Android OSFile association ?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
parkus
Nové Androidě
Reputace: 0

File association ?

Příspěvek od parkus » úte 07. pro 2010 10:15:07

Ahoj androi již využívám nějakou dobu ale furt mi vadí jedna věc. Nevíte jak se vytvoří accosiace souboru k určité aplikaci? Jde mi například o to, že chci spouštět .avi soubor v ASTRO commander přes Rockplayer. A standartní způsob (Otevřít jako) nejde a i u více aplikací. Vím, že je to prkotina, ale dost to otravuje. Tak budu moc rát za jaký koliv rady.

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Re: File association ?

Příspěvek od Blackhawk » úte 07. pro 2010 10:34:48

onno by to malo fungovat tak, ze kliknes na subor ktory chces spustit a android ti na vyber aplikacie, ktore vedia dany subor otvorit/prehrat a z nich si vyberies ten, ktory chces

Autor tohoto vlákna
parkus
Nové Androidě

Příspěvek od parkus » úte 07. pro 2010 10:59:47

No ono to tak funguje jen u některých aplikací, ale když mi to nenabídne daný program, tak právě nevím, jak to mám udělat.

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 07. pro 2010 11:01:57

... a ještě před tím zatrhneš fajfku dole v tom okně: "Použít jako výchozí nastavení pro tuto činnost".
Jinak Ti to bude furt vyhazovat celou nabídku.

Je ale docela možné, že pokud nainstaluješ novou aplikací, kterou Android uzná, žeby to mohla zvládnou taky, tak ta asociace se zruší a nabídku obdržíš znova.
Jsem totíž už asi tisíc krát nastavil aby mi Androzip otevíral *.ini soubory v TextEdit a vždy po nějakém čase tu nabídku vidím znova, jenže jsem jaksi nevypozoroval kdy se to stane.

EDIT:
parkus píše:No ono to tak funguje jen u některých aplikací, ale když mi to nenabídne daný program, tak právě nevím, jak to mám udělat.
Mně AndroZip u *.avi a *.mpg RockPlayer pro otevření nabídne. Tak nevím :no: .
Chybu bych hledal někde jinde.

Zkrátka, když AndroZip pochopí, že RockPlayer se pro otevření *.avi souboru hodí a Astro ne, tak je něco špatně v Astro(u).
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
parkus
Nové Androidě

Příspěvek od parkus » úte 07. pro 2010 11:56:49

Tak nevím. Vám to funguje a proč ne mě. Zkoušel jsem teda i ten AndroidZIP a taky nic. Prostě je to divný. Já nainstaluju jakej koliv mannager a i přehrávač a prostě se zpustí vždy původní přehrávač, kterej je úplně na nic. A to nejsem sám, kamarád má ten samej problém.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“