Android OSTelefón si nepamätá heslá k wifi

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Zdravím,

posledných niekoľko sa mi stáva, že môj telefón si nepamätá prístupové údaje (hlavne teda heslá) do wifi sietí.
Deje sa to po dlhších časových úsekoch rádovo niekoľko hodín. Príklad: na domácu wifi na ktorú sa pripojím ráno ma už večer po príchode z práce automaticky nepripojí.
Podobne keď sa odpojím od siete večer pred spaním - ráno musím znova zadávať heslo. To isté aj s wifi sieťou v práci alebo na iných miestach, ktoré navštevujem pravidelne.
Avšak nemám problém sa pripojiť do tej istej siete cca 1-2 hodiny od jej odpojenia, vtedy si telefón heslo ešte bez problémov pamätá...
Pri hľadaní mimo toto fórum som našiel, že by mohlo pomôcť uvedenie telefónu do továrenského nastavenia, ale príde mi to ako dosť drastický krok. Neexistuje iné, menej radikálne riešenie ako toto?

Ospravedlňujem sa ak sa tu podobný problém riešil už predtým, ale počet topicov v tomto fóre je tak obrovský, že ani po poctivom filtrovaní neviem nájsť odpoveď, ktorú hľadám.
Ak tomu tak naozaj je, prosím niekoho o link do daného topicu, kde bola táto záležitosť už vyriešená.

Díky!

Telefón: JiaYu G4S (zákúpený r. 2014), OS Android 4.2.2
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

V nastavení Wi-Fi je položka Uložené sítě. Když se nemůžeš připojit třeba do domácí sítě, podívej se tam. Jsou tam ostatní uložené sítě, nebo zmizí taky? Nepomůže třeba jen restart?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Reštart telefónu nemá žiaden efekt.

Môžeš byť trochu presnejší, kde môžem nájsť ten zoznam uložených sietí?
Keď idem do Settings -> Wireless and Network -> Wi-Fi, tak tam nemám žiadnu ďalšiu voľbu, ktorá by mi umožňovala zobraziť uložené siete. Jediná ďalšia voľba je Advanced Wi-Fi, ale tam tiež nič také nie je.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

To bude zřejmě tvou archaickou verzí OS. Android ukládá hesla k wifi do souboru wpa_supplicant.conf. Je možné, že je poškozený. Asi bych udělal to tovární nastavení, snad to pomůže.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Hm, tak díky no...pardon za to, že si neaktualizujem Androida tak často ako Windows.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od dufko »

Prečo ten ironický tón?

Snáď užívateľ čo sa ti snaží poradiť môže za to čo si si kúpil?
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

Pokud máš root, můžeš s uvedeným souborem pracovat jako s běžným txt, udělat si jeho kopii, zálohu a z ní případně obnovit. Pokud ne, factory reset je poslední možnost. Jestli ale půjde o chybu paměti, pravděpodobně se bude opakovat. Archaický tvůj OS prostě už dnes je, s tím se smiř.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Ospravedlňujem sa, čakal som trochu inú reakciu, zvlášť na fóre, ktoré som považoval (a stále považujem) do určitej miery za odborné.

Ja nemám potrebu si každý rok kupovať nový telefón, prípadne v ňom aktualizovať/meniť Android s každým novým releasom.
Až doteraz mi môj telefón fungoval spoľahlivo aj napriek tomu, kedy bol kupovaný a akú verziu OS obsahuje.
Pokiaľ mi daná vec slúži ako má a nie je to nevyhnutné, nemám dôvod vymeniť ju za inú.
Čakal som proste trochu viac profesionálny pohľad na vec a myslel som si, že tunajšia komunita mi bude vedieť pomôcť.
Je to ako keby ste robili support pre Microsoft, ale každého, kto by sa na vás obrátil s prosbou o pomoc s Windows 7 alebo Office 2013, museli odmietnuť s tým, že je to archaický typ SW...
Bez ohľadu na to, že ich aj v dnešnej dobe používa nemalé množstvo ľudí.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

Ale support Microsoftu přesně takhle funguje. Buď ti doporučí přechod na nejnovější verzi jejich SW, nebo tě odkáží na dodavatele, pokud se chyba týká nějakého SW třetí strany. Ind na opačné straně linky s tebou nebude řešit problém ovladačů wi-fi karty pod Windows 7.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Lyon »

Tohle bych ani nesrovnával s Windows 7, to jsou spíše XP. Bohužel na svém telefonu provozuješ mrtvý systém, lepší rady než tovární nastavení se asi nedočkáš.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od roy100 »

To ferdish2.
Obnova továrního nastavení je zcela profesionální postup, teprve když nepomůže, můžeš řešit co dál.
Máš nakopnutý systém, HR to může spravit, nicméně s vysokou pravděpodobností jde o HW problém a potíže se budou opakovat, umírá totiž paměť, což vzhledem ke stáří a značce mobilu (pár umřelých JiaYu G4S jsem už viděl a taky jsem viděl jak umíraly) není nic divného, spíš bych řekl, že pět let je dost slušný výkon. Někdy na čas pomůže kompletní formát paměti a flash nové rom, na needrom je jich kupa i s novější verzí androidu, pozor přijdeš ale o imei, naštěstí je to celkem v klidu řešitelné, ale do roka ta paměť stejně nejspíš umře.
BTW jakou verzi máš? 1/4 nebo 2/16 gb?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od dufko »


Ferdish2 píše: Čakal som proste trochu viac profesionálny pohľad na vec a myslel som si, že tunajšia komunita mi bude vedieť pomôcť.
snaha pomôcť tu je.
Najprv si dostal radu pozrieť nastavenie wifi, čo nie je možné kvôli verzii Androidu.
Reštart nepomohol.
Nasledovala ďalšia rada s riešením náhrady súboru, alebo hard reset, ktorý je radený podľa tvojich slov na zahraničným fórach.

