Android OSVIRUS + ZABEZPEČENÍ PROTI INFEKCI I DESTRUKCI

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
karprox
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. bře 2015 9:14:43
Typ mobilu / ROM: lenovo A536
Bydliště: Praha 6

VIRUS + ZABEZPEČENÍ PROTI INFEKCI I DESTRUKCI

Příspěvek od karprox » pon 25. črc 2016 11:26:13

Rok staré, zřídka používané lenovo A536, dlouhodobě provozované bez sim karet, poslední měsíc poprvé vložena 1 simkarta.
Můj první Android zakoupený v Alze. Nikdy jsem nic odnikud vědomě neinstaloval, jen z Google Play. S ohledem na moje nepatrné zkušenosti v tomto směru nelze zvláště zpočátku zcela vyloučit v tomto směru chybu uživatele.
Před týdnem ve vlaku ČD jsem prohlížel pod prohlížečem Seznam
(na mobilu - zpravidla na cestách - prohlížím obvykle jenom české a slovenské schránky)
stránku pravednes.cz a na nějakou položku kliknul. Samozřejmě už nevím na jakou. Namísto vybrané stránky se zobrazila jiná, která nebyla v češtině. Následně stránka byla zčásti překryta menším panelem, který v češtině uváděl přibližně následující informaci "Váš / Tvůj mobil byl napaden / infikován virem" a uváděl i jméno viru.
Samozřejmě jsem neměl po ruce papír a tužku tak, abych si všechny tyto informace pokud možno přesně opsal, takže je neznám.
Snažil jsem se hledat v historii, a nalezl tam adresy stránek, na které jsem se určitě nikdy nechtěl dostat:

Algocashmaster.net

wpjzz.superhub.7112138.com

V tomto momentu uvádím jen hlavní adresu těchto stránek, za koncovým lomítkem je v obou případech ještě dlouhá řada znaků, kterou mohu na požádání doplnit.

Po stručném prozkoumání obsahu tohoto fóra docházím k závěru, že zde poskytované informace všechny tázající ubezpečují, že viry pro Android, které mohu získat tak jako na PC - prostou návštěvou infikované stránky neexistují. Nebezpečná je jen každá instalace čehokoliv z jiného zdroje než z Google Play. Jak jsem v poslední době četl, tak ani to není bohužel vždy zárukou.

Při prvním setkání s Androidem se ale určitě zvláště s delším časovým odstupem málokdo je schopen 100% zaručit, že určitě nekliknul na to či ono. Já jsem o tom sice naprosto přesvědčen, ale hlavu bych na to samozřejmě nedal.
Celá řada předinstalovaných aplikací totiž po spuštění nabízí rozšíření o další, obvykle spolupracující, neb přinejmenším související software téže firmy.

Stál bych především o (já vím, že pro Vás už je to určitě snad po 999) ubezpečení, že doopravdy mohu být klidný, že jde pouze o formu reklamy snažící se přesvědčit a donutit uživatele k pořízení zabezpečovacího software.

A protože bych rád zůstával klidný i nadále, prosím o doporučení jak nejlépe mobil zabezpečit pro budoucnost.

Pokud pátrám, tak je mi i týmiž lidmi pokaždé doporučeno něco jiného. Naposledy to byl Kaspersky, jenom bohužel nevím co z řady jejich produktů přesně zvolit.

Nerad bych si, zvláště zpočátku, pořizoval placené aplikace. Můžete mi něco doporučit? Existuje někde aktuální porovnání jednotlivých služeb?

A závěrem ještě ochrana mobilu například před pádem. Existuje celá řada různých ochranných skel v různých cenových úrovních. Netuším, která z nich jsou ideální ochranou, které z nich vybrat. Z různých zdrojů vím, že výše ceny čehokoliv se skutečnou kvalitou naprosto nesouvisí. Zatím mám na mobilu jen fólii, která na displeji byla nalepena již před jeho zakoupením, a je už notně odřená.

Ještě jsem si nedávno povšiml mobilu, který někomu upadl na zem, měl přídavný plastový rámeček, který po obvodu přístroje přečníval jak na přední, tak i na zadní straně přístroj snad o téměř 5 mm! Vyjma případu kdy by dopadl na výčnělek, tak při dopadu na plochu je náraz přenášen z plastového pružného rámečku na vlastní pevný rámeček přístroje, následkem odpružení pak dopad zpravidla nemá tak destruktivní následky na přístroj.roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: VIRUS + ZABEZPEČENÍ PROTI INFEKCI I DESTRUKCI

Příspěvek od roy100 » pon 25. črc 2016 11:56:48

To co si viděl nebyl virus ale script na vebové stránce, telefon, pokud si na skript neklikal nebude nejspíš ničím nakažený. Antiviry jsou na nic, z podstaty nemohou ničemu prakticky zabránit, nejlepší zabezpečení je přemýšlet. Tvrzené sklo je primárně ochrana pred poškrábáním.


xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: VIRUS + ZABEZPEČENÍ PROTI INFEKCI I DESTRUKCI

Příspěvek od xanthor » pon 25. črc 2016 11:59:14

Pokud ti nezahlásí nic podezřelého tato aplikace:
https://play.google.com/store/apps/deta ... net.sample
tak je vše s velkou pravděpodobností v pořádku.

Nesmyslů na webu si nevšímej, ideálně nechoď na rizikové stránky (warez, porno atd.). A samozřejmě instaluj pouze důvěryhodné aplikace z Play Store.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host