Android OSAndroid 1.6 aka Donut

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od ramon.dexter »

miki: si to nemaluj, nic moc zásadního to nepřinese :roll:
udělej si root a můžeš většinou featur mít už dneska ;)
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od cryingfreeman »

tiež si myslím, že na to ako dlho na to čakáme to nič zásadne neprinesie :cry:

nový market vyzerá pekne, ale pravdepodobne bude naročnejší na data aj ram

osobne by som si prial od updatu zrýchlenie systému(zásadne), uvoľnenie ram, zlepšený multitasking resp. procesy v pozadí a kompletne funkčný bluetooth

a ak by bol google k čomu tak by zlepšil svoje vlastne programy ako kalendár, gmail(offline práca), gtalk(UI, audioprenosy) a browser(UI, flash, rýchlosť) :!:
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

Market a data:

- myslim ze vetsina uzivatelu telefonu s Androidem je natolik chytra ze si poridi datovy tarif

Procesy v pozadi:

- bezi uz nyni :)

Browser:

- UI, Flash, rychlost => splnuje Hero :)
Jinak nevim proc po Flashi tolik touzite, vetsinou tim ziskate jen hafo reklam na strankach.
Uživatelský avatar
3miki3
Robot
Příspěvky: 849
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:01:16
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od 3miki3 »

sakra root nechci mám k tomu své důvody a odmítám to řešit v topicu s tímto názvem na 1.6 jsem zvědaví už kvůli widgetům atd. sice toho moc nepřinese ale aspoň se mám přes noc na co těšit a sledovat mobil jestli už mi nehlásí aktualizaci :-)
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od d750 »

Měl asi na mysli zřejmě flash 10 ne 9 jako má hero.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od cryingfreeman »

wlcik

ja s datami nemám problém,ale najdu sa ludia ktorým to možno bude vadiť, skôr mi bude vadiť ram

ano bežia, ale není to ideálne, kedže si android pri nedostatku ramky často uspáva procesy sám a pokiaľ program nemá servisnú časť tak to je problém...napr. pri IM programoch môžeš príjsť o neprečitané správy atd

to že browser podla mojich požiadaviek má Hero je mi prd platne keď mám iný android mobil...flash by sa hodil na web videa(nie všetko je cez youtube a ja vyhladávam napr. aj cez dailymotion)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

cryingfreeman:

- co se tyce uspavani procesu a aplikaci co na to nejsou pripraveny - to je otazka toho jak je aplikace napsana... :) To ze autor ignoruje praci systemu s procesy neznamena ze je to chyba celeho systemu... A co se tyce aplikaci vseobecne, jsou o svem ukonceni informovany :D Tzn. aplikace co je spravne napsana si vcas muze ulozit data jeste pred ukoncenim.
Uživatelský avatar
Lukas
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 06. kvě 2009 12:43:40

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukas »

Musím vám říct, že jsem na Google a celý Android akorát tak nas*anej! První zmínka o verzi 1.6 je zde od května. Co máme teď? Září..... A nic. Oficiální ROMky vycházejí jednou za půl roku a totálně nestíhají pokrývat nároky uživatelů a přidávat nové funkce narozdíl od ROMek z XDA.. Viz. třeba přenosy souborů přes Bluetooth (nemluvím o Bluex, který funguje skvěle ale potřebuje root). Bluetooth umí využít i telefon za 1200 a MDA s Androidem ne? Pche!

To bylo keců co to bude za systém. Před půl rokem jsem koupil za 10 tisíc G1čku a teď všude čtu že jí hodlají vzhledem k parametrům HW odříznout od nových updatů, protože na nich nové verze nepoběží. Tak kde to sakra jsme? Kdyby HTC rovnou prodávalo telefon s ROOT oprávněním a možností nahrát neof. ROM, ani bych necekl a všem by bylo jasné jak to je.. Ale takhle?? Teď jsem svoji G1čku prodal a VELMI, opravdu VELMI se rozmýšlím, jestli další telefon bude nějaká neforemná cihla s Androidem a 1000x ohraným HW (který je ve všem modelech prakticky totožný), nebo nějaký designový HTC skvost s Windows Mobile.. Možná to bude z nasr*ní i iPhone. Na desktopu používám již několik let GNU/Linux (Archlinux, Ubuntu) ale pokud Android nezmění svůj postoj k vývoji, přeji mu brzký konec!
Uživatelský avatar
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od DeToX »

To 3miki3: Nemyslel nahodou d750 to pondelni rano jen jako ironii?
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Yamanouchi »

