Android OSHlasové vyhledávání v češtině!

alda
Androiďák!
Reputace: 0

Re: Hlasové vyhledávání v češtině!

Příspěvek od alda » stř 22. pro 2010 11:19:37

To je divné, mně fungovala i na stařičké G1...

lovo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Příspěvek od lovo » stř 22. pro 2010 11:32:10

alda píše:To je divné, mně fungovala i na stařičké G1...
Ten Wildfire nemá ani nějaké spouštěcí tlačítko.Chybí přiřazení hlasového povelu k jednotlivým položkám v seznamu.Pro telefonování je ten telefon nic moc.Určitě by to šlo aspoň částečně řešit softwerově,ale zatím jsem hledal marně.

alda
Androiďák!

Příspěvek od alda » stř 22. pro 2010 11:54:39

Moc ti nerozumím... CGX Dial funguje tak, že je to normální aplikace. Tu spustíš jako každou jinou a pak jen řekneš kontakt, který chceš vytočit a on ti ho vytočí. Nikde se nic nepřiřazuje, používá to hlasové rozpoznávání od google.

lovo
Nové Androidě

Příspěvek od lovo » stř 22. pro 2010 12:22:37

alda píše:Moc ti nerozumím... CGX Dial funguje tak, že je to normální aplikace. Tu spustíš jako každou jinou a pak jen řekneš kontakt, který chceš vytočit a on ti ho vytočí. Nikde se nic nepřiřazuje, používá to hlasové rozpoznávání od google.
No ve Wildfire nejde spustit.Jiné aplikace právě hledají v Googlu všude-na netu atd.Tyhle vyhledavače jako Voice a podobně hledají podle textu,ale nemají hledání v češtině a nebo to neumí dobře. U normální telefonu ke kontaktu přiřadíš hlasovou poznámku a podle ní ti telefon najde kontakt.To samé funguje přes handsfree.A tady ti to najde stránky na netu jen né kontakt a už vůbec to nejde použít u HF.Na tel.s operačním systémem trochu pozadu žejo.Už my rozumíš.

Velekrt
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC WildFire

Příspěvek od Velekrt » stř 22. pro 2010 14:37:17

Lusifer píše:Mám dotaz,
Stáhl jsem si aplikace na hlasové vyhledávání.
Na net není problém.
Ale když chci zadat hlasové pokyny pro diktování SMS zpráv, tak po přepnutí klávesnice po podržení prstem a výzvě jak chci zadávat text, tak se klávesnice s mikrofonem objeví, ale je o polovino větší než je displej, je vidět jen první půlka, kde je mikrofon, není tedy možné s ní pracovat, například smazat špatné slovo. Kde je chyba? Nebo to je normální?

Mám HTC Wildfire
WF má malý display ,ale divím se, že se s tím tady ještě nikdo neozval. :-)
ObrázekObrázek

kvetka_001
Nové Androidě

Příspěvek od kvetka_001 » pát 21. led 2011 9:37:49

No já vím, že jsem možná trochu zaostalá. ale já jsem se až teď dozvěděla o tyhle aplikaci. Jak se přesně jmenuje? hledala jsem ji na marketu, ale nevím pod jakým jménem... je placena?

max270
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus

Příspěvek od max270 » pát 21. led 2011 9:43:27

Na marketu je pod nazvem "hlasove vyhledavani", pokud to nenajdes zkus "voice search". Aplikace je zdarma.

luca_podle
Nové Androidě

Příspěvek od luca_podle » pát 21. led 2011 11:57:09

tú aplikáciu len cez internet viem požívať nie? a je to užitočná funkcia? presne v čom pomáha google voice search?

tatianaaa
Nové Androidě

Příspěvek od tatianaaa » pon 24. led 2011 12:09:43

Jo, to funguje cez internet. Ja by som chcela spýtať, že je dostupné na všetky typu androida? To je jedno, že aký telefon mám, vraj? sry, ked spýtam blbosti, ale v tom nevyznám, dakujem za odpovede. :roll:

olgamrazik
Nové Androidě

Příspěvek od olgamrazik » pon 24. led 2011 14:09:59

Zmíněná aplikace funguje na všechny telefony s androidem, který mají alespoň verzi 2.1. Na android 1.6 to prostě nejde a basta :lol:

rast78
Nové Androidě

Příspěvek od rast78 » čtv 27. led 2011 11:54:43

mne sa tá aplikácia hrozne páči, škoda že to nefunguje ešte na Slovensku. videli ste už video, v ktorom používa voice search Maria Sharapova? :lol:
http://www.bomba.cz/video/maria-sharapo ... -odpovedi/

mattoniii
Nové Androidě

Příspěvek od mattoniii » čtv 27. led 2011 14:25:25

Na slovesnku to funguje, jen ve slovenštině ne. Ale já si myslím že to brzy vyjde i u vás. Tady v ČR to už nějaký čas máme. Četl jsem, že český jazyk byl na světě desátý, do kterého se aplikace přeložila, a to je co říct ;)

