Android OSPomalý/sekající se tablet

kodyak
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Re: Pomalý/sekající se tablet

Příspěvek od kodyak » čtv 14. kvě 2015 12:42:36

ludekbrno: tak navrhni jine co je BFU privetive kdyz se ti AVG nelibi :) BFU mi nosi zasekane tablety a dokud je nosi,tak Google dela neco spatne..

kosan123
Droid
Reputace: 70
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Příspěvek od kosan123 » čtv 14. kvě 2015 12:46:51

Kodyak : kdo psal co o Windows?
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 14. kvě 2015 12:48:47

kosan123: odkazal jsi me na web venovany Windows Phone..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 14. kvě 2015 13:26:58

kodyak:

Proč pořád hledáš řešení v instalaci nějakého balastu??? Pro příklad, ženě (typická BFU) jsem kdysi dal Xperii Tipo. Jako ženská si tam hned tahala milion animovaných tapet, vánoční, velikonoční, psí a kdoví jaké. Několikrát za den jí pípne notifikace reklam. Když jsem jí říkal, ať si tam ty blbosti netahá, že jí tam nebudou otravovat ty reklamy, tak mi odpověděla, že tam ty aplikace chce a reklamy jí nevadí. Bylo vyřešeno. I ten nejhloupější BFU dokáže pochopit, že to je daň za bezplatnost některých aplikací a když mu to vadí, tak si to prostě odinstaluje. Takže moje řešení je NIC, žádný zbytečný balast třetích stran, který sám tablet zaseká zabíráním RAM a místo toho stručně vysvětlit, o co jde :-) Neexistuje rozumný způsob cpát tam AVG nebo podobné, před ničím neochrání.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 14. kvě 2015 13:33:35

ludekbrno: a ted si predstav ze by ji ty reklamy vadily a mela to sama resit.A takove lidi tu potkavam a resim s nimi presne ty veci co tve zene nevadi.A vsechno smazat rozhodne nechteji.Tak bud to budu postupne ukoncovat s nejasnym vysledkem,nebo na to neco pustim.Kdyz to bude delat i potom,tak dotycneho ukecam na uplny vymaz,coz vetsinou neprojde.. Takze porad cekam na reseni z tve strany...

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.11

Příspěvek od wallin » čtv 14. kvě 2015 14:00:33

možná ti řeknu tajemství, ale reklama v aplikacích je často jediný způsob, jak si vývojáři aplikací mohou vydělat peníze. Další princip je nákup "něčeho" v aplikaci. Google sám vydělává hlavné na reklamě. - Zde to spíš funguje ber, nebo nech být. Pokud se nesmíříš s reklamou, můžeš sáhnout po placené verzi, nebo odinstalovat

Pokud tě hlouběji zajímá, jak funguje Android, spousta článků je lehce (i v ČJ) dohledatelná na internetu. Nenapsal jsem žádnou hloupost, kterou bych se musel obhajovat:)

AVAST! a jiné antivirové společnosti samo takové PR články vydávají, ale proč. Pokud stahuješ aplikace pouze z G_Play, nemáš šanci, že app se "škodlivým kódem" do telefonu dostaneš. Lidé samo stahují i z alternativních zdrojů,(torrent a hry, app, které se tváří jako aplikace internet bankingu ze spamu, atd).
Tak a teď - je všeobecně známo, že skoro nikdo, nečte seznam oprávnění, které po tobě app požaduje. V případě, že v nastavení povolíš instalaci z cizých zrojů a bezhlavě odklikáš app při instalaci všechno možné, je jasné, že může nastat problém. (Nehledě na to, že uživatel poté opětovně nezakáže další instalaci z cizých zdrojů)

Pouze a v tomto jednom kokrétním případě jsem ochoten uznat, že AVAST!, nebo cokoli jiného může být nápomocen., ale jen proto, źe vyhodnotí app jako škodlivou
Pak je ještě 2.strana věci a to je bezpečné chování na internetu a ochrana osobních údajů.
Společně se asi shodneme na jediném. Čas od ćasu je potřea telefon zbavit všeho balastu. Co se mé týká, volím zálohu )a to pouze kontakty) a následně factory reset. App jdou totiž hronadné nahodit přímo z G_Play

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 14. kvě 2015 14:12:06

Mé řešení jsem ti napsal, je jednoduché a spolehlivé. Než abych tam cpal zbytečný balast a za*íral tím RAM, tak BFU řeknu, že pokud se mu tam po instalaci nějaké takové "super" aplikace začnou objevovat reklamy, tak ať tu aplikaci zase vyhodí, jestli mu reklamy vadí :-) Nevím, co je na tom k nepochopení, rozumí tomu i moje BFU žena a svobodně se rozhodla, že si tam aplikace nechá i s reklamami, ale až ji začnou štvát, bude vědět, co s tím. A mám pocit hraničící s jistotou, že kdo nepochopí tuto věc, tak problém malwarem nikdy řešit nebude, protože je mimo jeho schopnosti si cokoliv nainstalovat :D Já prostě mám odpor k tomu, instalovat kvůli každé kravině do zařízení různé správcovské, hlídací a údržbářské aplikace, když se to není nezbytně nutné a dá se to snadno řešit změnou chování. To je vše, co k tomu můžu říct, o smysluplnosti balastu typu AVG mě opravdu nijak nepřesvědčíš. Slovy klasika (Pohlreich), "nepřijel jsem na svět na šicím stroji", ani už nejsem nejmladší a ledasco jsem zažil :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 14. kvě 2015 14:43:30