Aký viac profesionálny pohľad si konkrétne predstavuješ?
Btw akú podporu ti poskytol výrobca telefónu?

Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

dufko píše: sob 02. úno 2019 11:05:55 snaha pomôcť tu je.
Najprv si dostal radu pozrieť nastavenie wifi, čo nie je možné kvôli verzii Androidu.
Reštart nepomohol.
Nasledovala ďalšia rada s riešením náhrady súboru, alebo hard reset, ktorý je radený podľa tvojich slov na zahraničným fórach.

Aký viac profesionálny pohľad si konkrétne predstavuješ?
Btw akú podporu ti poskytol výrobca telefónu?
Radu ohľadom náhrady súboru som prehliadol. Vyskúšam - uvidím.

Ad profesionalita - rozhodne som čakal menej nelichotivé komentáre ohľadom zastaranosti môjho OS.
Predpokladám, že aj vy všetci vlastníte telefóny, ktoré už tiež nie sú úplnými novinkami na trhu, a ani verzia OS na nich nebude tá najaktuálnejšia...ale je to snáď dôvod na to, dať to tomu človeku pocítiť?

Podporu u výrobcu som si nechal ako poslednú možnosť. Komunikovať s Číňanmi v angličtine je predsalen náročnejšie, než so Slovákmi/Čechmi...
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 435
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od šulda »

Nedá mi to. Prosím Tě, přečti si to tu znova, a snad pochopíš svou přecitlivělost. Ty ve svém telefonu nemáš určitou funkci, a když Ti rádce oznámí že to bude archaickou (význam slova je zastaralou) verzí OS, což tvoje verze je, tak je to špatně a začneš pofňukávat? Promiň, ale seš přecitlivělý jak rozmazlené děcko. I přesto to rádce přešel, a dál Ti radí (jiní už by se na Tebe vybodli), tomu zase já říkám profesionalita.
Ferdish2 píše: sob 02. úno 2019 14:35:26Ad profesionalita - rozhodne som čakal menej nelichotivé komentáre ohľadom zastaranosti môjho OS.
Potom to ženeš ještě více do nadvýznamů :roll: To že máš zastaralý OS Ti tu bylo sděleno slušně a stejně tak i rady, tak se přestaň nesmyslně urážet. To co zde vytýkáš, naopak sám děláš :idea:
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od roy100 »

JiaYu jako firma už nejméně tři roky neexistuje, těžko s nimi budeš komunikovat....
Psal jsem ti jasně co máš udělat, zřejmě si to "přehledl". Těžko ti pak s něčím radit. Tvůj boj. Good luck.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Ospravedlňujem sa všetkým, koho som urazil alebo sa ho nejako dotkol. Môžeme na to zabudnúť a otočiť list, prosím?
roy100 píše: sob 02. úno 2019 10:38:26 BTW jakou verzi máš? 1/4 nebo 2/16 gb?
Neviem identifikovať, čo tie čísla znamenajú. To je RAMka? Vieš byť konkrétnejší?
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Lyon »

Ano, je to RAM/ROM verze.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od roy100 »

Jo G4S byly dvě verze, každá potřebuje jinou verzi rom, na needrom je jich kopec I s novější verzi droida, tuším že tam je I nějaký cyanogen se 6, vic toho je logicky pro verzi 2/16, a tou druhou se nemá ani cenu zaobírat, bo ta dokonce byla jen 1/4 jsem si teprve teď uvědomil. Najdeš to ve founu pod baterkou, kulatá nálepka buď 4+1 nebo 16+2.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Je to 2/16 verzia.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od roy100 »

Tak zkus ten soubor, tovarko a když to bude blbnout dál tak nejdřív prostý Flash rom (doporučuji chilapos rom nebo cyanogen), pokud to nepomůže tak flash s formátem paměti (viz výše).
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

Vrtalo mi hlavou, jak to bylo s uloženými sítěmi v Androidu 4.2.2 a našel jsem tohle video. Pokud nemáš takový seznam uložených sítí po vstupu do nastavení Wi-Fi, pak to znamená, že ten soubor, co jsem psal, není, nebo je poškozený. Jediná možnost, jak ho obnovit je hardreset. Pokud zmizí zase, je poškozená paměť a další pokusy jsou ztráta času.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Aha, takže TOTO bolo myslené ako zoznam uložených sietí :D tak ten tam samozrejme mám.

Pôvodne som si myslel, že je to nejaký úplne iný zoznam, ktorý je možné zobraziť aj vtedy, keď je wi-fi vypnuté...
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

Ano, seznamem uložených sítí byl myšlen seznam uložených sítí. Komentovat to radši nebudu, ať tady zase nebrečíš.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od Ferdish2 »

Toto si si vážne mohol odpustiť...a to som si myslel, že sme sa niekam posunuli. Zrejme to bol omyl.

Edit: zmazaná citácia, aby to nikoho nedráždilo.
Naposledy upravil(a) Ferdish2 dne ned 03. úno 2019 13:50:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od policak »

Pokud odpovídáš na předchozí příspěvek, necituj. Pravidlo fóra.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Telefón si nepamätá heslá k wifi

Příspěvek od dufko »

My sme tiež dúfali že sa niekam posunieš :).
To drastické riešenie nemáš v pláne vyskúšať?
Odpovědět

Zpět na „Android OS“