Android OSJak je to se zavíráním aplikací?

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák
Reputace: 0

Jak je to se zavíráním aplikací?

Příspěvek od Dany0 » pát 11. čer 2010 19:46:57

Mám advanced task killer, ale žádné zrychlení necítím. Navíc čím víc aplikací zavírám, tím víc se mi postupně zmenšuje volné místo na RAMce...

Neexistuje nějaká automatická alternativa? Když přidržím tlačítko home a vidím tam tolik aplikací tam je mi špatně...

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to se zavíráním aplikací?

Příspěvek od skooopa » pát 11. čer 2010 19:53:58

Ten task manager co pouzivas bude na slusne receno prd. Bud pouzivej nejakej poradnej (Advanced Task manager-ma i volbu autokill) nebo radsi nic.

A hlavne se podivej do manualu co znamena kdyz podrzis tlacitko :home: ...Zrejme tam mas pokazde 6 aplikaci coz nejsou bezici aplikace ,ale nedavno spustene!
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pát 11. čer 2010 19:55:15

Já vím, ale některé jsou ještě spuštěné, a já nevím který! Jinak moc dík za radu!

EDIT:
Tak na marketu placené aplikace nemám, tak jsem si nainstaloval free verzi. Spokojen, funkce automatického zavírání tam nemám, ale co. Aspoň je to přehledný.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 66
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » pát 11. čer 2010 20:34:14

Já už toto neřeším, zavíral jsem a nedělal jsem nic jiného. Systém když je zahlcený, začne zavírat sám od sebe nepouživané aplikace. Někdy mám 70MB volných, někdy 130MB, nechávám to už čistě jen na systému. ;)
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA SSD 512GB / Seagate HDD 2TB - 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pát 11. čer 2010 21:00:58

Dany0 píše:Když přidržím tlačítko home a vidím tam tolik aplikací tam je mi špatně...
Když pomineme, že tlačítko Home dělá něco jiného, jak už tu bylo zmíněno...máš nějaký racionální důvod, aby ti z více spuštěných aplikací bylo špatně, nebo jsi prostě jen další z těch, co jsou na základě mizerné správy paměti ve Windows naučeni, že "čím víc aplikací vypsaných v task manageru, tím hůř", takže ve slušném operačním systému s tím pak mají naprosto bezdůvodně problém?

GRaven
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Příspěvek od GRaven » pát 11. čer 2010 21:12:14

Nainstaluj taskkiller, dej widget na plochu a jak uvidíš málo volné paměti, tak všechno killni nebo si nastav auto kill při vypnutí obrazovky. Jsem s tím naprosto spokojen.

renoar
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3-S4
Rom: Wanam

Příspěvek od renoar » pát 11. čer 2010 22:08:11

GRaven píše:Nainstaluj taskkiller, dej widget na plochu a jak uvidíš málo volné paměti, tak všechno killni nebo si nastav auto kill při vypnutí obrazovky. Jsem s tím naprosto spokojen.
Souhlas, taky ho používám a jsem spokojen. A popravdě nechápu komentáře typu proč to používáte? Do boha, abych nemusel nabíjet 2x za den. Nesedím celej den v kanclu a nemám mobil na nabíječce, takže každá uspora energie je vítána. I tak musím dobíjet každý den večer i když má baterka třeba 30%.

Aktualizováno: samozřejmě používej ignore list. Ne všechno se muže a musí ukončovat.
Naposledy upravil(a) renoar dne pát 11. čer 2010 22:53:33, celkem upraveno 1 x.
.
Obrázek

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » pát 11. čer 2010 22:22:41

Hlavne si nastav ignorovane aplikace (ty ktere to nekilluje i kdyz bezi) jelikoz ti pak muze ledacos blbnout.
Casto spatne nastavenej task manager+autokill udela vice skody nez uzitku.

To co pise Case:
Spoiler:
Case píše:
Dany0 píše:Když přidržím tlačítko home a vidím tam tolik aplikací tam je mi špatně...
Když pomineme, že tlačítko Home dělá něco jiného, jak už tu bylo zmíněno...máš nějaký racionální důvod, aby ti z více spuštěných aplikací bylo špatně, nebo jsi prostě jen další z těch, co jsou na základě mizerné správy paměti ve Windows naučeni, že "čím víc aplikací vypsaných v task manageru, tím hůř", takže ve slušném operačním systému s tím pak mají naprosto bezdůvodně problém?
Je naprosta pravda a treba ja mam na HTC Desire cca 30 aplikaci/sluzeb v Ignore listu. Nechce to proste jen nainstalovat aplikaci a klikaz na kill all ve vire ze to bude lepsi :)
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pát 11. čer 2010 22:26:34

Case píše:Když pomineme, že tlačítko Home dělá něco jiného, jak už tu bylo zmíněno...máš nějaký racionální důvod, aby ti z více spuštěných aplikací bylo špatně, nebo jsi prostě jen další z těch, co jsou na základě mizerné správy paměti ve Windows naučeni, že "čím víc aplikací vypsaných v task manageru, tím hůř", takže ve slušném operačním systému s tím pak mají naprosto bezdůvodně problém?
Přešel jsem z areny, jakékoli seknutí, ač dlouhé či krátké, mě nervuje víc než Čechy nervují minuty čekání na výsledky finále v MS hokeje.

