Android OSZáloha 2FA aplikace typu Authy, Google Authenticator?

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
postcd
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 19:00:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301I), Android 4.4.2

Záloha 2FA aplikace typu Authy, Google Authenticator?

Příspěvek od postcd »

Dobrý den, mám starý Android 4 a na něm aplikaci Free OTP ve které jsem si naskenoval z webu QR kód a tím se mi přidal profil tohoto webu do Free OTP aplikace.

Web mi říká, že pokud ztratím mobil, tak jim mám napsat na e-mail a bude potřeba ověřit identita, počítám že posláním občanky, což nechci dělat.

Nevím jestli se mi data aplikací jako je tato zálohují na Google účet a u nového telefonu po přihlášení do stejného Google účtu by se asi mohly obnovit tato data při instalaci 2FA aplikace jako je Free OTP.

Když ale tento proces selže a data appky neobnovím, není pak jepší použít jako 2FA zůsob jednoduchou SMS, kdy mi operátor vystaví novou SIM po zadání ICCID SIMky (můj operátor toto požaduje - předplacenka, nemám u nich smlouvu). Takže jsem si ICCID radši opsal do KeepassX úložiště hesel.

A nastavil jsem 2FA na SMS místo Authenticatoru protože mi přijde spolehlivější/jednodušší než se spoléhat na Android, Google, obnovování dat auth. appky a jeslti bude appka kompatibilní s novým mobilem apod.. Navíc bude fungovat i v hloupém mobilu. Vaše zpětná vazba?
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Záloha 2FA aplikace typu Authy, Google Authenticator?

Příspěvek od AtamiiX »

Většinou můžeš 2FA zrušit nebo si zobrazit secret key na stránce kde to máš nastavené. Je lepší používat aplikaci s automatickou zálohou jako 2FAS
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“