Android OSpridani cisla ke kontaktu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kaaia
Nové Androidě
Reputace: 0

pridani cisla ke kontaktu

Příspěvek od kaaia » úte 23. lis 2010 13:52:26

Jeden neuveritelne hloupy dotaz.

Mam kontakt ulozeny v telefonu. Chci k tomuto kontaktu priradit cislo, ktere je v "seznamu hovoru". Jak?

Desire, Froyo, bez nestandardnich uprav.

Diky.

reset
Nové Androidě

Re: pridani cisla ke kontaktu

Příspěvek od reset » úte 23. lis 2010 13:55:32

Máš čísla uložená na simce nebo v telefonu?
ERnet network
HTC Desire, SD 16GB class 10
rom: CM 6.1.1 (2.1->2.2 froYo->CM 6.1.1->eMIUI 1.1.7->CM 6.1.1)
radio: 32.54.00.32U_5.14.05.17

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 23. lis 2010 14:06:19

Otevřeš číslo v seznamu kontaktů. Zkopíruješ. Otevřeš aplikaci pro kontakty, vyhledáš danej kontakt, mdáš upravit a číslo vložíš. Jednodušší už to nebude.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kaaia
Nové Androidě

Příspěvek od kaaia » úte 23. lis 2010 15:28:48

reset píše:Máš čísla uložená na simce nebo v telefonu?
V telefonu, jak jsem psal.
ramon.dexter píše:Otevřeš číslo v seznamu kontaktů. Zkopíruješ. Otevřeš aplikaci pro kontakty, vyhledáš danej kontakt, mdáš upravit a číslo vložíš. Jednodušší už to nebude.
Diky za tip, ale v tom je prave ten hacek. Jak zkopiruji cislo do schranky v aplikaci "seznam hovoru"?

Krom toho, jednodussi (ale hlavne intuitivnejsi) by mi prislo: otevru "seznam hovoru" -> dlouhym stiskem na danem cisle otevru menu -> vyberu "prirad cislo k existujicimu kontaktu" -> vyberu kontakt.

Nicmene i zpusob "pres schranku" zkousnu, ale fakt to cislo neumim do schranky dostat. Takze zatim jsem odkazany na system "papir" a to se mi nelibi...

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 23. lis 2010 15:30:58

Takže, na číslo který chceš přidat podržíš prst. Pokud přímo tam nebude kopírovat, zkus ho jakoby vložit do číselníku ale nevytáčej. Pak na tom opět podrž prst, tady už je volba "kopírovat vše" 100% přítomná.

No a zbytek je jasnej.

A tebou uvedená forma je sice fajn, ale pochází z dob obyčejných mobilů. Tam neexistovalo nic jako copy&paste, takže tam takovýhle volby musely být. Ale tady, když máš copy a paste by to v menu jenom zbytečně zabíralo místo.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kaaia
Nové Androidě

Příspěvek od kaaia » úte 23. lis 2010 16:04:30

ramon.dexter píše:Takže, na číslo který chceš přidat podržíš prst. Pokud přímo tam nebude kopírovat, zkus ho jakoby vložit do číselníku ale nevytáčej. Pak na tom opět podrž prst, tady už je volba "kopírovat vše" 100% přítomná.
Takze. :) Kdyz na danem cisle podrzim prst, dostanu menu s nasledujicmi volbami: "zobrazit podrobny seznam hovoru, upravit cislo pred volanim, zobrazit kontakt, odeslat zpravu sms, odstranit ze seznamu hovoru". Tedy jedine pouzitelne je "upravit cislo pred volanim". To vsak otevre "telefoni klavesnici" a predvyplnene pole s danym cislem, nicmene odtud to vykopirovat nelze - na poklepani, ci dlouhe podrzeni zacne telefon vytacet.

Nicmene! Kdyz nepopuzij aplikaci "seznam hovoru", ale otevru rovnou "telefon", ktery krom "telefoni klavesnice" zobrazi i seznam poslednich hovoru, tak u daneho cisla (ktere neni prirazene ke kontaktu) je vpravo zobrazeno "+". A prave pres "+" je mozne cislo ke kontaktu priradit (tak jak jsem psal, tedy ne pres schranku). Ach jo.
ramon.dexter píše: A tebou uvedená forma je sice fajn, ale pochází z dob obyčejných mobilů. Tam neexistovalo nic jako copy&paste, takže tam takovýhle volby musely být. Ale tady, když máš copy a paste by to v menu jenom zbytečně zabíralo místo.
Ale prece skutecnost, ze android "umi schranku" jeste neznamena, ze by nemohl byt pouzit jiny (IMHO jednodussi/primocarejsi) postup. Samozrejme - schranka je supr, nenahraditelna, efektivni, ...ale v jinych situacich. :)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“