Android OSObnova IMEI, WLAN MAC adresy, ...

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
J77
Stálý androiďák
Reputace: 1

Obnova IMEI, WLAN MAC adresy, ...

Příspěvek od J77 » ned 26. led 2014 18:47:14

Ahoj vsem. Zamerne zkaldam zde, nebot se to muze hodit vse s androidy postavenymi na Qualcommu (pro MTK-based existuje spousta znamych reseni).

Pri experimentech s ROMkami jsem si vinou nedostatecne kontroly obsahu .bat souboru v GSmart RIO factory bundlu nevsiml chyby (reboot pred reflashem) a kompletne si smazal RIO R1 (totalni brick - nereakce ani na zapnuti). Postupne jsem tam pres ruzne tools dostal stock 1.11, ale nebezly sim sloty ani wlan (ta videla site, ale nebyla schopna se prihlasit). Telefonu ale chybela obe IMEI, WLAN MAC adresa, oba sim sloty se tvarili mrtve, ani si to nerikalo o piny. I toto jsem s pomoci toho facotry bundlu, adb a fastbootu na nekolik pokusu napravil, o PIN si to jiz rika, ale vubec nenabehne signal, ani se nepokusi - vypada to jako odmitnuti sitemi. Coz chapu, vzhledem k tomu, ze nejsou zadna IMEI. Bohuzel, ackoliv Jedno IMEI jsem pred chvuli dokazal obnovit pres QPST, uz ho i vidim v "About phone", ale prislusna SIM se ani tak do site nezkousi prihlasit.

Dokazal by mi nekdo pomoct? Telefon je postaveny Qualcommt MSM8225 (vc. modemu), a onen factory bundle, ktery ale evidentne asi neflashuje nv data, se nachazi napr. zde - k nahlednuti (~ 450 MB, udajne plny factory bundle):

https://disk.yandex.ru/public/?hash=EhB ... jCKQFIE%3D

Ten samy HW se vyskytuje v mnoha klonech, ale prosel jsem snad vsechny a bezvysledne, pricemz zalohu samozrejme zadnou nemam. Predem diky. Pokud by si nekdo zkuseny troufal vzit si to do parady, v utery budu cely den v Praze v kanclu, kde je k dispizici notebook, net, atd.

Autor tohoto vlákna
J77
Stálý androiďák

Re: Obnova IMEI, WLAN MAC adresy, ...

Příspěvek od J77 » ned 26. led 2014 22:25:32

Tak mozno zrusit, uz to neni aktualni - po nahradni radia a nv z jineho factory bundlu z jednoho klonu je definitivne k.o.

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » čtv 30. led 2014 15:23:14

A pritom riešenie pre Qualcomm bolo celkom jednoduché: http://androidforum.cz/odnova-zmazaneho ... 36220.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » čtv 30. led 2014 22:15:38

Bohuzel, nebralo to tento ani zadne jine engineering kody. Dostal jsem to dokonce do stavu, ze jsem tam jedno IMEI natlacit pres QPS utility a zobrazovalo se i v "O telefonu", ale stejne se ani nezkusil hlasit do site. Ale i tak je dobre, ze jsi sem napsal tenhle odkaz, muze se hodit. Ale RIO byl takovy sunt, ze to za veskerou tu namahu ani nestalo.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“