Android OSmazání mailů na serveru při mazání v mobilu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vojin_XY
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Note II

mazání mailů na serveru při mazání v mobilu

Příspěvek od vojin_XY » pát 31. led 2014 15:05:32

Přátelé - kamarádi,
prosím o radu: z WM6.5 jsem přešel rovnýma nohama na na Note II s Android 4.1.2, nastavil účty k mailu, až jsem se divil, jak to šlo bez problemů proti WM6, zcela automaticky, krása nebeská (:-).
Nicméně pokud jsem sesynchronizoval účty na serverech s účty v mobilu, načítaly se mi do účtu v mobilu další a další maily z účtu serveru. A tak jsem v mobilu mazal a mazal - kvůli přehlednosti (na serverech je někdy nechávám i rok či dva, občas je potřebuji).
A když jsem se podíval do účtu na server, zjistil jsem, že jsou ty smazané maily v mobilu smazány i na serveru. Naštěstí do Koše.
Nicméně - na WM6 bylo možno zatrhnout, že při mazání mailů v mobilu je chci ponechat na účtu.
V Androidu jsem toto nikde nenašel - respektive našel - když se mi jeden účet nepodařil nastavit automaticky, pak myslím v odchozí poště bylo zatržítko o mazání na serverech. Ale jak je účet v mobilu již jednou nastaven, nemohu se k takovémuto zatržítku dostat.
Můžete mi poradit ? 1) jak omezit, aby se mi stále do mobilu nestahovaly další a další maily ze serveru?
2) kde najít ono kouzelné nastavení, jak nemazat maily na serveru při smazání v mobilu?
Díky moc všem za ochotu.
CS

LivArt
Terminátor
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: mazání mailů na serveru při mazání v mobilu

Příspěvek od LivArt » pát 31. led 2014 23:05:33

POP3 nebo IMAP?

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 01. úno 2014 12:08:16

Pokud máš schránku nastavenou na IMAP, tak se nestahují celé zprávy, ale jen hlavičky, zbytek zprávy se stáhne až při čtení samotné zprávy. IMAP v podstatě v zařízení vytváří jakýsi obraz toho, co máš na serveru. Pokud v zařízení něco vymažeš, byste se to i na serveru. Pokud v zařízení vysypeš koš, vysype se i na serveru.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
vojin_XY
Nové Androidě

Příspěvek od vojin_XY » ned 02. úno 2014 7:30:52

Je to IMAP, mam to zkusit změnit na POP3? Ten IMAP se mi tam nainstaloval automaticky. Na POP3 bude ono zatrzitko?
Díky, C.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -6
Typ mobilu / ROM: Flip3

Příspěvek od dvzd » ned 02. úno 2014 7:40:01

POP3 je jiný protokol, nemůžeš přes něj z mobilu (klientu) mazat ručně žádné zprávy na serveru. Jde přes něj zprávy pouze stahovat a můžeš si pouze vybrat, jestli automaticky stáhneš kopii zprávy (original zprávy na serveru zůstane) nebo zprávu samotnou (na serveru zpráva nezůstane).

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 02. úno 2014 9:56:40

A co se třeba naučit, že když zprávu smažu v mobilu, tak se smaže i na serveru? POP3 je předpotopní protokol, IMAP je mnohem vyspělejší. A nevidím v tom problém - prostě v mobilu mám ozrcadlený zprávy ze serveru a změny který provádím, odpovídají změnám u PC.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

dvzd
Reputace: -6
Typ mobilu / ROM: Flip3

Příspěvek od dvzd » pon 03. úno 2014 14:08:07

Jenze ony mu ty stare zpravy v mobilu prekazi a na serveru ne.

