Android OSKam se co instaluje rozbaluje u apk instalace

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Kam se co instaluje rozbaluje u apk instalace

Příspěvek od sinco » stř 29. led 2014 12:24:54

Omylem a take svou nepozornosti jsem nainstaloval xprivacy, verzi ktera neni urcena pro anroid 4.3.1. Pote jsem dal restart a nastal problem. Jedna hlaska za druhou ze byla ukoncena nejaka app. Nic neslo spustit, Povedlo se mi dostat pres ADB do telefonu a smazat ze systemu xprivacy.apk. Po dalsim restartu uz telefon najel jak ma. A ted jsem chtel nainstyalovat znovu xprivacy, spravnou verzi, ale nejde neainstalovat. V telefonu jsou nekde jeste pozustatky puvodni verze. Zkusil jsem i nejaky Cleaner na smazani pozustatku souboru. nepomohlo. Ezistuje nejaka aplikace , treba pro pc ktera by mi ukazala adresarovou strukuturu, kam se co kopiruje pri instalaci ? Dekuji

Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kam se co instaluje rozbaluje u apk instalace

Příspěvek od ludekbrno » stř 29. led 2014 12:56:28

Neexistuje. Problém je, že Xprivaci používá root a má vlastní instalátor a vzhledem k funkcím mění některé věci přímo v systému. Není to klasická androidí instalace. Doporučuji obrátit se přímo na vývojáře, jestli ti poradí, co kde změnit. Ale mám trocho obavu, protože Xprivacy se ani nedá odinstalovat klasickým způsobem, musí to udělat zase ten instalátor Xprivacy, protože jen on ví, kde co změnil a nejsem si jistý, jestli bude vůbec možné ty změny uvést do původního stavu manuálně. Každopádně vývojář Xprivacy, případně znalci na XDA jsou asi jediní, kdo poradí. Nebo pak jedině pomůže flashnout komplet originální ROM.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 29. led 2014 13:34:27

Instalace je apk a probiha pres android rozhrani. Tak jako jina aplikace. Tedy podle vzhledu obrazovky pri instalaci. Zkusim napsat na XDA forum, anglictinou pres google. Me napadla moznost vrazit do stejnyho umisteni xprivacy.apk Co by se stalo. Nerad bych do*urvil jinak fungujici zarizeni.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 29. led 2014 14:07:43

Já když jsem xprivacy instaloval, tak se mi nainstaloval napřed installer, který teprve provedl samotnou instalaci a zprovoznění xprivacy. Tak nevím, ve které fázi se ti to pokazilo.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 29. led 2014 14:32:09

No a co Ti brání prostě přeflashovat systém a začít od začátku?

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 29. led 2014 15:44:48

Odklikal jsem xprivaci installer, na konci mas stazeni-instalace. Stahne se a dam instalovat a po chvilce se ukaze hlaska nelze nainstalovat.
Sice bych rad xprivacy ale ze bych k vuli tomu delal wipe, hromada aplikaci a nastaveni, to teda ne.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 29. led 2014 16:44:06

Kvůli Xprivacy nemusíš dělat wipe. Ale pokud už se ti instalace v půlce zmršila, tak bych asi nebyl úplně klidný, jestli není už nabouraný systém. Já bych pro jistotu přehrál komplet systém. Jinak to obnovení je otázka půl hodiny. Když si přes menu "obnovení a záloha" zálohuje data aplikací, tak se to po resetu obnoví samo.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 29. led 2014 18:16:28

Ona pred tim fungovala, pak jsem ji odinstaloval a nainstaloval verzi ktera je trosku starsi a bohuzel neni pro android 4.3.1 Po restartu uz foun hlasil jednu chybu aplikaci za druhou. resenim bylo odstranit ze systemu apk. Pote uz tel. fungoval ale nejde nainstalovat zadna jina verze.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 29. led 2014 18:23:00

To znamená, že něco v systému zůstalo a může to dělat problém. V takovém případě bych osobně určitě přehrál ROM, abych si byl jistý.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 29. led 2014 19:28:33

Napadlo me ze bych mohl nekde sehnat s data/app soubor xprivaci.apk a zkusit ho vlozit do meho telefonu. Jestli by se xprivacy nechytnul. Je to bud ano nebo ne ale nemam odkud vzit. Pripadne tam zkopirovat instalacni apk a prejmenovat tak jak je to v tom data/app. Jestli tohle by mohlo fungovat netusim

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 29. led 2014 20:17:01

To rozdrbeš ještě víc. Pokud máš možnost, tak přehrej orig. ROM a máš jistotu, že je to OK.

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 29. led 2014 21:43:44

Nebude to fungovat a posereš to ještě víc. Přeflashuj celou rom s kompletním wipem, aby jsi měl 100% jistotu. Jinak to prostě fungovat nebude.

