Android OSExistuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
radioamater
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. čer 2021 0:08:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6020a40

Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od radioamater »

Ve svém mobilu jsem postupně nainstaloval / odinstaloval snad všechny free appky pro fotografování (event. i pro filmování) + několik placených. Nabízejí různé tónování, kontrast, ..., výsledku (fotky / videa), ALE ANI JEDNA Z NICH NENÍ SCHOPNA DODAT VÝSLEDEK (barvu, kontrast, ...) ASPOŇ PŘIBLIŽNĚ TAKOVÝ, JAK JEJ VIDÍM V OKAMŽIKU, KDY JE POŘIZUJI.
Jsem jen BFU ("Běžný Franta Uživatel), mobil užívám jen k usnadnění komunikace, PROTO ZDE PROSÍM O POMOC. (Možná je moje touha z principu nerealizovatelná - ALE I ZA TAKOVOU ODPOVĚĎ BUDU VELMI VDĚČNÝ - ušetří mně mnoho času. Dík za každou odpověď ! posting.php?mode=post&f=20#
Uživatelský avatar
novas78
Moderátor
Příspěvky: 984
Registrován: pát 12. srp 2016 12:45:32
Typ mobilu / ROM: iPhone 14 Pro
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od novas78 »

Hlavně záleží na telefonu. Nejvěrnější podání barev mají telefony Pixel od Googlu. Pro některé značky je k dispozici jejich modifikovaná aplikace GCam.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od ludekbrno »

radioamater:
To chceš něco, co je svatým grálem fotografů s technikou za statisíce a důkladně barevně kalibrovaným řetězcem od fotoaparátu přes monitory až po tiskárny :-) A ty čekáš, že to udělá mobil? ;-) Jak posuzuješ, jestli je to věrné, na displeji mobilu? Nebo nekalibrovaném monitoru PC?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od wallin »

no a fotka v telefonu s LCD bude vypadat jinak, než v PC s LED panelem... Vždycky to na to můžeš svést, když ti bude někdo vyčítat hnusnou fotku :)
skorec
King of trolls
King of trolls
Příspěvky: 688
Registrován: pát 17. led 2020 8:39:58

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od skorec »

Zaujímavá/netuctová téma a zdá sa mi že aj fundované odpovede ktoré si dovoľujem doplniť len o nasledovnú vetu:
Väčšina ľudí preferuje neprirodzene zvýraznené farby a kontrast tak prečo sa snažiť o vernosť.
AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od ludekbrno »

Skorec:
Naprostý souhlas, většina lidí když uvidí skutečně přirozené barvy, tak bude říkat, co to je za hnus :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od ramon.dexter »

Kluci, klidek. Nemusite se mu vysmivat. Lepsi je napsat proc nic takovyho nikdy nesezene.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Mirdyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: sob 16. lis 2019 7:43:11
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: Existuje appka "Fotoaparát, který podává barvy věrně ?"

Příspěvek od Mirdyn »

To je jen sen, protože mozek si scénu dotváří a podle svých zkušeností předjímá i to co ve skutečnosti není zcela vidět a perfektně vyvažuje bílou. Ještě u každého jinak. Když budou vedle sebe stát třeba tří, každý danou scénu uvidí jinak. Naopak je skvělé co dnes foťáky a mobily dokážou. Aplikace u jakéhokoliv typu mobilu nic moc neudělá, protože postprocesing dělá přímo fotočip, jediná možnost je fotit do RAWu a pohrát si ve fotoshopu. Kdo někdy fotil barvu na film, ví o čem píšu. Nechal jsem si naskenovat pár filmů a i ze zkaženými fotkami se v PC dají udělat divy.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“