Android OSNefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Dhaan
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. bře 2014 9:52:17
Typ mobilu / ROM: PAP4055DUO

Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od Dhaan »

Zdravím Vás ve spolek. Zatím jsem vždy našel vše co jsem potřeboval tak jsem ani nepotřeboval registraci zde na androidforu, ale ted jsem trochu bezradný a odpověď jsem nenašel. Proto prosím o radu/pomoc.
Chtěl bych aby se mi automaticky zálohovali data z telefonu na googlí účet, ale v menu Nastavení/Zálohování a obnovení dat/ mám položky "zálohování mých dat" a "záložní účet" zašedlé (neaktivní) a nejde tudíž povolit automatickou zálohu. Položky "Automatické obnovení", "Resetovat DRM" a "Obnovení továrních dat" jsou aktivní, upravitelné a jediné další položky v sekci "Zálohování a obnovení dat"
Telefon mám prestigio PAP4055DUO s originální rom a aktuálním FW.
Za postřehy, rady a vaše zkušenosti předem díky.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od ramon.dexter »

Těžko říct, jak prestigio zasahovalo do zálohování a co tam dodrbalo...zkus udělat tovární nastavení, abys vyloučil vliv aplikací.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Dhaan
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. bře 2014 9:52:17
Typ mobilu / ROM: PAP4055DUO

Re: Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od Dhaan »

Díky Ramone za reakci... Tovární nastavení jsem už zkoušel hned ze začáku když jsem zjistil že ty zálohy nefungují. Zkusil bych to klidně ještě jednou ale přeci jen se mi nechce nastavovat ten telefon pak celej znova a koneckonců i proto sem musel už tento dotaz napsat i do fóra. Telefon mám tři měsíce a nedal jsem to dokupy. Případně pokud může někdo rovnou poradit soft kterým si zazálohuju kontakty, zprávy, účty a případně i aplikace tak ho sem prosím napište i když je mi jasný že toho zrovna bude plný fórum. Asi bude nejlepší si to někam zálohovat a na reklamaci s tim dřív než se v tom telefonu zabydlím ještě víc.
Pawol
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 03. kvě 2012 22:56:19
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6+128 GB
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od Pawol »

MyPhoneExplorer. Pro mě nejlepší soft na zálohování.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od don_alex »

:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční "zálohování a obnovení dat" na google účet

Příspěvek od Androidě »

Zdravím,dovolím si oživit toto téma.
Potřebuji poradit
Mám Nokii 7.1 Hned po rozbalení a zapnutí se nabídla aktualizace o velikosti asi 1.3GB tu jsem stáhl a instaloval.
Po prvotním nastavení a přihlášení k Google ještě jedna asi 77MB zabezpečení které je momentálně k 1.srpen.
Telefon funguje jak má ale ač jsem udělal HR nedaří se mi zprovoznit zálohování na Google účet.
Vše je nastavené správně, ale už druhý den to někde visí...tlačítko ručního zálohování je zašedlé a kromě kontaktu to všude píše "čeká se na zálohování" nevíte co s tím?
Na Google disku je místa dost necelých 5GB ještě někde to jak na WiFi tak na datech,buď je někde problém nebo si s tím Google dává na čas.

EDIT:
Zatím hledám na Google tady to zmiňují v souvislosti s Galaxy S9+


EDIT2:

Tak nějaká chyba v Androidu 9 Pie, prý je potřeba vypnout všechny způsoby zabezpečení,PIN,Otisk,heslo ATP pak zálohovat a potom zase nastavit,později to pak už běží jak má.



Takže potvrzují,po odstranění všech možností zabezpečení už je to funkční, ale poté co nastavím otisk a PIN tlačítko zálohovat zase zešedne.
Nezbývá než počkat až Google vydá update, chyba je u nich dělá to u ke Nokie i na Samsungu Galaxy S9+ viz odkaz.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Odpovědět

Zpět na „Android OS“