Android OSMikrolagy aplikací při použití root/xposed

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
andpet
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: honor 7

Mikrolagy aplikací při použití root/xposed

Příspěvek od andpet » úte 30. led 2018 17:05:49

Ahoj,

mám problém, který řeším už delší dobu, avšak bezvýsledně. Popíšu jej a snad někoho něco napadne.

Mám cca dva roky tablet huawei M2-8. Po celou dobu jsem na něm bez problémů provozoval root (twrp) a xposed. V poslení době se mi ale začaly dít mikrolagy - napříč různými aplikacemi. Drobná zaškobrtnutí, řekl bych. Druhý problém, resp druhý projev toho stejného problému je v aplikaci fb, která načítá dlouhou dobu a je potřeba jí natvrdo vypnout a znovu zapnout - nastartuje vždy přesně na potřetí. Problém s FB je minoritní.

Převelmi dlouhým zkoumáním jsem zjistil, že když nepoužiji root, nebo xposed, tak mikrolagy zmizí.Jakmile nainstaluji root nebo xposed, mikrolagy se okamžitě objeví.

Zkoušel jsem různě experimentovat s verzemi rootu nebo xposed, ale bez výsledku. Vždy se okamžitě lagy (a FB problém) dostaví.

Dodám ještě, že mám origo android 5.1 a vždy, když jsem chtěl odrootnout, restoroval jsem poslední oficiální ROM.

Věnuji se tomu už několik dní a nevím si dále rady. Bohužel root i xposed jsou pro mé používání tabletu naprosto stěžejní, takže nepřipadá v úvahu je jednoduše nemít.

Nějaký nápad co s tím?

Díky za pomoc
Petr

Odpovědět

Zpět na „Android OS“