Android OSNotifikace, push email atd.

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Cassper
Nové Androidě
Reputace: 0

Notifikace, push email atd.

Příspěvek od Cassper » stř 15. led 2014 14:35:22

Zdravím. Omlouvám se za relativně nic neříkající téma a možná i umístěné do špatné sekce, ale nějak nevím, jak topic zařadit/pojmenovat lépe.

Jde mi o následující. Dva roky jsem majitelem Samsung Galaxy S2, momentálně Android 4.1.2. Žádný root nebo tak něco. Prostě koupeno v obchodě a potom asi rok zpátky se mi přes noc Android přes wifi sám aktualizoval.

Telefon je vlastně i na dnešní poměry pro mě OK, jen mě štve, že nemá notifikační diodu. Zkoušel jsem používat No-Led, ale po čase začal zlobit, nefungovat, naprosto extrémně žrát baterku, prostě nepoužitelné. Tak si říkám, jestli by někdo nevěděl o nějaké alternativě co jasně dá na displeji najevo, že člověk má zprávu/telefon/mail.

Nenašel jsem žádného kvalitního emailového klienta. Mnoho jsem jich zkusil, ale žádný nemá propagované push notifikace z gmail účtu. Takže email přijde někdy po 10ti minutách (i když už na serveru je, jenom prostě telefon se to ještě neuráčil zjistit), někdy po dvou hodinách. Jen velmi vyjímečně přijde vskutku hned, nebo s pár vteřinovým zpožděním.

Skype. Víceméně stejný problém. Konverzace doručí v nejlepším případě o minutu později (což tak nějak vůbec popírá status "instant" messengeru) nebo taky o pár hodin později, což už je vůbec na prd. Používám oficiálního klienta.

Poradí mi prosím někdo kde zapomínám co nastavit ? ... Jde mi o to, že jsem teď v situaci, kdy uvažuju o novém telefonu i nákupu tabletu. Rád bych zůstal věrný platformě Android, ale pokud mám prostě vyhodit zhruba 30 tisíc Kč za 2 zařízení, tak bych nechtěl, aby mě tyto věci nadále trápily. To už radši dám poprvé šanci iOS, kdy podobné věci bratr vůbec nemusí řešit. Zde bych nerad žádnou flamewar :) Prostě chci zůstat u Androidu :)

Jak jsem psal, vím, že tady je více problémů, od HW daného telefonu, přes různé SW programy, ale takto jedno téma mi přišlo lepší než vytvářet více samostatných témat. Snad mi rozumíte :)

corve
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: RN3SE-Gismo-lineageOS13
Tablet: Nexus 7
Rom: SlimRom 4.4.1

Re: Notifikace, push email atd.

Příspěvek od corve » stř 15. led 2014 14:51:44

emailové notifikace, že by to byl tento problém? http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2142503

Autor tohoto vlákna
Cassper
Nové Androidě

Příspěvek od Cassper » stř 15. led 2014 14:56:00

Díky za odkaz. Prostuduju doma.
Jenom mě tam zaráží, že hned na začátku je "root required". A já přitom root nemám.

corve
Androiďák!

Příspěvek od corve » stř 15. led 2014 15:08:55

a hned to pokračuje " For non-root version check here: " http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2516849

Autor tohoto vlákna
Cassper
Nové Androidě

Příspěvek od Cassper » stř 15. led 2014 17:48:39

Super, díky moc.
Tak po bleskovém otestování bohužel email to nijak nevyřešilo, klidně na něj 10 minut čeká (pak ztratím nervy a manuálně dám v emailovém klientu refresh), ale Facebook zprávy chodí najednou hned. ... Skype jsem ještě neměl možnost otestovat.

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 15. led 2014 17:54:32

Po updatu androidu jsi měl udělat hard reset.
Standardní Gmail push notifikace umí a fungují.

