Android OSNefunguje Obchod google play (nepomohl flash)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jahudka167
Nové Androidě
Reputace: 1

Nefunguje Obchod google play (nepomohl flash)

Příspěvek od Jahudka167 » ned 17. dub 2016 18:08:53

Zdravím.
Mám Samsung B5512 (dualsim). Android 2.6. Před časem mi přestal fungovat Google play i internetový prohlížeč (chytnul se vždy až po druhém zapnutí). Mám root telefonu a používala jsem pravidelně promazávání nepotřebných souborů, abych uvolnila místo, kterého tento telefon moc nemá.

Google play nejde vůbec spustit - po zapnutí se chvíli načítá a pak napíše chybovou hlášku: Aplikace Obchod Google Play (proces com.android.vending) byla neočekávaně zastavena. Opakujte akci.

Chtěla jsem něco zkusit stáhnout přes Samsung Apps, ale nejdřív taky nefungoval (chyba 1000). Nakonec se po dalším flash telefonu rozjel aspoň ten a zaktualizoval na Galaxy Apps.

Moje pokusy o řešení:
tovární nastavení
flash telefonu (jednou přes Odin podle tohoto návodu http://xploredroid.blogspot.cz/2013/06/ ... b5512.html" onclick="window.open(this.href);return false; a jednou přes SD kartu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1913349" onclick="window.open(this.href);return false;). Flash se zdařil, ale aplikace i tak nefunguje. Nechápu, jak to, když by vše mělo být čisté a nové a stejně to nefunguje.

Prosím, máte nápad, kde je chyba a jak to napravit? Odkud případně znovu stáhnout Google play?
A nebo jak jinak brát aplikace, aby to bylo bezpečné a byla jich také podobně široká nabídka? Vadí něčemu dalšímu, když Google play nezprovozním?

Děkuji.

Ante
Droid
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje Obchod google play (nepomohl flash)

Příspěvek od Ante » ned 17. dub 2016 18:25:48

Kdyby se tohle stalo mne, urcite budu opakovat flash pres ten Odin. Pokud neni chybka v telefonu (nevim tedy ale jaka by to mohla byt ;) ), tak to musi vyjit.
Pred Odinem bych zformatoval SD kartu a telefon hodil do tovarniho nastaveni...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » ned 17. dub 2016 19:47:32

No za pokus to stojí nahrát tam to poslední co je k dispozici, i tak si ale myslim ze ta nefunkcnost bude mít zrejme neco spolecneho se starou verzi androidu a jeho podporou ze strany Google/Samsungu.

Asi bych místo google play zkusil treba f-droid jako zdroj aplikací a aktualizací.

Autor tohoto vlákna
Jahudka167
Nové Androidě
Reputace: 1

Příspěvek od Jahudka167 » pon 18. dub 2016 11:48:22

Díky oběma. Tak jsem naformátovala tu SD kartu (měla jsem to v plánu, ale myslela, že to nemůže mít vliv), dala tovární nastavení, přidala jiný google účet. Nefungovalo to dál.

Nějakým záhadným způsobem pomohlo nakonec tohle (píšu, kdyby měl někdo stejný problém):
v internetovém prohlížeči jsem dala: google.cz/mobile/android tam jsem klikla na "aplikace google", z této aplikace vyjela jinam a úspěšně stáhla první aplikaci. Do telefonu se mi pak stáhla novější verze a aktualizace Google play včetně "služby google play", které jsem musela hned zase odebrat, protože mi to zabralo celou vnitřní paměť telefonu.

Každopádně po tomhle už funguje i Google play v telefonu! Co mi nejde, je stahování přes druhý přidaný účet google (vždy to napíše chybu RPC:S-7...), ale to už nějak oželím. Hlavně že to funguje aspoň s tím prvním účtem! :clap:

Odpovědět

Zpět na „Android OS“