Autor tohoto vlákna
vojin_XY
Nové Androidě

Příspěvek od vojin_XY » pon 03. úno 2014 14:21:37

Přesně tak, v mobilu je přece jen méně místa než na serveru, navíc na serveru je mam označeny štítky a často se k mailům vracím.
Jinak jsem musel účet s IMAP vymazat a zadat jej znova, ručně a tentokrát s POP3, tam už se mi to zatržítko zobrazilo.
A zdá se, že to tak i funguje, na serveru i při mazání v mobilu se nic nemaže.
Diky moc všem za odpovědi.
CS

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 14:50:21

Záleží na mailovém klientu. Každý slušnější má u IMAPu volbu, co se má udělat se zprávou na serveru, když ji smažeš v mobilu. Já mám standardně nastaveno, že když smažu zprávu v mobilu, tak se mi jen označí jako přečtená na serveru. A telefon ví, že jsem ji jako smazal a znovu mi ji nestáhne, přestože na serveru pořád je. Používat dnes POP3 je blbost.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 383
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 03. úno 2014 16:04:38

Však ale e-mailový klient v telefonu zpravidla nestahuje celé zprávy, ale jen jejich hlavičky. Takže zprávy v telefonu mnoho místa nezabírají.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 16:56:44

Tak tak, ale zase u defaultních klientů často nejde nastavit, aby se při smazání zprávy v mobilu nesmazala i na serveru. Ale alternativní klienty to umí.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » pon 03. úno 2014 17:20:37

Jenom poznamka k pop3. Ten samozrejme taky umi mazat zpravy i na serveru.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 17:29:12

Jj, umí. Ale přec jen IMAP má jednu zásadní výhodu, že odeslanou zprávu zkopíruje i do složky odeslané na serveru. Takže pokud server umí IMAP, je škoda ho nevyužít. Akorát je někdy trochu komplikovanější nastavení.

píšu z mobilu

Tklf
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC ONE X THL W100

Příspěvek od Tklf » pon 03. úno 2014 19:10:53

Vidíš a já dodnes myslel, ze za odeslanou poštu může smtp protokol ... a on imap, to jsou věci, ale když myslíš ... nebudeme se pouštět do větších akci.

Z mobilu ...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 19:31:31

Bohužel nemáš pravdu, nebo jen z části :-) Odeslání pošty sice zajišťuje vždy SMTP, ovšem samotným odesláním nezůstane zpráva uložena na serveru. Pokud server podporuje protokol IMAP a použiješ ho i v klientu, tak klient může zprávu po odeslání zkopírovat do složky "Odeslané" na serveru a můžeš tak k ní přistupovat z každého klienta, který máš nakonfigurovaný pro daný účet přes IMAP. Toto samotné SMTP ani POP3 nezajistí ;-)

píšu z mobilu

Tklf
Stálý androiďák

Příspěvek od Tklf » pon 03. úno 2014 19:38:34

Pop3 tutove ne, neb je jen pro příjem ... Odesílání má na starosti jen a pouze smtp, klienta ani nemusim mít na příjem nakonfigurovaneho ani prez pop3, ani imap, jde jen o nakonfigurovani protokolu pro odesilani na poštovním serveru. Stejně věci docilis i na exchange a kde tam maš imap.

Je ovšem ještě možné řešení, ze se adresářovou strukturou kopíruje email z místní složky Odeslané pošty přímo na server do požadované složky. Pak se někdy emaily ve složce odeslané na serveru zdvojuji a je nutné vypnout tuto ficuru přímo v klientovi.

Z mobilu ...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 21:01:01

Nejsme ve sporu, že odesílání probíhá čistě pomocí SMTP :-) Neřešíme ani Exchange, ale pouze POP3 vs. IMAP. Za normálních okolností u běžných mailových služeb, pokud využiješ klienta k odeslání pomocí SMTP, odeslaná zpráva na serveru nikde nezůstává a uloží se ti pouze v klientu. POP3 umí pouze jednostranně stahovat poštu do klienta a to jen ze složky doručených na serveru a odeslané zprávy zůstávají pouze v klientu. Oproti tomu IMAP je obousměrmý, umožňuje přesouvání zpráv směrem server -> klient i naopak klient -> server a to v rámci všech existujících složek na serveru. Toho se s výhodou využívá zejména k tomu, že klient po úspěšném odeslání zprávy přes SMTP neuloží zprávu jen v klientu, ale také ji s využitím IMAP nakopíruje do složky odeslaných zpráv na serveru a ta je pak k dispozici v každém zařízení fungujícím přes IMAP. IMAP je vlastně taková ranná forma synchronizace klienta s poštovním serverem, na rozdíl od POP3, který je jen jednosměrným kopírováním z jedné složky.