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » čtv 27. led 2011 14:58:38

Když funguje, tak to vypadá zajímavě, ale zatím u mě spíš nefunguje. Nebo neumím mluvit :D

vladko
Nové Androidě

Příspěvek od vladko » pát 28. led 2011 11:25:26

Ja som to stiahol len zo zaujímavosti, u mňa to funguje, no dokedy to nevyjde v slovenčine, to užívať veľa nebudem, ale potom :)..podľa Vás dokedy musíme na to dočkať? :?:

majamoja
Nové Androidě

Příspěvek od majamoja » pát 28. led 2011 13:25:09

neviem, ja som na to zvedavá tiež, dúfam, že čoskoro vyjde aj v slovenčine. ale to je už dačo, že čeština patrila medzi prvými desiatimi jazykmi, s ktorými to funguje :DD

hubabuba
Nové Androidě

Příspěvek od hubabuba » pon 31. led 2011 11:20:18

Maria Sharapova je mojou favoritkou, takže to video som si musela pozrieť...no nebola by som na mieste toho stredného chlapa, tenistka ho trafila na zaujímavom mieste... :lol:
google voice search bohužiaľ neviem používať, ešte nemám telefón s operačným systémom android :cry:

jaca.fero
Nové Androidě

Příspěvek od jaca.fero » pon 31. led 2011 14:09:19

to video je perfektní :D já jsem si právě dnes nainstaloval google voice search a opravdu to funguje. Přiznávám, že jsem byl trochu skeptický a moc jsem tomu nevěřil, že opradu rozpozná věci..myslel jsem si, že mi špatně rozpozná hlas, nebo bude mnohem pomalší jak je na videu...ale vůbec ne..takže ji jenom udporučuji :DD

luca_podle
Nové Androidě

Příspěvek od luca_podle » stř 02. úno 2011 11:14:30

Keby už to bol aj slovenčine ... po česky ide mi to príliš pomaly. Niekedy si musím premýšlať ako vy tie slová vyslovujete :)
Ale ked mi to podarí, tak s rýchlostou naozaj nie je problém, takže už čakaaam kedy vyjde aj pre nás :P

martinpetricek19
Nové Androidě

Příspěvek od martinpetricek19 » stř 02. úno 2011 13:58:54

když si chci spustit voice při psaní sms, tak se mi tam sice objeví ikonka ,ale přece jenom to není možní spustit... to bude chyba telefonu, nebo nastavení?

rentafukov
Nové Androidě

Příspěvek od rentafukov » čtv 03. úno 2011 11:44:11

s google voice searchem sa dá aj písať sms-ky? to som ani nevedel. ked áno, tako to určite stiahnem, neznášam písať sms.ky. internet n amobil len zriedkavo užívam, preto som to ešte nestiahol, nemal to význam.

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Příspěvek od Blackhawk » čtv 03. úno 2011 12:21:49

pisat sa s tym neda

martinpetricek19
Nové Androidě

Příspěvek od martinpetricek19 » čtv 03. úno 2011 14:45:33

tak asi proto mi to nejde. Tak tehdy žádná chyba v telefonu. Děkuji

barton
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Příspěvek od barton » úte 15. úno 2011 12:20:31

existuje neco podobneho pro vyhledavani kontaktu? proste at nemusim ten kontakt hledat,jen reknu jmeno

lovo
Nové Androidě

Příspěvek od lovo » čtv 17. úno 2011 7:14:24

Zdravím.Takhle bych si to představoval jako ty.Ale bohužel,hledám všude a nic zatím nefunguje.Buď musíš být připojen přes Googl a platit datové přenosy a nebo ta funkce prostě pro Wildfire není!Ten telefon není žádný zázrak.Kdyby se ti něco podařili objevit funkční,tak napiš.

