Android OSe-mail a SMS mi rikaly, ze maji nedostatek pameti - proc?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
milosmid
Nové Androidě
Reputace: 0
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1

e-mail a SMS mi rikaly, ze maji nedostatek pameti - proc?

Příspěvek od milosmid » pon 19. kvě 2014 9:07:52

Mám mobil Evolveo xtreme5x a používám pro čtení mailů na Gmailu stejnojmennou aplikaci Gmail, která byla v mobilu už předinstalována.
Na Gmail beru e-konference a mívám tam poměrně hodně e-mail zpětně za několik měsíců, např. 2000, ovšem zjistil jsem, že v tom případě mi mobil říká, že je přeplněná paměť, ač podle mě není a nelze odesílat ani SMS ani přijímat další e-maily či SMSky. Jediná pomoc, na kterou jsem přišel, bylo odmazání mailů v účtě na gmailu, což ale úplně nechci.
Můžete někdo posoudit zaplněnost mé paměti (nezdá se mi totiž, že by byla zaplněna) a případně poradit, co s tím? Jak nastavit aplikaci Gmail nebo něco v OS, aby vše spolehlivě fungovalo - zvětšit paměť určeno pro e-maily a SMSky, případně, jaký je optimální počet mailů, či velikost zaplněnosti mailů - jak si to ohlídat? Má někdo podobné problémy?
Nenašel jsem v nastavení nic, např. ani, že by se daly maily ukládat na externí paměťovou SD kartu.

Výpis pamětí
Celková paměť 0,98 GB
K dispozici 57,53 MB
Aplikace - data aplikací 640 MB
Data uložená v mezipaměti 1,46 MB

Vnitřní paměť
Celková velikost 1,67 GB
K dispozici 571 MB
Aplikace data 678 MB
Fotografie vide 240 kB
Zvuk 340 kB
Stahování 13,22 MB
Data uložená v mezipaměti 88,56 MB

Děkuji za rady. Miloš

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: e-mail a SMS mi rikaly, ze maji nedostatek pameti - proc?

Příspěvek od xanthor » pon 19. kvě 2014 9:36:15

Je to stupiditou Androidu. Řve, že má málo paměti, pokud zbývá pouze 10 % z celkového místa na aplikace (ale asi jenom v případě, že je paměť rozdělená, což je právě tvůj případ). V tom případě také přestane přijímat SMS (logické, že), odmítá instalovat aplikace atd. Tedy celková paměť 0.98 GiB = (zhruba) 1000 MB, 10 % z 1000 MB je 100 MB, ale ty máš už jen 58 MB volného místa. Řešení - uvolni místo pro aplikace (odinstaluj nepoužívané, přesuň na kartu atd.).

Odpovědět

Zpět na „Android OS“