ludekbrno: to mi uz doslo ze mas k tomu odpor :D Nevim ted kolik tam toho tvoje zena ma,ale kdyby jses ji zeptal ktere aplikace ji to otravuji,dokaze je vsechny identifikovat ? Kdyby se rozhodla ze ji to vadi,tak by jsi stal pred tim problemem co tu dost casto resim.Neboli jak vse nesmazat a neztravit tim pul dne,nebo dokonce i dva dny... Porad pises ze si to muze dotycny hned odinstalovat,ale dost tech aplikaci otravuje bud az dalsi den,nebo po tydnu.To se vazne spatne hleda mezi tim co si mezi tim uzivatel nainstaloval a uvidis jak velky to bude problem kdyz se zeptas svoji zeny na jmena tech aplikaci co to delaji.. Asi by jsi ji neukecal na projeti jejiho mobilu tim AVG s nastavenim na velmi vysokou citlivost bez vymazu toho co najde aby jsi mohl poreferovat jak to funguje,kdyz uz tam tyhle veci ma a je skoro ukazkovy BFU ? ;)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 14. kvě 2015 14:53:11

Ale prd se špatně hledá. Vyskočí notifikace, podrží na ni prst, vyběhne info o aplikaci. Zastavím, vymažu data a odinstaluji. 1 minuta práce a stačí to BFU říct.
Na to nepotřebuje žádný balast v mobilu...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 14. kvě 2015 14:58:44

Jumbo78: parada.Prvni pouzitelne reseni problemu ;) A co kdyz reklama skoci pres cely displej ? Mas na to neco.Pak by to AVG nebylo potreba a ja si usetril praci :)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 14. kvě 2015 15:34:51

Přesto to pořád není důvod nahrazovat malware balastem... :-)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 14. kvě 2015 18:16:09

Co kdyby ses trochu snažil sám... Tvrdil jsi, jak se vyznáš, že máš vše odzkoušené a vypozorované...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

kosan123
Droid
Reputace: 70
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Příspěvek od kosan123 » pát 15. kvě 2015 5:53:14

Kodyak : není to web jen o wp
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 15. kvě 2015 14:38:06

Jumbo78: nic takoveho jsem nenapsal.Nejsem vseved a ani jsem to nikdy netvrdil.Jestli znas dalsi finty,tak sem s nimi.Nejsem jediny koho to zajima..

kosan123: jj,uz jsem se tam dohledal nejakych clanku k androidu,ale ten co jsi zminoval jsem nenasel.Muzu prosit o odkaz ?

ludekbrno: to se v tom ostatnim balastu hrave ztrati :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 15. kvě 2015 14:41:11

Každý balast navíc je zbytečný :-) A u AVG mám tu jistotu, že to balast je, takže když ho vyhodím, hned je tam o jeden míň :-)

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 15. kvě 2015 14:44:39

ludekbrno: Jo chapu ze ty ho tam nechces :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 15. kvě 2015 16:36:40

Nevidím rozumný důvod, proč by ho tam měl chtít i kdokoliv jiný, nic užitečného nedělá, jen žere RAM a baterku :-)

wallin
Robot

Příspěvek od wallin » pát 15. kvě 2015 17:11:06

@Kodyak - když už tolik žereš AVG, šupem na amazon store skrze tentonoc odkaz máš tam full verzi AVG zadara. Dle postů zde jsi zkušený androiďák, příjdeš na to, jak si jí nahdit do telefonu

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 15. kvě 2015 20:48:09

wallin :tam ucet nemam.Nemas něco jiného ? :) On je s tim nejaky problém ?

wallin
Robot

Příspěvek od wallin » pát 15. kvě 2015 22:16:30

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 15. kvě 2015 22:19:54

wallin :nedalo mi to a stejne jsem na to prisel sam

nainstalovat z
https://www.amazon.com/appemail
aplikaci
prihlasit se
najit si to co chces instalovat
GetIt a nainstalovat.
Moc lehke.Mas neco tezsiho ?

wallin
Robot

Příspěvek od wallin » pát 15. kvě 2015 22:40:22

O Tvůj Bože...já jsem ti dal tip na free app, kterou tak vehementně obhajuješ a ty tohle. Myslím, že slovo, které si chtěl spíše napsat je "díky" a třeba mi dát palec a ne si honit triko, jak jsi dobrej...

tímto s tebou končím, přeji spoustu spokojených "zákazníků"
w.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 15. kvě 2015 22:54:13

wallin: Ano diky ti. :palec:

EDIT: nemam potrebu si nic honit.Je mi uplne ukradene co si o me kdo mysli.Takze me netrapi ani negativni reputace. Ale diky.Nevedel jsem ze Amazone dela tyhle akce..

Odpovědět

Zpět na „Android OS“