Android OSJaký starší telefon pro sledování polohy motorky?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Peťa
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy J5 2016
Rom: Stock 6.0.1

Jaký starší telefon pro sledování polohy motorky?

Příspěvek od Peťa » sob 01. dub 2017 13:44:34

Ahoj,

rozhodl jsem se vytvořit si zařízení pro sledování polohy motorky respektive skútru ze staršího telefonu v kombinaci s aplikací Cerberus.
Otázka je, jaký telefon vybrat? Důležité je, aby dokázal rychle a přesně určit polohu přes GPS a měl i dobrý příjem GSM sítě. Mohl by být taky kompaktnějších rozměrů.
Hlavně co se týče funkce GPS vím, že jsou rozdíly u jednotlivých telefonů. Měl jsem např. Xperii SP a té občas určení polohy trvalo dost dlouhou. Ještě tlačítkový SE občas polohu neurčil vůbec. Naopak Galaxy J5, který používám teď určí polohu vždy během vteřin. Je ale dost velký a i dost stojí pro takové použítí.
Budu tedy rád, kdybyste doporučili telefon, který by výše zmíněné mohl splnit.
Zároveň kdybyste nějaký takový telefon měli na prodej, budu rád za nabídku. Musí být plně funkční, ale může být značně opotřebný. Klidně samotný telefon.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Jaký starší telefon pro sledování polohy motorky?

Příspěvek od ramon.dexter » stř 05. dub 2017 7:31:00

Na tohle slouží GSM trackery. Telefon je na tohle použití na nic, protože ho budeš muset každej den nabídej, což je prostě ojebávka. Jasně, ty sis teď vybral telefon, takže moje rada tě nezjímá. Ale bylo by dobrý utřídit si co vlastně potřebuješ a jaký zařízení to dokáže zařídit. Telefon je v tohle případě na nic, přidnáší víc práce.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 05. dub 2017 9:03:29

Peťa:
Jak budeš řešit nabíjení, vypínání/zapínání atd? Má toto se fakt telefon nehodí. Dá se koupit snad i pod 1000kc jednoúčelové zařízení, GPS/GSM tracker, který bude menší a má vhodné ovládání k takovému použití.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Peťa
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy J5 2016
Rom: Stock 6.0.1

Příspěvek od Peťa » sob 08. dub 2017 17:11:03

Díky za reakce. Telefon ještě nemám koupený. Co se týče dobíjení, bylo by to tak, že když budou klíčky v zapalování otočeny do nějaké polohy (asi nastartováno), bude dobíjet. Jinak telefon pojede ze své baterie. Trackovaní nebude zapnuté pořád, ale jenom když dám příkaz přes SMS, což umí právě Cerberus. Telefon, který bude mít dobrou baterii a po root bude promazaný, vydřží na svou baterii i 20 dní.
O GPS trackeru jsem taky uvažoval jenež ty, které jsou profi zařízení jsou drahé. Na Ebay jsou sice levné, ale víme jak to s věmcima s Eaby je. Taky to může být nespolehlivý šmejd a když bude zrovna potřeba, tak nebude fungovat. Také nevím, jak kvalitní mají webouvé prostředí, přes které se ovládají a také jak jsou na tom s aktualizacemi. Toto má Cerberus vyřešeno.
Samozřejmě pokud můžete doporučit GPS tracker, o kterém víte, že bude dobrý, budu jedině rád.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 11. dub 2017 9:15:32

Asi neumíš hledat, nebo hledáš tam , kde se nedá nic najít.

Jedna vteřina zadání dotazu do googlu:
https://www.google.cz/search?q=gps+sled ... D&tbm=shop

Fakt by mě zajímalo, kde seženeš levnější telegon než gps tracker za litr. A ty GPS trackery dělají přesně to, co chceš od telefonu. Prostě a jednoduše si připusť, že telefon je prostě kravina na tohle. Ptáš se na náš názor, tak ti ho říkáme.
Ono je docela dobrý si občas uvědomit, že nápady, kter´é nám samotným připadají jako ty nejlepší (a často i jediné možné), jsou vlastně naprosté nysmysly a často je řešení takové, které nás samé ani nenapadne.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“