Proto jsem psal, že pokud server umí IMAP, je škoda používat omezený POP3.

píšu z mobilu

Tklf
Stálý androiďák

Příspěvek od Tklf » pon 03. úno 2014 21:48:09

Vím ze nejsme ve sporu a budu jako kafemlynek, ale opravdu na imapu pro uložení odchozího emailu nezalezi. Opravdu záleží jen a pouze na nastaveni smtp serveru který tu poštu odesílá. On ten email už má, predáva ho dál a je jen na nastaveni, jestli ti ho bude tlačit i do složky odeslána na serveru. Třeba gmail toto dělá klasicky.
A je pravdou, ze pokud to server takto nezpracovava, použije se druhá metoda a to imap, kde se odchozí pošta kopíruje.
Polopaticky, vždy smtp, když ne, tak imap. Obě metody fungují. Stačí vyzkoušet třeba na gmailu, nastavit a odeslat, na serveru ty odeslané mejly budou dva, jeden z smtp a jeden z imapu. Proto je v návodu, ze pokud se používá imap, má se v klientů toto kopírování vypnout.

Z mobilu ...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 22:41:13

Tak trochu jinak, pokud nepoužiješ IMAP, ale POP3, tak ti může být úplně jedno, že ti SMTP zprávu případně uložil na serveru do složky odeslaných, protože z klienta POP3 se na server do složky odeslaných nedostaneš :-) Jinými slovy vlastně opakuji, že IMAP v klientu synchronizuje všechny složky obousměrně, POP3 pouze složku doručených a jedním směrem. A to co popisuješ, že ti gmail automaticky zprávu kopíruje do odeslaných zpráv na serveru není dle mého názoru většinové nastavení mailových serverů (jaký používáš klient pro Gmail?). Pokud vím, tak seznam to nedělá, stejně jako třeba mailový server forpsi, který si platím k hostingu. Tam kopíruje odeslanou zprávu do příslušné složky serveru klient pomocí IMAPu až po vlastním odeslání zpávy SMTP serverem. Pokud nemám nastaven v klientu IMAP, tak zpráva odeslaná přes SMTP daného poskytovatele na serveru v odeslaných prostě není, zůstane uložená jen lokálně v klientovi. U gmailu nevím, tam nemám potřebu používat pop3 nebo imap klienta, protože má jaksi vlastní synchronizovanou aplikaci, což je zase něco úplně jiného.

píšu z mobilu

Tklf
Stálý androiďák

Příspěvek od Tklf » úte 04. úno 2014 5:12:13

Tak take jinak a z me strany naposled.
Nemusim použít IMAP, na to abych ve složce Odeslané na serveru mel to co odesílal, to záleží od nastavení daného serveru, to ze to většina nedělá neni vina SMTP, ale poskytovatele serveru, i když připouštím, ze vice časta. Sem rad, ze mam věci v Odeslané poste na serveru, když tam lezu i prez web. A ano mas pravdu, ze lepším řešením je IMAP, kde je tato věc vyřešena lepe, ale ja nesouhlasil jen s tim, ze je to jediná možnost.
Z desktopu používám na Gmail Outlook, neb ho mam z balíku Office.
Nemam zkušenost s žádným placeným serverem. Seznam sice vlastním take, ale nezkoušel sem to a ani ho na odesílání v klientu nemam.

Závěr, jde to i bez IMAP, ne všude, protoze se to musi nastavit na serveru, ale IMAP je pro stoprocentní chod ta správná volba.

Dal uz sem nepíšu, oba víme jak to funguje, oba jsme neco viděli a vyzkoušeli, oba máme pravdu, jen na to oba koukáme jinak. Jinak diky za diskuzi.

Z mobilu ...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 04. úno 2014 8:46:06

No, tak nakonec jsme se shodli, tak je to OK a možná to někomu dalšímu pomůže, aby pochopil jak různé režimy mailů fungují :-) Tak se měj!

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Android OS“