Android OSCM11-nízká výdrž baterie díky GAPPS & čistá reinstalace ROM

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Luter
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S GT-I9000 - CyanogenMod 11
Rom: CM11

CM11-nízká výdrž baterie díky GAPPS & čistá reinstalace ROM

Příspěvek od Luter » úte 08. črc 2014 16:43:29

Zdravím,
mám trochu rozšířenější dotaz, proto zakládám nové téma. Budu rád, když se najde někdo, kdo by mi to zodpověděl všechno :)

O víkendu jsem se konečně odhodlal a pustil jsem se do přechodu ze stock ROM 2.3.3 na Cynogenmod 11 M7 na mém stařičkém Galaxy S i9000. Všechno se podařilo napoprvý a bez problémů a všechno běhá jak má, ale jediný velký mínus je výdrž baterky. Na vině ale nebude samotná ROM, jako spíš GAPPS, viz přiložený screeny. Na prvním je vidět, že podstatnou část spotřeby (přes noc) mají na svědomí Služby Google. Na druhém je pak vidět, že telefon se prakticky vůbec nedostává do deep sleep. Nevím ale, jestli za to může některá konkrétní aplikace Googlu (nepoužívám všechny - některé jsem deaktivoval), nebo vyloženě "Služby Google".

1) Chci se proto zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost a případně jak to řešit?

2) Jelikož dnes vyšel CM11 verze M8, tak mě napadlo místo běžné OTA aktualizace pro pořádek v paměti telefonu provést kompletní formát, nainstalovat M8 načisto a k tomu GAAPS Core. K tomu mám ale další dotazy:

A) K postupu samotného formátu:
a) Jednou možností je v CWM pod Mounts and storage zvolit format /storage/sdcard0, nebo ještě něco?
Jde mi o to, abych si náhodou nesmazal nějakou důležitou složku jako např. efs, ale k tomu jsou tam předpokládám volby jako format /datadata, /system a /data. V těch se přiznám, že nevím co je a radši se jim vyhýbám.
Btw složku efs mám samozřejmě zálohovanou, ale jsou ještě nějaké jiné, které je lepší mít zazálohované?

b) Druhou a jistější možností je v CWM pod Mounts and storage zvolit mount USB storage, připojit ho k PC a nemůže se mi vlastně stát, že bych smazal něco důležitého. Ale obě varianty by měly být ve výsledku totožné.

Potom by mělo jít bez problémů nainstalovat samotnou ROMku načisto...jestli se nepletu?

B) Ke GAAPS Core:
Nechci si hned po čisté instalaci zaneřádit systém zbytečnými aplikacemi Googlu, které pak nejdou ani pořádně odinstalovat, ale ani na XDA jsem se pořádně nedočetl, co tenhle balík vlastně obsahuje a jak funguje. Teda stáhnul jsem si ho, abych to porovnal - místo 150 MB má jen 18 MB a uvnitř chybí všechny klasické aplikace Googlu. Jsou tam hlavně nějaké knihovny a aplikace pro synchronizaci.
Zajímalo by mě ale, jestli je v něm Google Play? Ten jsem totiž nenašel ani v klasickém GAPPS, resp. nevím, jak se tam jmenuje.
Nebo je lepší z klasického GAPPS (přímo ze .zip souboru) smazat ty aplikace, které nechci instalovat? Údajně to tak funguje.

Díky moc!
Přílohy
Screenshot_2014-07-08-09-40-34.png
1
Screenshot_2014-07-08-09-40-34.png (100.49 KiB) Zobrazeno 448 x
Screenshot_2014-07-08-09-40-52.png
2
Screenshot_2014-07-08-09-40-52.png (78.2 KiB) Zobrazeno 448 x

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: CM11-nízká výdrž baterie díky GAPPS & čistá reinstalace ROM

Příspěvek od ramon.dexter » stř 09. črc 2014 11:51:35

1) Chyba je v samotných gapps. Sám to nevyřešíš, musíš leda čekat, až to google opraví a rozešle aktualizace. Nesnaž se to sám nějakk blokovat nebo do toho zasahovat, prostě čekej.

A) Osobně bych ti doporučil TWRP recovery. Používám jí už docela dlouho a má podstatně širší možnosti, než má CWM. Je dokonce i dotyková.
Esli chceš čistou instalaci, udělej wipe /data, /cache, /dalvik-cache a klidně i /system (klidně i /batterystats). Když uděláš wipe /sdcard/, nebudeš mít nic na kartě, tak na to bacha.

B) Jestli máš nějakej zmenšenej balík gapps, nemudruj a použij ho. On google většinu aplikací (gmail, kalendář, foťák, g+, atd.) dal na play, takže už nemusí být v balíku. Ale rozhodně bych se nesnažil ten velkej balík ručně zmenšovat!

Pamatuj si jednu poučku: Když tomu nerozumíš (tím mám na mysli, že skutečně víš co je kde a hlavně proč to tam je), nezasahuj do toho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Luter
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S GT-I9000 - CyanogenMod 11
Rom: CM11

Re: CM11-nízká výdrž baterie díky GAPPS & čistá reinstalace ROM

Příspěvek od Luter » čtv 10. črc 2014 16:10:23

Tak shodou okolností v ten den, kdy jsem příspěvek napsal, tak se Služby Google najednou uklidnily a telefon už se normálně dostával do režimu spánku. Jelikož se mi to ale stejně moc nelíbilo a hlavně jsem si chtěl udělat pořádek v paměti telefonu, tak jsem se do toho pustil ještě dřív, než jsem se tu dostal k odpovědi.

Takže jsem samozřejmě udělal zálohu ROMky, wipe data, cache, dalvik i system, přes recovery připojil telefon k PC, kam jsem si zkopíroval veškerý obsah paměti telefonu, který mi to zpřístupní, tzn. vše co je ve složce sdcard0. Pak jsem to rovnou v oknech z paměti telefonu všechno smazal, odpojil, nainstaloval CM11 M8 a GAPPS, který jsem si předem okleštil o pár aplikací, který vím, co jsou zač.
Výsledek je parádní - tak jak jsem si to představoval. Z 5,6 GB paměti telefonu, kterou mám k dispozici, jsem měl předtím 2,7 GB zanesený systémem a datama různých aplikací, který jsem za ty roky instaloval (nepočítám fotky a videa, který jsem si ještě předem zálohoval zvlášť). Po instalaci měly veškerý data na sdcard0 18 MB. Myslel jsem, že GAPPS se instalují taky sem, ale evidentně ne (moje osekaný GAPPS měly asi 110 MB).

Ještě jsem zpozoroval, že po prvním spuštění OS je možný některý Google aplikace normálně odinstalovat. Po prvním restartu se začnou samy instalovat jejich aktualizace a pak už odinstalace není možná, jen deaktivace a návrat k "tovární verzi".

Jinak problém s přechodem do deep sleep se po nový instalaci neobjevil, takže s tim taky spokojenost.

Každopádně díky za odpověď ;) Btw s tim TWRP to pro mě asi nemá cenu řešit. CWM jsou součástí CM11 a účel splňují víc než dostatečně. Teda reset baterky už v té verzi 6.0.5.0 není, ale to nějak přežiju ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“