Android OSJak se připojit na uživatele mého hotspotu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SPolygon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A2010
Tablet: Gogen TA2000 Dual

Jak se připojit na uživatele mého hotspotu

Příspěvek od SPolygon » pon 18. led 2016 19:24:47

Opravdu nevím jak mám toto téma pojmenovat :D

Každopádně, mám spuštěný hotspot na mobilu a pak mám tablet který je na něj připojený a je na něm spuštěný FTP server. Problém je, že když zadám adresu tabletu (ftp://192.168.82.5:55550) tak mi mobil řekne že není připojený. Jde to nějak obejít? Vím že nějaké aplikace mohou komunikovat z hosta k uživatelům (MCPE například, nebo Pou).

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak se připojit na uživatele mého hotspotu

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. led 2016 22:08:02

To se chceš připojit k FTP serveru v tabletu přímo z toho mobilu, na kterém vytváříš hotspot? To se ti asi nepodaří, protože v tomto režimu je mobil datově připojen k přes mobilní data k WAN (internet), ne k LAN (síť hotspotu). A mezi mobilní sítí a sítí hotspotu je vložen virtuální router, přes který se nedostaneš. Když zadáš do jakékoliv aplikace v tom mobilu (např. FTP klient nebo browser) nějakou IP adresu, tak se mobil bude snažit najít ji přes mobilní síť v internetu, ne v té oddělené síti hotspotu.

Fungovat to bude jedině tak, že k hotspotu připojíš kromě tabletu ještě další mobil, ten potom bude ve stejné části sítě (LAN) a můžou spolu komunikovat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
SPolygon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A2010
Tablet: Gogen TA2000 Dual

Příspěvek od SPolygon » úte 19. led 2016 14:29:17

Ale nějak musí komunikovat, přece jak už jsem zmínil tak nějaké aplikace se mohou připojit i na zařízení na hotspotu

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » úte 19. led 2016 14:50:00

Spusť na zařízení, ze kterého se chceš připojit, aplikaci Fing a nech si proskenovat lokální síť. Pokud tam najdeš zařízení, na které se chceš připojit (poznáš to buď podle názvu nebo třeba podle MAC adresy), můžeš dát "Scan services", což ti ukáže běžící služby (podle portů, na kterých běží, třeba FTP server standardně používá port č. 21).

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 19. led 2016 15:02:57

SPolygon píše:Ale nějak musí komunikovat, přece jak už jsem zmínil tak nějaké aplikace se mohou připojit i na zařízení na hotspotu
Opravdu se připojí přímo na zařízení za hotspotem? Není to náhodou tak, že to zařízení za hotspotem se připojí k serveru v internetu a zařízení, kterým s ním komunikuješ, se taky připojí k tomu serveru a ten zprostředkovává vzájemné spojení? Já bych celkem jistě řekl, že přímo se přes hotspot do připojeného zařízení nepřipojíš, protože by se v tom virtuálním routeru musel dát nastavit port forwarding.

xanthor:

Pokud není připojen k wifi, ale naopak vytváří hotspot, tak telefon a všechny aplikace opravdu jsou připojeny k WAN (mobilní síti), ne na LAN (za hotspot). Tudíž Fing ani jiné aplikace pro skenování sítě nelze použít. Umí skenovat jen LAN. Takže to co chce, opravdu nejde. Teoreticky možná s rootem, že by buď umožnil do virtuálního routeru nastavit port forwarding a nebo ideálně kdyby při vytvoření hotspotu přepojil datovou komunikaci mobilu z WAN do LAN, tedy že by se v tom případě mobil připojil jako další klient hotspotu a byl ve stejné síti, jako další klienti pověšení na hotspotu. Ale silně pochybuju, že toto někdo řešil.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“