Android OSBarva pod ikonami

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Senk
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: YOGA

Barva pod ikonami

Příspěvek od Senk » pon 13. led 2014 11:19:12

Na YOGA tabletu mám všechny i systémové ikony a pod nimi modrý barevný čtvereček a popis pouze v jednom řádku. Nevíte, kde se v systému nastavuje tato barva na transparentní (V ASUS 102A to tak je). S

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Barva pod ikonami

Příspěvek od ramon.dexter » pon 13. led 2014 11:58:49

Je to záležitost launcheru. Nainstaluj si jinej launcher. (ne, neptej se mě co je to launcher. Prostě napiš do vyhledávání Play "launcher" a sám se podívej, o co se jedná)
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Senk
Nové Androidě

Příspěvek od Senk » pon 13. led 2014 15:40:59

Ano, je pravda, že launcher informaci o ikonách, otáčení, poloze.... zase přebije a přenastaví, takže má ikony průhledné, ale v systému zůstavají pořád s podkladovou barvou.
Takže např. AppDrawer otevírán z Novalauncheru si vezme informaci ze systému a ikony podbarví, ale orig drawer z Novalauncheru ne. (Na Asus 102A AppDrawer má ikony transparentní) Proto musí být v systému informace, kde se dá nastavit transparentní podklad pro všechny ikony. Je to asi ve framework drawable , ale kde přesně nevím.
Proto by chtělo zjistit, který proces je otevírán kterým a které přepsání nastavení je první, ...poslední.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 13. led 2014 17:38:46

Co je to "v systému"? Asi máš na mysli defaultní launcher - ten prostě nahraď nějakým launcherem z marketu a je to.

Ty totiž možná nechápeš, jak to v androidu funguje. Na rozdíl od windows NEMÁ android nic jako plochu, ve které by se spouštěly aplikace. Launcher od výrobce je naprosto stejná aplikace, jakou si stáhneš z Play. Takže tvoje tvrzení o ikonách v systému je jaksi chybný. To podbarvení dělá launcher. Každej launcher má svojí nabídku aplikací (appdrawer), takže opět nemáš pravdu. Prakticky nikdy jsem neviděl, že by například nova launcher spouštěl appdrawer defaultního, nebo opačně.
Launcher z marketu tu defaultní aplikaci nahradí. Aplikace se mezi sebou nemohou ovlivňovat, takže není dost dobře možná, abys něco nastavil v nova launcheru a defaultní launcher si to převzal. Takhle to prostě a jednoduše nefunguje.

Takže ještě jednou píšu: nainstaluj jakejkoli launcher z Play. Zmáčkni domeček a ten novej launcher vyber s volbou "vždy". Od týhle chvíle es ti novej launcher nastaví jako hlavní a bude dělat to co má.

Autor tohoto vlákna
Senk
Nové Androidě

Příspěvek od Senk » pon 13. led 2014 18:57:15

Systémem myslím sám Android a základní soubory s nastavením framework-res.apk, .....-... Launcher je jen jakási nástavba (něco jako Win 3 nad DOSem)
Framewok (a další) nadefinujou prostředí (barvy, tlačítka.....) a launcher NĚKTERÁ nastavení buď změní, jak potřebuje, nebo nechá tak a spustí se (a nejen se ale i další procesy lišty widgety....), aby lenoši nemuseli vypisovat příkazy, ale mohli jen klikat (idea Gatese).
AppDrewer je aplikace z google obchodu, podle mého názoru lepší, než mají nebo spouštějí launchery defautně a jde spustit normálně, jako každá aplikace a po výměně "tlačítka" v docku funguje jako by tam byla odjakživa (má spoustu nastavení doporučuju vyměnit)
Ve framework je taky spousta nastavení a já jsem línej hledat, kde to podbarvení tlačítek je a proto jsem se zeptal, jestli už to někdo nedělal, dokonce ani nevím, jestli je to jen ve frameworku, nebo ještě jinde.Mám podezření na framewotk.drawable.btn nebo buttonbackground - transparent
Akce s domečkem by fungovala, kdyby launcher uměl předefinovat celý prostředí "převzaté" od framework (od barev až po nevím co). Ale ti co launcher psali, nemohli tam dát všechny možný nastavení. a omezili se jen na pár základních.
S.
A ještě k akci s domečkem: Když auto střílí z vejfuku, není řešení, dát si špunty do uší.
Je třeba problém pojmenovat, najít a vyřešit.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 13. led 2014 20:06:49

Aha, drawer máš aplikací. Tak tady bude zakopanej pes - prolez si nastavení toho AppDraweru.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“