Android OSVazny problem s vydrzi baterie - partial wake aplikace Email

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jmacourek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9000

Vazny problem s vydrzi baterie - partial wake aplikace Email

Příspěvek od jmacourek » úte 24. srp 2010 21:02:53

Zdravim lidi.

Mam fakt problem. Presel jsem na androida cca pred 3mi tydny. S funkcnosti a ovladatelnosti naprosta spokojenost (oproti predchozim winmo6.1). Co mne vsak trapi je funkcnost aplikace "Email". Mam v ni nastavenou synchronizaci pres firemni Exchange server (pouziva se ActiveSync protokol. Toto je dost dulezite, protoze podle nekterych postu na webu se problem s normalnimi pop/imap ucty neprojevuje). Toto je to nejdulezitejsi co v telefonu potrebuji aby fungovalo. Ostatni veci jsou pouze bonus a klidne se s nimi rozloucim, ale tohle fakt potrebuji. Aplikace sama o sobe neni tak dokonala jako na winmo kde byl mobilni outlook. Nicmene o tom jsem vedel jiz pred nakupem a smiril jsem se s tim. Co jsem vsak netusim je, ze existuje neco jako "partial wake" a s tim spojene neusinani procesoru. Byt to jakakoliv jina aplikace tak ji odeberu. Tuhle ale odebrat nemohu .-(

Popis chovani:

-pokud nastavim synchro na manual, vse je ok. telefon normalne usina a baterie ubyva opravdu pomalu. Netestoval jsem az do konce vydrze, ale predpokladam vydrz okolo 40-ti hodin. Tedy srovnatelna s winmo ktere jsem mel drive.
-pokud nastavim JAKYKOLIV jiny interval at uz push, nebo pul hodiny, hodinu, atp. tak partial wake aplikace email je temer 100% doby zapnuti telefonu. Vysledkem je vydrz okolo 12-ti hodin pri strednim vytizeni telefonu (hodinka telefonatu par smsek, nejake cteni emailu, browseni... tu a tam o vikendu nejaka fotka). Pokud telefon fakt stavim, tedy funguji jako telefoni ustredna :-) tak dokazu dat baterku i za 6 hodin a to je faaakt malo. Obcas tedy nevydrzi ani jeden pracovni den.
-zatim to resim tak, ze taham usb kabel a kdyz neni stava, pripichnu to do notebooku ktery mam temer vzdy s sebou.
-veskere problemy se tykaji aplikace email. Synchro gmail uctu ktery pouzivam jako soukromy funguje pres push naprosto bez problemu.

Dalsi postrehy:
-nesynchronizuji resp. nefunguji notifikace o prichozim emailu do podslozek. Pry by toto melo byt opraveno ve verzi 2.2 Froyo. Co je na tom pravdy?
-nastaveni peak times tedy kdy synchronizovat a kdy ne... bude toto pritomno ve froyu? Neni nic vic super, kdyz vam kazdy den pres noc prijde 8 emailu z ruznych routeru o uspesne dokoncenem zalohovani a pipani budi manzelku :-)

Zarizeni:
-puvodni winmo zarizeni se kterym je srovnavano: SE Xperia X1 - nejaka custom rom osekana zalozeno na verzi 6.1
-soucasne zarizeni: Samsung Galaxy S i9000 - stock rom posledni 2.1; Tusim ze je to nejaka JM5 ci tak nejak + root + SDext3 lag fix

Nakonec tedy se chci zeptat. Da se to nejak vyresit? je mi jedno jak. Klidne podstoupim i nejakou neoficialni rom. Smazu veskera data z telefonu atp. Nic neni problem. Vsechno potrebne mam na serveru a zbytek se proste znova dohraje.

Predem dik za nejake smysluplne rady.

Autor tohoto vlákna
jmacourek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9000

Re: Vazny problem s vydrzi baterie - partial wake aplikace E

Příspěvek od jmacourek » stř 25. srp 2010 21:09:27

Nikdo nevi? To je smutny. Samsung se k tomu stavi jak ... nechci rict.. byl bych sporstej. Vyjadreni servisu je zaslete a my se na to podivame... takze dva tydny bez mobilu. To je fakt parada :-(

Odpovědět

Zpět na „Android OS“