Android OSTablet PC - jak přeinstalovat Androida

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
czechiaa
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Kontaktovat uživatele:

Tablet PC - jak přeinstalovat Androida

Příspěvek od czechiaa » sob 23. říj 2010 19:02:40

Ahojte :)
babička mi pořídila tablet PC (viz. obrázek č.1), má to Androida (viz. obrázek č.2), je to sice fajnové, ale přece jenom bych tam chtěl něco novějšího (pochopitelně androida).
Zaboha nevím, kde mám Androida stáhnout a jak ho tam popřípad dostat.
Poté bych chtěl upozornit, že tablet obsahuje vstup pro iPhona a k tabletu jsem dostal "krabičku" (viz. obrázek č.3), která obsahuje 2x USBčko a 1x LAN a tablet obsahuje možnost, připojit se na internet přes tu LAN, ale mám strach, že pokud to "přeinstaluju", tak mi tato možnost zmizí z "nastavení" (viz. obrázek č.4) .
Máte někdo s tabletama zkušenost?
Víte, jak správně "přeinstalovat" androida?
Vysvětlíte "Androiďáckému noobovy" co to přesně znamená "root" a k čemu to u androida slouží?
Ještě vím, že tablet má tuto konfiguraci; CPU VIA 533Mhz ... 256mb memory

Obrázky;
1.)

Kód: Vybrat vše

http://img176.imageshack.us/f/49892843.jpg/
-- 2.)

http://img254.imageshack.us/f/17976004.jpg/
3.)

http://img594.imageshack.us/f/65055197.jpg/
-- 4.)

http://img233.imageshack.us/img233/2303/59844056.jpg
Prosím, ochotné pomocníky typu "Cos to koupil za krám?!" atp. si prosím odpusťte :)

Nedávejte prosím odkazy na návody, rádši bych, kdyby jste mi poradili váš osobní návod, který je funkční a jste schopní mně to vysvětlit :)
P.S.; Na Androida 3.0 se mi čekat nechce, chci získat nějaké zkušenosti i s 2.1 / 2.2 :) abych poté věděl sám, jak tam Androida "narvat" a mohl naplno využívat web - kameru :)

Je to můj první příspěvek, tak mě prosím neukamenujte, kdyžtak se předem i omlouvám za špatnou sekci :)

iPad iOS 4.2.1 with redsn0w 0.9.7
HTC Sensation

Majko
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Twitter: mmajko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet PC - jak přeinstalovat Androida

Příspěvek od Majko » sob 23. říj 2010 21:20:25

czechiaa píše:Vysvětlíte "Androiďáckému noobovy" co to přesně znamená "root" a k čemu to u androida slouží?
No tak Andoiďáckému noobovy to nevysvětlím. Možná tak noobovi. Každopádně čerttovem, root je jednoduše povolení superuser práv na zařízení. Má to své výhody i nevýhody. Značné výhody jsou že zařízení můžeš modifikovat atp. a nevýhody že můžeš něco jednodušeji posrat. Sám ti toho moc o tom neřeknu, a možná se tu někdo se mnou bude přít, ale myslím si že jsem ti to jednoduše vysvětlil.
czechiaa píše:ale mám strach, že pokud to "přeinstaluju", tak mi tato možnost zmizí z "nastavení"
Jop, většinou pokud přepíšeš tyhle sračkodiní modifikace, tak tyhle věci mizí, ale chce to vyzkoušet, popř. najít/zálohovat ten stock (no, stock :DD) android os a popř. se k němu vrátit. Chce to experimentovat.

Btw poznámku "cos to koupil" vynechám, ale neodpustím si "co to v tom je za sranici?"
Koukám že ten Android zas tak open-sourcový bejt neměl.
czechiaa píše:P.S.; Na Androida 3.0 se mi čekat nechce
:D :D :D Troufnu si říct, že trojku by jsi na tom asi nerozjel. Přecejen už bude trochu náročnější, když tu máme 1Ghz zařízení, takže myslím že budeš rád, když na tom rozjedeš s hryzáním 2.2 .
T-Mobile G1 | Rooted, 1.33.0013d, 2.22.28.25, extra memory | AOSP 2.2.1

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 23. říj 2010 22:20:34

Na tom nerozjede nic, pokud si to sám nezkompiluje. Což takřka jistě nezkompiluje, dokud mu to výrobce neumožní (a s ohledem na dotazy ani to nebude jediný problém). Jen tak vzít systém z jednoho zařízení a nahrát ho na jiné opravdu nejde.

Autor tohoto vlákna
czechiaa
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czechiaa » ned 24. říj 2010 16:55:16

Tak takovédle odpovědi jsem nějak čekal.
Tak mi prosím aspoň poraďte;
"V tabletu mám WiFi (B a G), najdu nezabezpečenou síť, dám připojit, připojí se, ale pak se tablet sekne a restartuje se. Co se s tím dá dělat?! :)"

Děkuju za radu ...
HTC Sensation

night57
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od night57 » ned 24. říj 2010 19:16:35

Neni to nahodou Eken M003? V tom pripade by to chtelo pohledat na http://www.slatedroid.com/eken-m003-and ... iscussion/ ...
LauncherPro Plus
HTC Desire + FroYo + UnrEVOked root + 8GB microSDHC

Autor tohoto vlákna
czechiaa
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czechiaa » úte 26. říj 2010 19:50:17

Děkuji, odkaz mi posloužil na pár dobrých rad, avšak WiFi problém nevyřešil, nevíte někdo, jak na to ?
HTC Sensation

Adax
Nové Androidě

Příspěvek od Adax » sob 08. led 2011 1:17:03

Ahojky no toto je celkem dobry tema plsik poradil by mi nekdo jak bych se mohl dostat do mobilu bez nutnosti jeho spusteni? Totis jsem si menil root opravneni slozek a pokazil jsem to ze ted uz ten android nespusti se vubec ani se spomalim startem, a nvm kde sehnat program prez ktery bych se do mobilu dostal bez nutnosti spusteneho mobyli mysim tim do pameti mobilu nikoli SD :D kdyby alspon nekde sel sehnat android a preinstalovat nejak preci to musi jit kdyz to do toho zarizeni musi ti vyrobci dostat :D proim moc jestli nekdo vite ;)

hodne vym
Nové Androidě

Příspěvek od hodne vym » stř 12. led 2011 21:38:41

Jednoduche ty s tim vysranym mobilem prave ti pisu z tabletu takze projed stranky s aplikacemi na android nekde bude ke stazeni tak ho stahni hod na kartu a pomalu zpust esli nemas uplny smejd ukaze se ti aktualizace softwaru zrejme a pak jen potvrzujes preinstalaci a esli ne zandi do servisu tak zduř :D

hodne vym
Nové Androidě

Příspěvek od hodne vym » stř 12. led 2011 21:55:35

Mimochodem mam supr antivir jede i na android 1.6 nevim ted tu stranku ale menuje se netqin antivir nejdostupnejsi je stara verze ale primo v ni je odkaz na update a ten jde furt staci kliknout a on se stahne a nainstaluje tak zduř :)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“