Android OSZablokování regulace vyzvánění bočními tlačítky?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Zablokování regulace vyzvánění bočními tlačítky?

Příspěvek od ludekbrno » úte 31. pro 2013 20:32:22

Kdybych měl vyjmenovat vše, co mě na Androidu hodně štve, tak by mě asi napadla jediná věc. A to je věc, kdy v odemčeném stavu náhodný stisk bočních kláves mění nastavenou hlasitost vyzvánění. V Google asi považují za velkou výhodu, že není třeba pro úpravu hlasitosti vyzvánění chodit do menu, ale pro mě je to neuvěřitelná debilita, kterou nemohl vymyslet někdo, kdo telefon denně používá. Nevím jestli jsem sám, ale běžně se mi stává, že telefon beru ze stolu a jelikož je lesklý a dost klouže, je potřeba celkem silný stisk. Přitom občas zavadím o boční klávesu a nechtěně měním hlasitost vyzvánění. Stačí podržet chvilku déle a vyzvánění se změní z plné hlasitosti na vypnuté nebo naopak. Většinou si toho všimnu a s nadáváním to upravím, ale někdy o tom ani nevím a pak se divím, že mám zmeškaný hovor, aniž bych ho slyšel zvonit. Řešil jsem to už kdysi hned u svého prvního androidu a jediné co jsem našel, byla aplikace, která při nahodilém stisku boční klávesy vyhodila potvrzovací dialog a pokud jsem ho na displeji do pár sekund nepotvrdil, vrátila hlasitost vyzvánění na původní úroveň. Takže takové nouzové řešení. Autor aplikace asi byl taky hodně zoufalý z této "fičury" androidu, že vymyslel aspoň takové krkolomné řešení. Ale to je už tři roky zpět, tak se zeptám, jestli někdo nezaregistroval nějakou novou možnost, jak odpojit boční klávesy od nastavování hlasitosti vyzvánění? Nebo jsem sám, komu to vadí? :-)

píšu z mobilu

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Zablokování regulace vyzvánění bočními tlačítky?

Příspěvek od aldabubo » stř 01. led 2014 20:04:59

Mám na SGS2 Slim ROM a v té to lze nastavit tak, že boční tlačítka vždy regulují zvuk médií, tedy např. Mp3 apod. Naskočí totiž tzv. Expanded volume control panel a tam je vyzvánění až na druhém místě. Takže toto mě na Androidu neštve. :)
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zablokování regulace vyzvánění bočními tlačítky?

Příspěvek od ludekbrno » stř 01. led 2014 22:27:59

No jo, ale měnit kvůli tomu ROM nechci, ostatně pochybuju, že by už nějaká custom existovala :-) Navíc ta stock je fakt dobře vyladěná a stabilní, že bych ji nerad nahrazoval. Spíš jsem si říkal, jestli by s pomocí rootu úpravou nějakého souboru nešlo boční tlačítka od regulace vyzvánění natvrdo odpojit. Nejvíc by mi vyhovovalo, kdyby se hlasitost vyzvánění dala nastavit pouze v menu a boční tlačítka by v odemčeném stavu nic nedělaly. Fungovaly by jen pro regulaci médií a hovoru. Ale to si asi představuju moc jednoduše :-) Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si vzpomněl, že mám zakoupený audiomanager. A ten má funkci zámku hlasitosti vyzvánění. Tak jsem ho nainstaloval a tak nějak to funguje. On při náhodném stisku tlačítek hlasitost okamžitě vrací na úroveň, která je nastavena v jeho zvukových profilech. Nefunguje to úplně 100%, někdy nezareaguje a nevrací hlasitost zpět, ale většinou ano. Ale je to taky ne úplně nativní řešení, ten audiomanager jen ty tlačítka "přetlačuje". Takže bych stále uvítal informaci, jestli to nejde zablokovat přímo ve stávajícím systému a nebo mi vysvětlit, že tak to opravdu nejde a je to někde tak hluboko, že jedině výměnou ROM :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“