jeffry-jordan
Stálý androiďák

Příspěvek od jeffry-jordan » pon 06. čer 2011 21:36:56

mám Wildfire (2.2) s poslední verzí Voice Search a na klávesnici HTC se mi nezobrazí ta ikonka s mikrofonem (hlasové zadávání textu) a to jak v český, tak ani anglický klávesnici... nevíte někdo čím by to mohlo být?

deadeye
Nové Androidě

Takže po pár testech, opět klasická googlácká tragédie

Příspěvek od deadeye » pon 17. říj 2011 13:58:40

Začínám mít pocit, že Google opravdu není schopen nic dotáhnout do konce. Ať už je to absence poznámek a nedotáhnuté tasky v Google kalendáři, neschopnost či neochota zajisti synchronizaci Google Kalendáře s Outlookem (při používání více kalendářů), prostě všude Google rozjede dobrou službu a pak ji nedotáhne, nechá ji zasmrádnout a uležet a nakonec ji pohřbí (třeba jako svou první sociální síť). To opravdu nečtou ani jejich fóra a nezajímají je potřeby zákazníků?

To samé hlasové hledání. Nevím zda nejsme exot, ale dle mého názoru je kvůli jediné drobné hlouposti naprosto nepoužitelné (tedy dvěma hloupostem).

Za prvé: I když si nastavím, že chci hledat ve všem, nejen na webu, tak tvrdošíjně po zmáčknutí mikrofónku běží rovnou na web, jinak to jde jen tapnutím do prostoru textu, pak kliknutím na mirkofon s CZ a nadiktováním co hledám, poté hledá například i v aplikacích atd a neskáče rovnou do svého default browseru. Nepochopím proč, asi senilita vedoucího projektu. K čemu mi je rychlé hledání hlasem, když k jeho použití musím třikrát tapnou a ještě na různá místa a na malé plochy?

Za druhé, a to je ještě závažnější... degradoval víceméně perfektně fungující systém tím, že za každé slovo automaticky přidá mezeru. Pokud v sms nadiktuji: Ahoj vole čárka dojdu pozdě tečka, tak to napíše: "ahoj vole , dojdu pozdě ." To je opravdu tak složité před čárkou a tečkou říct systému, že se nedělá mezera? A že na začátku textu je velké písmeno (jinde android zase cpe velké na začátku každého slova, copak jsme Němci?)

No a s tímto problémem souvisí i zásadní problém, totiž při hledání to nic nenajde. Tedy najde, třeba při hledání na internetu vůbec nevadí, když zadám jorte_, google najde správně vše co obsahuje jorte. Ovšem když hledám v aplikacích a řeknu třeba: "Aldiko", tak to hledá "aldiko_", tudíž to žádnou aplikaci nenajde. Bohužel vyhledávací řádek je celý probarvený zeleně, takže backspacem smažu celé slovo či hledání, musím dát "enter", pak tapnout na konec textu, umazat nadbytečnou mezeru a vše se hned najde. Jenže opět takové hledání nemá smysl, to už to rychleji a snadněji naťukám na klávesnici. Stejný problém nastává při hledání jmen (v nativní aplikaci Lidé, na HTC to jede, ale třeba v Go Dialeru ne). Když řeknu Zuzana, tak to zadá Zuzana_, takže to najde všechny jména zapsaná Zuzana_něco, ale nenajde třeba Nováková_Zuzana, když přímo řeknu Zuzana Nováková, tak to hledá Zuzana_Nováková_ a opět nic nenalezeno, kvůli nadbytečné mezeře za. Nechápu co je za problém tam tu mezeru nedávat a dávat ji jen mezi slova, za čárku, tečku, otazník, vykřičník. Prostě jen lemplácký přístup. Zkoušeno na dvou HTC strojích, možná to jen zmrvilo HTC, ale moc tomu nevěřím. O neschopnosti hledání slov psaných s diakritikou zadáním slova bez diakritiky už se ani nemá cenu zmiňovat. Kdybych já takto dělal svou práci, dávno žeru trávu. Google mne v posledních letech jen v jednom kuse zklamává (např. vydáním nedodělku v podobě Andoridu 3.0 apod.). Asi přesedlám jinam.

Pokud to někomu funguje jinak, budu rád za důkaz v podobě videa, abych případně svůj hněv zaměřil směrem k HTC.

prcko
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS 2 nexus s

Příspěvek od prcko » pon 17. říj 2011 16:09:43

Bud rad ze nieco funguje aj ked nie na 100% na slovensku nemame ani to ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“