Android OSSymbian VS Android

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
machalda
Stálý androiďák
Reputace: 0

Symbian VS Android

Příspěvek od machalda » stř 04. srp 2010 7:04:40

Je tu někdo kdo přechazel ze symbianu na android ?(popř naopak?)

Zajímali by mě zkušenosti se symbianem, dostanu dneska pracovní mobil a blbci nemaj skladem Desire :( a další android co maj je TM Pulse(WTF? min ramky nez G1?) a to fakt nechci kdyz ted mam G1 :) Tak sem si vybral N97 mini a zajímaly by mě nějaký zkušenosti postřehy co je lepši na symbianu co naandoridu :)

a co mě dál zajímá, koukal sem google mapy sou i pro symbian e mail neni problem (funguje ten jejich klient stejně dobře jako na androidu?) a existuje nějaká aplikce pro synchronizování kontaktů s google contacts ?

a trocha offtopicu jak mužete někdo z těmahle telefonama využívat tmobile ? Ty jejich datový tarify hrůza, jedinej použitelnej asi 8kil :X

Matteo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D
Rom: Stock

Re: Symbian VS Android

Příspěvek od Matteo » stř 04. srp 2010 7:37:01

Ahoj, já zkusím odpovědět aspoň na část tvého dotazu. Mám zkušenost s nedotykovým Symbianem 9.něco, ale nejspíš to bude fungovat stejně. Mám na mysli synchronizaci kontaktů přes Exchange (nebo mobile active sync, jak to tuším nazývá google). Tady je návod. Dají se tak synchronizovat nejen kontakty, ale i kalendář a gmail (push notifikace jsou samozřejmostí).

Jak jsem psal, s dotykovým Symbianem zkušenosti nemám a docela by mě zajímalo, jak se s ním žije. Androida mám asi měsíc a zatím jsem nenašel nic, v čem by mi nevyhovoval, což se o Nokii E71, kterou jsem měl, říct nedá.

djkubas
Nové Androidě

Příspěvek od djkubas » stř 04. srp 2010 7:48:36

Nokia N70 (SymbOS 8) -> Sony-Ericsson P1i (SymbUIQ 3) -> HTC Desire (Android 2.1->2.2)

Myslím, že vím o čem mluvím a tak se pokusím poradit. Emailovej klient vypadá vedle toho v Androidu jako Tatoo vedle EVO. Jestli to myslíš vážně, tak se poohlídni po Profimailu (i když netuším, jestli zvládá exchange).

Jinak myslím, že budeš hodně překvapenej (bohužel nepříjemně) celým OS. Symbian se s Androidem nemůže vůbec srovnávat. Na pracovní věci ti asi poslouží, okolo sebe mám poměrně hodně lidí s E52, E62, ale těm slouží telefon jen k práci. Cokoliv víc bude po zkušenostech s Androidem utrpení :)

krysarJarda
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krysarJarda » stř 04. srp 2010 19:41:01

Je to asi 2roky a byl jsem skalním příznivcem Nokie a jejich Symbianu. Ale pak přišla G1 s Androidem a je to něco úplně jinýho. Když už jsem byl zkušenej Androiďák, držel jsem v ruce Nokii N97 a nechtěl bych ji ani zadarmo.
Uvedu pár věcí, který mi vadili. Je to už skoro rok,ale snad si vzpomenu:
1)má to v sobě něco jako Outlok, takže se e-maily stahujou do mobilu, nebo na SD a pak je nemam v PC.
2)má to trapnou "tužtičku", kterou u Androida napotřebuju. Všechno zvládnu palcem, nebo trackbolem
3)jejich Market se nedá srovnávat s AndroidMarketem.
4)má jen 3řádkovou klávesnici, G1 má 5řádkovou
5)po vysunutí klávasnice to má "divnej" úhel.
Je to jen můj názor, ale já už jsem Symbian odsunul na vedlejší kolej.
G1 blackno ROOT

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » stř 04. srp 2010 19:53:06

machalda: Pulse má rovnaku RAM ako G1(a nenechaj sa zmiasť tými 192mb čo HTC avizuje)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

kamelot
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot » stř 04. srp 2010 20:04:09

mal som N97 pred Desire a bol som strašne rád, keď som sa jej zbavil. Rezistívny displej je dosť strašný a malá systémová partícia tiež neprispieva k dobrému pocitu.
Ak ešte môžeš, radšej zober Pulse :)

Autor tohoto vlákna
machalda
Stálý androiďák

Příspěvek od machalda » čtv 05. srp 2010 7:58:21

děkuju za rady, s tim mailem a konktaktama si snad poradim :)