Autor tohoto vlákna
Cassper
Nové Androidě

Příspěvek od Cassper » stř 15. led 2014 19:29:40

Tak to asi chápu špatně hard reset, ale já mysle, že to je návrat do továrního nastavení. Tj. že třeba v mém případě by to byl návrat k nějakýmu Androidu 3.0 (nebo s jakou verzí jsem to tenkrát koupil) ??

A teda mimochodem tohle "pozdní doručování" se děje víceméně od samého začátku. Jen dřív jsem to neřešil. Ale právě jak píšu, pokud teď mám utratit nemálo peněz za nové zařízení, tak bych rád, aby bylo šéfované systémem, který podobnýmy neduhy netrpí.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 15. led 2014 19:46:09

Ne, návrat na tovární nastavení nefunguje jako na notebooku. Nevrátí ti to starou verzi systému. Pouze to telefon vyčistí, jak bys ho čerstvě koupil.

A jestli ti to dělá od začátku, je chyba někde v systému.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. led 2014 20:03:50

Cassper:

To je chyba jen na tvém přijímači, push notifikace standardně chodí okamžitě. Každopádně nejdříve udělej tu obnovu továrního nastavení, původní systém to nevrátí, ten totiž v telefonu nikde schovaný není, byl nahrazen novou verzí. Jen ti to smaže uživatelská data, aplikace a hlavně zresetuje veškeré nastavení. To by mělo odstranit případné chyby v software. Pak to můžeš řešit dál, ale tovární nastavení je základ.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Příspěvek od nofu » čtv 16. led 2014 0:02:06

Jelikož jsem na včasnejch notifikacích závislej, tak fakt nevěřim tomu, že notifikace chodí standardně včas. Jakmile se s telefonem pořád nehrká a na delší chvíli se odloží (10 min), pak jsou notifikace nespolehlivé. Během 6-ti měsíců jsem testoval čtyři své zařízení (N4, a 3x LG G2) a tři kámošů (Note, S3 a nějakej Sony /v těch se nevyznám/). Na mobilnim připojení to poměrně fungovalo, ale najde se zpráva, která nějakou chvilku nedorazí, odhaduju to na 1-2% (by mohlo bejt serverem či připojením). Na wifi je to ale jiná liga, na tej to nefunguje téměř vůbec, troufám si odhadnout, že 90% mailů chodí opožděně o desítky vteřin až několik minut. Se skype je to stejné či horší. A né, není to wifinou ani připojením, děje se to na všech wifi sítích.

A jak se to projevuje? Na wifině zprávy dorazí ihned po probuzení obrazovky, někdy ani to ne. Prostě telefon usne a ztratí připojení na server. Na N4 s droidem 4.3 to bylo krásně poznat, páč wifi i mob. připojení byly v not. liště/nastavení po probuzení nějakou chvilku zešedlé (prý ztráta konektivity s google serverama).
Bez probuzení telefonu také dorazli notifikace při změně sítě (přechon na jinou wifi, odchod od wifi na mob. připojení apod.).

Vážně si myslim, že si toho že to nechodí prostě jen nevšímáte.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. led 2014 0:37:28

Tak to si myslíš blbě, protože notifikace taky potřebuju :-) Ano, na některých telefonech se stává, že se při přechodu do spánku naruší spojení se sítí (přes wifi). To mi taky dělal občas starý telefon. Projevuje se to jak píšeš šedým indikátorem po probuzení, evidentně telefon těsně před probuzením nebyl připojen. Nevím čím to je, ale nejspíš přeoptimalizovaný režim spánku, kdy telefon zapomíná komunikovat se sítí nebo samotný wifi modul neudrží spojení s routerem. Taky to ale může být i záležitost routeru, že při menší četnosti komunikace spojení shodí a taky sám usne. Ale to je problém spojení wifi, tedy že telefon není v tu chvíli připojen k internetu, ne samotných notifikací. Pokud telefon na internet připojen je (např. mobilní data), tak notifikace chodí na 100%. U nového telefonu se mi ještě nestalo, že by notifikace nepřišla, ať jsem na wifi nebo mobilních datech.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 16. led 2014 1:10:25