A jelikož při zaplňěné RAMce sahá MFLOPs až někde k 4... :no: z vlastních zkoušek jsem zjistil že při zapnutí běhá menu svižně, po použití několika aplikací nenajdu ani nastavení.

skooopa:
pardon, ještě se nevyznám, kde že si tohle mám nastavit?

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pát 11. čer 2010 23:40:26

Dany0 píše:A jelikož při zaplňěné RAMce sahá MFLOPs až někde k 4... :no:
Cože? MFLOPS? Jak souvisí MFLOPS se zaplněností RAM?

wlcik
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od wlcik » sob 12. čer 2010 6:29:39

No napriklad ja na Desire aplikace neukoncuji vubec a nepozoruji problem a to ani s vydrzi ci sekanim. Pokud se nepletu pri nedostatku systemovych prostredku se o ukonceni aplikaci postara system sam a mnohem lepe :) A chytri vyvojari pouzivaji services, takze ukonceni aplikace vubec nevadi.

yonah
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: http://twitter.com/yonah

Příspěvek od yonah » sob 12. čer 2010 8:33:41

Ne, tento OS vážně nepotřebuje výpomoc nějakého TK. :) Kdysi jsem také zabíjel co se dalo. Pak jsem ale poznal, že je dobré nechat to jen na systému. Ten si s tím poradí velice dobře.

Horší je to ale s některými apps. Spouští se na pozadí automaticky hned po nabootování. Úplně zbytečně. To je ale problém vývojáře dané app, nemýlím-li se.
oblíbené aplikace a hry.

renoar
Androiďák!

Příspěvek od renoar » sob 12. čer 2010 13:30:48

Možná máte pravdu, nechápu ovšem jednu věc. Vezmu telefon do ruky, podívám se na net, facebook, twitter, počasí, zprávy, emaily, fotky, youtube,mapy atd. pak ho "zamču" , hodím do kapsy a nevidím jediný důvod proč by tyto aplikace měli běžet na pozadí (nebo chcete-li čekat až je sám systém ukončí) a aktualizovat se a tím pádem ( aspoň podle mého selského rozumu) brát více energie. kdyby telefon vydržel na jedno nabití 3 dni, tak se nemáme o čem bavit, ale takto bohužel nemám na výběr. Je pravda, že některé aplikace mám na ignore listu aby se nemuseli vždy spouštět znovu. Ale jen ty nejpoužívanější.
Tak to mám jistotu, že zamčením telefonu se vše co chci ukončí.

Android by byl jediný systém na světě, který funguje stejně rychle a ze stejnou spotřebou energie, když beží naprázdno nebo ze spuštěnými cca 10 aplikacemi na pozadí. Nezlobte se na mě, ale já tomu prostě nevěřím.
.
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 12. čer 2010 13:33:58

Case píše: Cože? MFLOPS? Jak souvisí MFLOPS se zaplněností RAM?
Nevím ale prostě to tak je.

Renoar:
Souhlasím.

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 12. čer 2010 13:55:21

renoar: Místo selského rozumu je mnohdy lepší se řídit fakty. Neustálé zavírání aplikací může mít za následek spotřebu baterky naopak VYŠŠÍ, protože při jejich opakovaném spouštění pracuje procesor víc než když jsou jenom "odložené" na pozadí (a mnohdy v takovém případě zcela nečinné, jen je zkrátka vidíš vypsané mezi spuštěnými procesy, ale to je asi tak všechno).

Dany0: A jak jsi na to s těmi MFLOPS přišel?

TMa24
Droid
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » sob 12. čer 2010 13:57:21

renoar. aplikacie ktore sa potrebuju vypnut obsahuju v sebe polozku EXIT alebo podobne. napr, navigacie ci messengery. takze sa nemusis bat ze ti bezia na pozadi a cucaju bateriu alebo data

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » sob 12. čer 2010 15:21:24

Osobne jsem driv taky killoval aplikace jako blazen (zblblej z WM) ale pak sem objevil AutoKiller a ten se o to postara za me.. Umi samopzrejme taky ignore aplikaci a musim rict ze se mi od te doby zije lip :-D Ram neustale nad 50MB a telefon nadherne sviznej..
Takze nepremejslejte nad kravinama :) MFLOPS bych vubec neresil.. pokud nejaka apk bude potrebovat vypocetni vykon a ten nebude k dispozici tak proste AutoKiller neco killne a je hej :)
Obrázek

renoar
Androiďák!

