Android OSDatove pripojeni - samovolne stahovani

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vohary
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 3C

Datove pripojeni - samovolne stahovani

Příspěvek od vohary » pon 28. črc 2014 17:10:18

Ahoj,

mám Androida už nějaký ten pátek (Androind 2.3 CyanogenMod) a začal jsem řešit data. Něco mi samo stahuje data a né malé množství. Občas se stane, že se chci podívat na autobusové spojení a zjištění spojení trvá nepříjemně dlouho. Pak zjistím, že se něco rozhodlo si jen tak z dlouhé chvíle stáhne 20MB :-(( Zatím to sleduji 14 dní a už si "to něco" stálo přes 40MB přes operátora. Při limitu 160MB na měsíc je to docela znát. Pomocí aplikace Network Log jsem zjistil, že oným žroutem je "Správce stahování" a stahuje ze serverů google 173.194.*.*. Data stahuje, neposílá (nepočítaje režii komunikace). Připojení k internetu zapínám, jen když jej opravdu potřebuji - např. zjištění bus spojení, jinak jej mám celý den vypnutý.

Automatické aktualizace mám vypnutý, ... áá, koukám, že už zase mám zapnutý "Data na pozadí" -- za posledních 14 vypínám už po třetí!

Druhá věc, která s tím možná souvisí. Když jsem byl 10 dní v cizině, tak se mi 3x objevila hláška "Datové spojení při roamingu bylo prerušeno...". To vypadá, že si něco i samo zapíná internet! Možná je to stejné "něco", jako předtím.

Brr, velký bratr Google mne začíná štvát. Že mne sleduje, to překousnu, ale že mne sleduje za moje peníze už mi hodně vadí.

Jak zamezit, aby si cosi samo stahovalo data z internetu?

klíčová slova: samovolné stahování, datové připojení, správce stahování, android, přenos dat

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Re: Datove pripojeni - samovolne stahovani

Příspěvek od mArtinko5MB » pon 28. črc 2014 19:23:07

V prehľade prenesených dát (v nastaveniach) je možnosť zakázať sťaohvanie dát na pozadí po kliknutí na danú aplikáciu.
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

Autor tohoto vlákna
vohary
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 3C

Příspěvek od vohary » pon 28. črc 2014 19:41:27

mArtinko5MB píše:V prehľade prenesených dát (v nastaveniach) je možnosť zakázať sťaohvanie dát na pozadí po kliknutí na danú aplikáciu.
Obávám se, že tato vlastnost je až u vyššího Androidu.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pon 28. črc 2014 20:20:41

Taky myslím. Navíc problém je v tom, že to stahuje samotný "Android OS". Tzn, pokud zakážeš "data na pozadí", mohou přestat fungovat nějaké věci.

S tímto jsem se setkal pouze na androidu 4+. V jednom případě byla chyba v custom ROM. Systém se snažil stahovat OTA. Vyřešila to aplikace Fotakill.apk z XDA.
Momentálně nemám custom ROM, ale také jsem si všiml, že mi "Android OS" na pozadí přenesl asi 40MB. Vzhledem k tomu, že mám teď ale větší FUP, tak jsem to už neřešil. Ale taky by mě zajímalo, co to přesně je.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Odpovědět

Zpět na „Android OS“