Taktéž jsem nikdy neměl problém s push notifikacemi gmailu a to na žádném android zařízení, co jsem měl/mám.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 293
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 16. led 2014 7:24:43

Jsem na tom stejně ;)
A kdyby s tím měl někdo na starší mašině problém, zkuste si najít na XDA něco jako heartbeat, když tak zkusím najít odkaz

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 16. led 2014 9:22:56

Všimnul jsem si, že na wifi mi na Nexus 7 chodí push notifikace prakticky okamžitě. Na mobil je to s prodlevou.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » čtv 16. led 2014 23:04:42

Jak jsem psal, zkoušel jsem to na pěti různejch telefonech tří výrobců, nefunguje to nikde. Routrem ani připojenim to fakt neni, zkoušel sem to minimálně na deseti routrech a s různejma připojeníma. Musim zkusit, zda to vyřeší ten program z druhýho příspěvku, ale chce to root, ten se mi zatim dělat nechce, to sem radši furt na mobilnim připojení, kde to funguje téměř spolehlivě.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. led 2014 6:31:05

Jak už jsem ale psal, to není problém notifikací, ale stability wifi spojení. Někomu to funguje, někomu to blbne. Ty asi máš smůlu, že ti to wifi blbnulo na všem, ale rozhodně to není standard, ani nadpoloviční většinový problém. Podle mě to je fakt kombinace telefonu a routeru.

píšu z mobilu

corve
Androiďák!

Příspěvek od corve » pát 17. led 2014 7:38:27

Jumbo78 píše:Jsem na tom stejně ;)
A kdyby s tím měl někdo na starší mašině problém, zkuste si najít na XDA něco jako heartbeat, když tak zkusím najít odkaz

@phablet ;)
ten odkaz jsem mu postnul hned jako první odpověd.. ;)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 293
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pát 17. led 2014 8:36:26

Super, na odkaz jsem nekoukal ;)

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » pát 17. led 2014 8:45:16

ludekbrno píše:Podle mě to je fakt kombinace telefonu a routeru.
Na jakym/jakých routeru ti to funguje? Na svém telefonu, jsem jich zkusil tak 50, nejel ani jeden. Tj ale zatracená smůla.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. led 2014 8:55:21

Mám obyčejný od O2, nějaký Huawei (tuším 622). A se starým telefonem mi to občas blbnulo, s novým to drží na 100%. Ale ten starý mi jinde taky držel, z toho právě usuzuji, že jde o problém kombinace routeru a telefonu. I když hlavní příčina bude spíš v telefonu. Každopádně to ale není standardní vlastnost všech androidů.

píšu z mobilu

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » pát 17. led 2014 11:57:03

To zkus pls v nějaký hospodě. Mi to fakt nejede nikde ani na jednom z výše jmenovaných telefonů, a že sem tomu věnoval více než čtvrt roku testování, páč to nutně potřebuju. Navíc máš LG G9, já mám G2, nadstava by tedy měla být stejná.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. led 2014 12:17:29

Jj, zkusím všude, kde to půjde. Ale zatím fakt bez problému.

píšu z mobilu

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » pát 17. led 2014 22:31:49

Dix, sem zvědav na výsledky. Důležité je nechat founa pořádně usnout, prostě s nim nehrkat :)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. led 2014 22:52:42

To je jasné, vím jak mi to občas blbnulo u starého founa. A kupodivu to nejvíc blbnulo, když byl v uspaném stavu jen pár minut. To se celkem často stalo, že po probuzení byl indikátor zašedlý a případné notifikace naskákaly až po tom probuzení. Ale prakticky nikdy se to nestávalo, když jsem telefon probudil po delší době (např. ráno), to vždycky wifi držela.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Android OS“