Jinak už mam oboje a pár hodin sem si hrál v Data Show roomě v podstatě se všema dostupnýma a zajímavýma telefonama (desire, xperie, pulse, HD2, HD mini, Wave, N97 atd)

hrozně mě mrzí že sem si nemohl vzít desire, xperie je zase z vyšší třídy, pulse sem nechtěl kvůli malý ramce (nicmeně když sem si dal vedle sebe G1 cyan froyo a Pulse cupcake tak sem pozoroval šilenej rozdil v plynulosti, asi je na čase změnit romku na G1 a už netestit porad neco novyho :) a taky mě překvapilo že androidy co tam byly tak všechno "dev phone" :)

Hrozně mě překvapil HD2 s woknama a Sense celkem pecka :)

a N97 mě celkem zklamala, hlavně citlivostí displeje a zvyknout si na to šílený rozložení klavesnice mi bude taky chvíly trvat, na druhous tranu mě potěšila offline navigace s aktualizacema doživotně zdarma a bohatý příslušenství v balení :) v tom jejich marketu co sem viděl tak sem jen letmoproletěl a aplikace zadarmo nebo za dvacku :) taky takovy "hezký" a pokud rozchodím tu synchronizaci tak snad budu spokojenej no :)... uvidímě později :)

ale s desiru sem suvereně nejvíc nadšenej a nejhorší je že ani nevim co je na něm tak skvělýho ale sem z něj nadsenej :)

Matteo
Stálý androiďák

Příspěvek od Matteo » čtv 05. srp 2010 10:01:10

krysarJarda píše:má to v sobě něco jako Outlok, takže se e-maily stahujou do mobilu, nebo na SD a pak je nemam v PC.
Nokie umí IMAP a dokonce i exchange se službami Googlu. Je to jen otázka nastavení ;)

fift
Stálý androiďák

Příspěvek od fift » čtv 05. srp 2010 10:16:35

na kritiku Symbianu, resp. Symbianu^3 bych pockal,az vyjde a pote porovnaval. Ty staroucky symbiany co zatim jsou snad ani nema cenu srovnavat.

krysarJarda
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krysarJarda » čtv 05. srp 2010 11:07:47

Matteo píše:
krysarJarda píše:má to v sobě něco jako Outlok, takže se e-maily stahujou do mobilu, nebo na SD a pak je nemam v PC.
Nokie umí IMAP a dokonce i exchange se službami Googlu. Je to jen otázka nastavení ;)
To je možná pravda, měl jsem ji v ruce jen pár minut,protože mě zajímala jako "bývalýho Nokiáka". Každopádně, dneska bych už Androida za Symbian nevyměnil.
G1 blackno ROOT

Matteo
Stálý androiďák

Příspěvek od Matteo » čtv 05. srp 2010 12:02:15

fift píše:na kritiku Symbianu, resp. Symbianu^3 bych pockal,az vyjde a pote porovnaval. Ty staroucky symbiany co zatim jsou snad ani nema cenu srovnavat.
Nokia N8 už tu měla dávno být a ukázat nám, jak Symbian dohnal konkurenci. Bohužel tu není, tak nám nezbývá, než srovnávat se "staroučkými" dotykovými Nokiemi.
krysarJarda píše:Každopádně, dneska bych už Androida za Symbian nevyměnil.
Za poslední dva roky jsem vystřídal šest nebo sedum telefonů v pátrání po ideálu a až s Androidem mám konečně pocit, že přihořívá :) Spojuje pro mě srozumitelné ovládání, které znám z nedotykového Symbianu, možnost pořádně se hrabat v softwaru, kterou znám z Windows Mobile a svižnost, kterou jsem neznal. Dotykový Symbian jsem ale nikdy neměl, tak se těším, až se machalda podělí o postřehy ;)

thubalek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S a Android Dev Phone 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thubalek » čtv 05. srp 2010 12:14:19

machalda píše:... na druhou stranu mě potěšila offline navigace s aktualizacema doživotně zdarma .
Já bych byl s tou doživotností trochu opatrný ;-) Nevím kolik Ti je, ale ani bych se nedivil, kdybys Nokii přežil :DD

Kdekdo z nás si pamatuje v plné síle Siemens (mobily), Compaq, Digital a mohl bych pokračovat.

