Android OSNefunkčí GPS - HomTom HT17

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jimenez
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Asus Zenfone 5 2018
Tablet: LENOVO P8
Rom: CustomROM Android 10

Nefunkčí GPS - HomTom HT17

Příspěvek od jimenez » pát 19. srp 2016 11:43:03

Potřeboval bych poradit od zkušenějších. Včera mi přišel z číny HomTom HT17 4G, který jsem objednal především jako náhradní mobil a mobil na navigaci. Bohužel zrovna GPS nefunguje. Vše je nastaveno správně, je nastavena vysoká přesnost, staženo aGPS, ale signál to nechytí ani náznakem. Několikrát jsem telefon uvedl do továrního nastavení a nastavil znovu, bohužel vždy se stejným výsledkem. Zkoušel jsem několik aplikací i navigací jestli se to náhodou nějak nechytí, ale nechytilo ( Tomtom Go, Waze, GPS test, GPS status and Toolbox apod. ). Pokud dám v GPS statusu diagnostiku senzorů tak to píše, že GPS senzor je dostupný, akcelerometr v pořádku, osvětlení v pořádku, přiblížení v pořádku, další položky to nepodporuje a nikde žádnou chybu to nevykazuje, přesto ani ťuk.
Věděl by mi někdo poradit jestli se dá toto nějak napravit? Řešit zárukou to nechci. Telefon vyšel na nějakých cca 1500,- v akci, jenom poštovné do CN by bylo nějakých 400,- a ještě dohadovaní, nervy a čas.Za každou radu budu moc rád a předem děkuju.

Také mě překvapilo, že telefon po továrním nastavení nemá žádného počátečního průvodce ( přihlášení k účtu google, nastavení hesla wifi apod. ), prostě po HR se všechno poté musí nastavit ručně, telefon si o nic neřekne. Děkuji předem.

S angličtinou na mě nechoďte, všechno prosím hezky česky.

lokomot1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: P30
Mobil 2 / ROM: Oneplus 7t, čekám na TWRP....
Tablet: Nějaká plečka od Huaweie
Rom: Ne díky, Romky ne...

Re: Nefunkčí GPS - HomTom HT17

Příspěvek od lokomot1 » pát 19. srp 2016 14:01:24

Jestli je v tom nějaká finta, to neporadím. Pokud si nakupoval v solidním obchodě, zkusil bych ale tu reklamaci. Reklamoval jsem v čajně několikrát a lepší jak v ČR. Řešeno vždy zasláním nového kusu(pozn. nekupoval jsem ale telefon, pouze příslušenství a drobnou elektroniku cca do 700)

pitr37
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD O2 Dataneobmedzene

Příspěvek od pitr37 » pát 19. srp 2016 15:03:58

Mám 3.ks HomTom ,iba na jednom ide v poriadku GPS.Celkove GPS u čínskych mobilov je lotéria.
Elephone S3
Android 6.0

Autor tohoto vlákna
jimenez
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Asus Zenfone 5 2018
Tablet: LENOVO P8
Rom: CustomROM Android 10

Příspěvek od jimenez » sob 20. srp 2016 21:44:16

Pánové děkuji za komentáře a omlouvám se, že reaguji se zpožděním. Zdá se, že GPS se chytlo a funguje. Včera mě to už vytočilo natolik, že jsem s telefonem střední silou zádní částí několikrát švihnul o stůl a potom jsem spustil Google Mapy a telefon odnesl na balkon. Potom jsem na něj zapomněl a hle asi po hodině, kdy jsem si na něj vzpomněl GPS jelo. Dnes jsem ho zkusil i v autě a zatím chodí. Takže problém snad vyřešen. Jen se bojím co nastane po Hard Resetu.
S angličtinou na mě nechoďte, všechno prosím hezky česky.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 21. srp 2016 2:30:41

Problém je, že nikdy nebudeš vědět, jestli to bude fungovat zrovna když budeš nutně potřebovat nebo ne. Uvidíš, když GPS třeba týden nepoužiješ, jak se pak bude chytat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

pitr37
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD O2 Dataneobmedzene

Příspěvek od pitr37 » ned 21. srp 2016 14:55:32

Tak trieskať s ním radšej nebudem.Ani neverím,že to pomôže
Elephone S3
Android 6.0

Odpovědět

Zpět na „Android OS“