Příspěvek od renoar » sob 12. čer 2010 17:51:03

Necham si poradit. Zkusim to bez killera a uvidim. Kazdopadne zajimava debata.
.
Obrázek

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 66
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » sob 12. čer 2010 18:14:11

Já to mohu jen doporučit. Zabíjel jsem stokrát denně a ladil RAM a pořád honil MB volné RAM. Teď nedělám nic, nechávám to čistě na systému a mám čas si hrát i zněčím jiným, než z volnou RAM. Systém to opravdu vypíná sám, kdy jde hodně dolů a killovat nějakým externím programem se mi i jednou nevyplatilo. Zabíjel jsem tak často, že se mi podařilo něčím zabít systém a nemohl jsem se dostat do aplikací. Teď takové problémy neřeším.
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA SSD 512GB / Seagate HDD 2TB - 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » sob 12. čer 2010 18:37:32

renoar píše:Necham si poradit. Zkusim to bez killera a uvidim. Kazdopadne zajimava debata.
Taky ted zkousim :) Paradoxne je telefon o neco sviznejsi, ale na baterce uz je to trosku znat.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 12. čer 2010 18:42:19

Case píše:Dany0: A jak jsi na to s těmi MFLOPS přišel?
linpackem :)

Jinak teď už killuju jen zběžně. Když opravdu vím že je to potřeba.

EDIT:
Tak tohle mě nakonec dorazilo:
http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-u ... h-android/

*odinstalováno*

Rascal
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rascal » ned 13. čer 2010 19:53:02

Když sem telefon dostal tak TK byla prvníz aplikací kterou sme instaloval. Po nějakým čase sem to na doporučení přestal používat a odinstaloval to a telefon mi přijde stabilnejší a co se výkonu a výdrže týče tak tam sem nepoznal žádnej rozdíl. Akorát jak říkám už se mi telefon neseká.
Phone History:Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia Ngage, Nokia 6230i, Nokia 6310i,Nokia N76=> nejlepší mobil, Nokia E75, HTC Desire Amoled, Samsung Galaxy S2, Galaxy Note2, LG G3, LG G4, LG V10.

patlen
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB

Příspěvek od patlen » ned 13. čer 2010 20:04:37

No já používam taskillera od dob g1.přestal jsem s ním na magicu,pak jsem to zkoušel na heru,a vždy (né pravidelně) mne nevzbudil budík i když jsem používal klaxona.Takže to bylo vlastně jen proto aby mi nespadl a vždy mě vzbudil :-) takže do dnes ho mám a vlastně jen kvůli budíku.jaké máte zkušenosti na nových strojích bez managera??

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » ned 13. čer 2010 20:11:01

K tomu budiku - Mel jsem ten samej problem. Obcas proste budik nezazvonil (mam Better Alarm). Pak jsem zjistil cim to bylo. Po kazdem updatu aplikace ji proste musis odstrelit a pustit znova - jinak nebudi. Kvuli tomu se TK nezbavim. (Momentalne testuju jak to jde bez killovani aplikaci... no proste old habit :) )
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » ned 13. čer 2010 20:26:27

No taky bych to zkusil bez ale vědomí že bude ráno ticho mě děsí :)

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » ned 13. čer 2010 21:01:45

Proč si vy dva nekoupíte normální staromódní budík? :D Mnohem stabilnější, a vždy nejnovější verze OS! A ještě ty tlačítka...

jo to mi připomnělo, kdo chce taky do desire klíč na natahování budíku? no? :yes:

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pon 14. čer 2010 5:42:00

Dany0 píše:Proč si vy dva nekoupíte normální staromódní budík? :D Mnohem stabilnější, a vždy nejnovější verze OS! A ještě ty tlačítka...

jo to mi připomnělo, kdo chce taky do desire klíč na natahování budíku? no? :yes:

A to mám všude kde přespím sebou tahat budík ??? Budit kamaráde uměli i staré mobil babičky :lol: ..holt první verrze androida s tím měli docela problém a od té doby používám advance managera a ignore list...a za ty léta mě vždy vzbudil.

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pon 14. čer 2010 16:26:46

A proč ne? 80g ještě nikoho nezabilo :D

renoar
Androiďák!

Příspěvek od renoar » pon 14. čer 2010 16:55:06

Tak mam pro vas zkusenosti s vypnutym Task Managerem.
Musim rict, ze jediny rozdil mezi zapnutym a vypnutym TM je vydrz baterky. Takze, prvni co jsem dnes odpoledne s vystavenou baterkou udelal je, ze jsem znova nainstaloval Taskiller free. Sorry,ale jsem s nim maximalne spokojen.

PS: jen tak pro zajimavost. Kdyz jsem ho zapnul, tak bylo pouze 50 MB volne pameti a dloooouhy seznam ani nevim ceho.
.
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pon 14. čer 2010 16:59:43

Já si myslím že vývojáři ví co dělají ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“