Pochop, že je ten systém rozhrabanej, že nikdo neví jak. Aby ti fungoval, musíš ten systém znova přeflashovat. Jinak se s tím zlob sám, od nás jsi funkční řešení dostal a dostal jsi i vysvětlení, proč to tak udělat. Jestli tomu rozumíš líp než my, pouč nás. V tom případě ale nechápu, proč se nás ptáš na radu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 30. led 2014 0:35:11

Takze zde je reseni. Zadny wipe, prehrani romky. Po dlouhem hledani nejakych pozustatku, bez valneho uspechu, jsem dostal napad. Zkousel jsem instalovat asi 6 ruznych verzi xprivacy. Neslo aplikaci nainstalovat. A tak jsem pro zmenu zkusil nainstalovat tu verzi kterou jsem instaloval a nasledne po restartu neslo nic spustit, jak jsem to popisoval. Ta nainstalovat kupodivu sla. Aplikaci jsem nespoustel a ani nedelal restart. Radeji. Poucen z minule. :) Tuto verzi. 1.7.7, jsem nasledne po instalaci ihned odinstaloval. A hned na to nainstaloval posledni verzi xprivacy. Uz nainstalovat sla. Aplikaci jsem spustil, zahlasila ze chce restart. Po restartu je Xprivacy funkcni app.
Dekuji zdejsi odbornikum na rady typu mas to marny, wipe te nemine, vime co rikame. Na tomhle foru jsou tyto rady o wipe dosti caste. A take casto ctu, hledej uz se zde neco podobneho resilo. Taky dobra rada. Ktera nepomuze. Nabizene funkční řešení me nepripadalo jako spravne reseni. Jsem se jen tak nechtel vzdat a ulehcit si to tim ze udelam reflash a pouziji nandroid zalohu kterou mam v rezerve. A dopadlo to nakonec dobre.
Naposledy upravil(a) sinco dne čtv 30. led 2014 0:53:47, celkem upraveno 1 x.

Kamilos
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: SG S7 EDGE + SG Note 4 + SG S5 nini + SG Gear S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamilos » čtv 30. led 2014 0:53:33

Takze jednoducha rada zni:

"Cim ses pokazil, tim se i naprav!" (Je to jako s chlastem.) :lol:

Udelat wipe a naslednou obnovu ze zalohy umi dnes snad uz kazdy prumerny uzivatel Androidu.
Je to nejjednodussi reseni, ale umeni je problem vyresit. :thumbup:

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 293
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 30. led 2014 6:48:03

Jo jo, u nás se říká "blbí" mají štěstí... Může být rád, že se to takhle povedlo. Nicméně, kdyby místo laborování udělal to, co mu poradili kolegové, měl by za 2 hodiny hotovo a nedrbal by se s tím celý den ;)

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -6
Typ mobilu / ROM: Flip3

Příspěvek od dvzd » čtv 30. led 2014 7:37:13

Ja bych na tvem miste radeji stejne i ted udelal wipe a preflashoval ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 30. led 2014 9:27:10

Jenže on by pak musel třeba hoďku isntalovat a nastavovat aplikace...tak radši stráví celej den řešením nesmyslu :lol: :lol:
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 30. led 2014 12:09:48

Výjimečně musím souhlasit s dvzd. Wipe by měl proběhnout. Ale když je pán strašně chytrej a myslí si, že to tu píšeme jen tak, tak prosím... ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 30. led 2014 12:16:18

Hlane to tvrzeni "Nebude to fungovat a posereš to ještě víc" nejak nevyslo. Pokud je to muj cas a nevadi mi to tak je to snad v poradku. Nebo je lepsi, udelat wipe, nainstalovat a nastavit aplikace a hotovo? A za hodku budu machrovat jak jsem to opravil? Wipe ci reflash rom muzu prece udelat kdykoliv. Kdyz by se neco pos*ralo. Tak co. Ale to mi nic neda. Nenauci opatrnosti a premysleni co a jak. Hledani informaci jak dal. A to flashovani, testovani ruznych rom a kernelu, taktovani a ja nevim co, to neni ztrata casu ? Jsou taci pro ktere je vrcholem odpocinku a relaxace byt 3 krat v tydnu na srot. Me spise bavi poznavat techniku a jeji moznosti. Venuji se i elektronice. U teto cinnosti se clovek nauci premyslet kus dopredu a mit i cestu zpatky. Pokud to jde, tak to i opravit kdyz to prestane fungovat. Ne to rozbit vic nez to je. Myslet na zadni krok, cestu zpet. Hledat reseni problemu.

To Jumbo78. o tech blbych co maji stesti ï kdyz v uvozovkach, jsi psat nemusel. To fakt nebylo potreba. Zajiste jsem rad ze se to povedlo a pouceni pro priste, Opatrnosti neni nikdy dost.

Edit: Pan neni chytrej, pokud to bude blbnout tak je jasne ze se to nepovedlo a bude nasledovat to co mi radite. Ale to uz bych asi rovnou presel na 4.4. Pokud ale bude vse fungovat a zda se ze ano, nevidim zatim jediny duvod delat wipe.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 293
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 30. led 2014 13:38:05

Nebylo to myšleno zle. Opatrnosti není nikdy dost a už to, že jsi něco dodrbal je cenná zkušenost. Tím, co jsi pak zkoušel, jsi to mohl pokazit ještě víc... Naše rady byly míněny dobře, ale každý svého štěstí strůjce

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 30. led 2014 14:04:21

sinco:

Jen technická poznámka, to že to teď zdánlivě funguje ještě neznamená, žes to skutečně uvedl do původního stavu a že tam něco nemohlo zůstat a projeví se to třeba jen za velmi specifických okolností, takže si to už třeba ani nespojíš s těmi pokusy. Nemáš jak ověřit, že je vše uvedeno do původního stavu. Proto ti tady lidi radili, že při takovém harakiri je nejlepší začít od začátku s čistou ROM. Ona nechuť k vyčištění telefonu je navíc bezpředmětná, protože obnova do původního stavu je otázka půl hodiny a proběhne z větší části zcela automaticky.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Android OS“