Tom
Make You Clock Widget: http://www.makeyourclock.com
Moje Další Android Aplikace: http://android.hubalek.net
Můj Android Twitter: http://twitter.com/android_dev_tom

Autor tohoto vlákna
machalda
Stálý androiďák

Příspěvek od machalda » čtv 05. srp 2010 14:43:35

thubalek píše:
machalda píše:... na druhou stranu mě potěšila offline navigace s aktualizacema doživotně zdarma .
Já bych byl s tou doživotností trochu opatrný ;-) Nevím kolik Ti je, ale ani bych se nedivil, kdybys Nokii přežil :DD

Kdekdo z nás si pamatuje v plné síle Siemens (mobily), Compaq, Digital a mohl bych pokračovat.

Tom
doživotně = životnost telefonu :) ne moje :) sem koukal že to tam maj malinkym pismem napsano :)

Hombre
Androiďák!

Příspěvek od Hombre » čtv 05. srp 2010 15:36:50

Symbian = pomalá předražená hrůza
Android = sedmé nebe
HTC Desire

Martininos
Nové Androidě

Příspěvek od Martininos » čtv 05. srp 2010 17:52:20

SE P800, P900, P910, P990, P1i, X10i

Pred x10i jsem mel vzdy symbianUIQ coz je operacni system narozdil toho od nokie - series60 (40). Rychlost nebyla nijak pomala, telefony patrili vzdy mezi nejelepsi komunikatory na trhu. Nicmene od UIQ3 se jiz dale symbian nevyviji tak jsem sahnul po androidu.

Na symbianu mi vadila "uzavrenost" systemu oproti Androidu, Android je zase mene stabilni. Nikdy jsem nikde necetl ani za dlouha leta nevidel (10-12let vlastnich zkusenosti) ze by system zkolaboval nebo nejaka asplikace napsala chybovou hlasku. Predpokladam ze na androidu je toto dusledek otevrenosti systemu, a volnemu psani aplikaci.

Kdybych si tedy mel vybrat symbianUIQ dal vyvyjeny a adekvatni teto dobe nebo android vzal bych znova symbian. Ale jak rikam pouze UIQ ne zadne polovicate reseni typu series60 (40).

Hombre
Androiďák!

Příspěvek od Hombre » čtv 05. srp 2010 19:38:11

Ty jsi měl P800? O tom jsem slyšel, chtěl bych to jednou vidět :D Pozn.:Symbian UIQ je stabilní za cenu neuvěřitelné primitivnosti systému. Zákládající se na faktu že byl dřív na grafických kalkulačkách. Opravte mě jestli to tak není :lol: No android není nestabilní. Spíš naopak. Když padá tak je to jen a pouze uživatelská chyba. Když tak kuchaře ROMky :)
HTC Desire

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » čtv 05. srp 2010 20:17:05

Já snad jen k tomu offtopicu.
machalda píše:a trocha offtopicu jak mužete někdo z těmahle telefonama využívat tmobile ? Ty jejich datový tarify hrůza, jedinej použitelnej asi 8kil :X
Tu http://androidforum.cz/t-mobile-a-inter ... t6174.html je taková malá diskuze na toto téma a tam můj příspěvek se zkušeností s T-Mobile a jeho zvýhodněním surf&mail+ 8-)

Jinak souhlasím s Hombre
Hombre píše:Symbian = pomalá předražená hrůza
Android = sedmé nebe
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Martininos
Nové Androidě

Příspěvek od Martininos » čtv 05. srp 2010 21:37:17

Vzhledem k tomu ze uiq pouziva dotykovy display coz nema ani ma HP49g+ tak asi tezko byl soucasti kalkulacky. Proc sem tahas series60(40) to prece neni plnohodnotny OS.

Kazdy z rady PXXXi komunikatoru byly ve sve dobe spicky bez konkurence. Ne jako dnes kdy se na temer totoznem HW zakladu postavi 10 android telefonu. Pokud jsi zadny nevlastnil nema smyls se s Tebou o tom bavit :)

Primitivnost systemu ? Pred 2-5 lety jsi znal dokonalejsi ? Jak jsem rikal vyvoj je zastaven a neplanuji na nem pokracovat, stran series60(40) to ale neni plnohodnotny OS. Ja si vzpominam na konkurenci pouze od WM ale po zkusenostech s HTC wizard a rychlosti WM na nem jsem rychle utekl z5 k P1i - zlaty telefon.

Hele staci napsat na google android+error+official rom, a v chybach muzes listovat. Dneska se vsechny FW vari narychlo aby nebyly moralne zastarale a lide jsou pak zkusebni kralici - plati obecne.

Je srandovni kdyz vas vidim srovnavat veci stare 3 a vice let s vecmi soucasnymi kdy maji vyvojari k dispozici nasobne vykonejsi HW.

