Android OSZáchrana dat z androidu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kobop
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG P500

Záchrana dat z androidu

Příspěvek od kobop » úte 01. dub 2014 11:25:01

Ahoj, předem musím přiznat, že jsem tu již nějaký čas nebyl, tak doufám, že neporušuji nějaká pravidla či zvyklosti svým příspěvkem umístěným sem.

Můj problém je celkem jednoduchý. A jedná se mi víceméně pouze o odpověď lze/nelze popř. nějaký link či malou radu nebo nakopnutí.
Doufám, že vše o mém telefonu bude vidět v podpisu, takže k věci: Při spouštění systému nelze spustit - vypadá, že je nějak zacyklen boot. Opravit tovarním nastavením či přehráním ROM se problém jistě vyřeší - nicméně mi jde o záchranu dat - neexistuje nějaký způsob jak z toho telefonu vycucat nějaká data - kontakty, smsky, data aplikací - přece jen jsem se nechal uchlácholit bezproblémovým chodem telefonu a poslední záloha je asi půl roku stará. Kontakty přes google synchronizované nemám - takže prosím, opravdu mi nejde o rady typu všechna data jsou v bezpečí na googlu. Dostanu se do CR a emergency modu - víc nevím, co bych měl popisovat. Existuje tedy nějaký způsob, jak z něj vytáhnout nějaká data - nebo ho nějak opravit a připojit na pár vteřin aspoň k MPE. Nebo pokud udělám v CR nějakou zálohu - jdou z ní nějak ty data vycucat? Za jakoukoli radu předem velmi děkuji.

LG P500, v20c, root, CR

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Re: Záchrana dat z androidu

Příspěvek od Lyon » úte 01. dub 2014 11:33:19

1) máš flashnutou custom ROM (tím pádem i recovery)?
2) CR - tím myslíš custom recovery?
3) emergency mód je co? Myslíš nouzový režim?

@telefon

Autor tohoto vlákna
kobop
Stálý androiďák

Příspěvek od kobop » úte 01. dub 2014 11:38:14

Ano mám custom rom, custom recovery, emergency mod je ten mód, přes který jsem tam kdysi instaloval přes KDZ custom rom. Když provedu v Custom Recovery beckup - provede se ta záloha na kartu? V jakém formátu? Dá se tou zálohou nějak procházet?
LG P500, v20c, root, CR

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. dub 2014 12:13:46

Recovery dělá zálohu na kartu - řekni nám, jakou tam máš recovery (resp. jak se ta recovery jmenuje). Recovery Cloworkmod a TWRP recovery dělají zálohu do .img souborů, takže je lze dále normálně porcházet. Uvnitř souborů je to klasická androidí struktura.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kobop
Stálý androiďák

Příspěvek od kobop » úte 01. dub 2014 12:36:50

ClockworkMod Recovery v5.0.2.0. Tak já teda zkusím udělat na kartu tu zálohu a uvidím, co tam bude.
LG P500, v20c, root, CR

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. dub 2014 17:17:06

Důrazně ti doporučuji, aby ses na data aplikací vykašlal - právě v nich může být chyba, způsobující bootloop. Zkus si vytáhnout jenom ty kontakty.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kobop
Stálý androiďák

Příspěvek od kobop » stř 02. dub 2014 13:37:02

Tak zálohu to udělalo, telefon po wipe funguje. Nicméně by mě zajímalo, jak by se dalo přistupovat k paměti v telefonu z počítače. A kde jsou uložena data, která mě zajímají - konkrétě kontakty a zprávy sms, popř. jiná data. Není někde popsána struktura android a kam se jaká data ukládají? Celé to podle mě shodila aplikace link2sd. Podle mě se pokazilo načítání s karty - podle mě kdyby se v tý záloze něco smazalo, aby se to nesnažilo tahat data z ext3 oddílu na kartě, tak by se ta záloha možná dala ještě rozběhnout. Podle mě to musí být někde v /data - protože při wipe to maže jen cache a tuhle složku podle mě. Takže když smažu něco konkrétního z /data musí to naběhnout logicky.
LG P500, v20c, root, CR

Odpovědět

Zpět na „Android OS“