TMa24
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » čtv 05. srp 2010 22:06:17

djkubas píše:Nokia N70 (SymbOS 8) -> Sony-Ericsson P1i (SymbUIQ 3) -> HTC Desire (Android 2.1->2.2)

Myslím, že vím o čem mluvím a tak se pokusím poradit. Emailovej klient vypadá vedle toho v Androidu jako Tatoo vedle EVO. Jestli to myslíš vážně, tak se poohlídni po Profimailu (i když netuším, jestli zvládá exchange).

Jinak myslím, že budeš hodně překvapenej (bohužel nepříjemně) celým OS. Symbian se s Androidem nemůže vůbec srovnávat. Na pracovní věci ti asi poslouží, okolo sebe mám poměrně hodně lidí s E52, E62, ale těm slouží telefon jen k práci. Cokoliv víc bude po zkušenostech s Androidem utrpení :)
tak ja som na android ani zdaleka nenasiel emailovy klient podobny profimailu zo symbianu!!!! ak si ho mal a vyuzival tak ako ja tak by si vedel ze tento co je v androide je hroza a strach.

kamelot
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot » čtv 05. srp 2010 23:10:59

veď tak myslel, že profimail, je schopné riešenie pre symbian... na n70 som ho používal a celkovo nemám pocit, že by androidovský klient bol horší, práve naopak... (je pravda, že n70 som mal cca. 5 rokov dozadu)

Krémeš
Nové Androidě

Příspěvek od Krémeš » pát 06. srp 2010 14:00:35

Na Desire som prešiel z N82, čo bol istu dobu jeden z najlepšich mobilov trhu. Na volanie, pisanie sms, fotenie, počuvanie hudby, čitanie e-mailov nebol zly, ale ked som prešiel na Desire bolo to niečo uplne ine. Už nikdy viac som nechcel zapnuť Operu Mini, YouTube si už pozeram kedy chcem, nie s vedomim "Noo, pozriem si to radšej doma", nie som zostresovany, že som si zabudol pozrieť nejaku podstatnu vec na nete (odchod busov, tel. čislo), nemusim robiť kompromisy, ktorych 6 aplikacii použivam najčastejšie, ked niekde čakam, už nepočitam holuby, ale zapnem si RSS alebo sudoku, ...

Nepovedal by som, že Android je niekoľko nasobne lepši ako Symbian, ale mam v nom akusi lepšiu prirodzenu dôveru ;)

Autor tohoto vlákna
machalda
Stálý androiďák

Příspěvek od machalda » sob 07. srp 2010 18:49:15

Krémeš píše:Nepovedal by som, že Android je niekoľko nasobne lepši ako Symbian, ale mam v nom akusi lepšiu prirodzenu dôveru ;)
tak nejak to vidim i ja....

moje poznatky zatim za tech par dni tak vicemen jsem si zvykl na N97 co a jak kde, prekvapilo me ze oficialne je podporovana platofrma n gage i na tomhle telefonu, vicemene vsechno co tak nejak potrebuju sem zjistil ze ma n97 nainstalovano uz v zakladu (navigace, kancl app, icq, browser) synchronizaci sem rozchodil... trochu divne se mi chova PC suit ale to bude PCckem... uz sem prisel i na ty maskovany rozky co umej a tak....

co mi porad nejvic vadi... Android je postavenej pro dotyk, symbian pro nej jen upravenej tak trochu strada, ne vsehcno je uplne vychytany ...... ale silim z rozdilu Rezistentni X kapacitni displej (doufam ze pisu spravne xD proste kazdej jinej) ... kazdej displej se ovlada "jinak" ... dalsi vec co mi na N97 celkem dost vadi je ze nikdy nevim jak patri kdyz neni uplne svetlo a nevidim na prvni pohled tlacitko tak se blbe hleda unlock posuvnik, na druhy strane je v podobynch mistech tlacitko fotaku tak je to takovy blby....

co sem koukal na aplikace tak v podstate pro vsechno se nejaka app ta najde, jen neni z ceho vybirat jako na androidu.

Naopak plusy symbianu.. libi se mi zpusob vyhledavni v kontaktech, libi se mi psani "psacim" sice ze zacatku neni lehky prijit jak na jaky pismeno, ale kdyz potrebuju napsat par znaku je to perfektni(samozrejme je tam i normal sw klavesnice)... n gage me prekvapila... a uz sem narazil uz i na neco cemu se na symbianu rika hack, pokud sem to pohcopil tak je to neco kvuli certifikovani aplikaci nelegalnich jinak k nicemu :)

na andorid uz sem tak ten rok zvyklej, ale na N97 si taky dokazu zvyknout, ale jak budou prachy a nejaky zarizeni typu desire/nexus s hw klavesnici tak asi pudu do nej :)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“