Předně bych rád napsal, ať si neděláme moc velké oči z Donutu. Kobliha nabídne jen pár úprav, ale nic zásadního, šak proto je to 1.6. Musíme počkat cca do 6. října, kdy by se na MOTODEV Summit měla představit vlajková loď Motorola Sholes, tam možná uvidíme ukázky průlomové 2.0 verze Androida. A v prosinci tohoto roku se to možná spustí naplno. Ale jak známe Google, furt to odkládají do nekonečna a každý nemá tak velkou trpělivost jako já. :roll:
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
yonah
Androiďák!
Příspěvky: 636
Registrován: pon 22. čer 2009 17:07:16
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: http://twitter.com/yonah
Bydliště: Praha

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od yonah »

Lukas píše:Musím vám říct, že jsem na Google a celý Android akorát tak nas*anej! První zmínka o verzi 1.6 je zde od května. Co máme teď? Září..... A nic.
Dyk je to furt dokola. Tyhle postoje jsou v dnešním světě normální. Společnosti vyvíjej raději lepší a lepší věci. Čím rychleji, tím lépe. Bude hodně peněz. Dneska po vydání (od SW po HW) nefunguje nic normálně, protože se nestíhá a musí všechno být na trhu co nejdřív. Buď rád za komunitu (XDA apod.).
oblíbené aplikace a hry.
paul
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 07. črc 2009 17:33:33

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od paul »

a kdy ma teda vyjit 1,6 ????
Vypravěč
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: pát 23. led 2009 13:52:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Vypravěč »

To se právě ještě neví... ale je hezké, jakou diskuzi umí rozpoutat jeden obrázek. :-)
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Yamanouchi »

Už si pomalu říkám, že jsem sem ten obrázek a info dávat neměl. Všichni už jsou pak pomalu natěšení a o to víc budou zklamáni, až se ukáže, co kobliha přinese.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
paul
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 07. črc 2009 17:33:33

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od paul »

me to je stejne jedno budu asi rootovat uz tejden porad dokola predcitam navod od nfixe ale odvahu jsem nato jeste mel nechce te mi to nikdo udelat ???? :lol: :lol: :lol: bydlim v praze :)
Vypravěč
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: pát 23. led 2009 13:52:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Vypravěč »

Já nic moc nečekám, přeci jen vím co znamená 1.5 --> 1.6, ale člověk má takový hezký pocit, když mu ten nový update přijde (a ještě k tomu kobližkovej). A holt, když si to neumí někdo přebrat a začne se tu updatu hned dožadovat, to je těžké, osobně tu fotku beru jako "coming soon", nic víc, nic míň.
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od d750 »

Technicky z viditelných častí aktualizací dotuta přibude: power control widget, global search widget a fuel gauge + par dodatečných nastavení.
Uživatelský avatar
Lukas
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 06. kvě 2009 12:43:40

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukas »

d750 píše:Technicky z viditelných častí aktualizací dotuta přibude: power control widget, global search widget a fuel gauge + par dodatečných nastavení.
Takže prostě to, co máme všichni v ROMkách z XDA minimálně 2 měsíce :roll:
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

A proc hned ty kysele tvare? Vzdyt je to hezke ze uz to 2 mesice pouzivate, uzitek a ucel uz tedy dane funkce plni :)
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od d750 »

Přesně tak co je pro nás s rootem běžná věc kterou používáme několik týdnu bude pro většímu lidí snad brzy úplná novinka.
sevca
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pon 14. zář 2009 19:04:01

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od sevca »

Toto jsem se docetl na XDA, prvni postrehy z updatu na 1.6 Omlouvam se za preklad, je to prelozeno jen v translatoru ;)

Kontakty teď hladké rolování, než by to špatné koktat.
- Všechny seznamy navigační škrtí, včetně standardní Android seznamy.
- Lock screen animace hladší.
- Všechny snímky přechody zdát i udusit, esp ten, který se objeví po stisknutí tlačítka "telefonní" tlačítka. By se skákat a koktat pro mě dříve, nyní oživuje pokaždé.
- Zdá se, že telefon se začne rychleji.
- Sense UI samozřejmě rolování plynulejší a bez koktání.
- Celá OS mi prostě připadá plynulejší a pohotovější.
-Obrázky v albu rolování mnohem plynulejší.
- Fotoaparát aktualizace, můžete si vybrat místo zaostření dotykem obrazovky a můžete nastavit ISO.
ASUS Transformer PRIME
NEXUS 4
Uživatelský avatar
Lukas
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 06. kvě 2009 12:43:40

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukas »

No dobře a přijde vám normální, že za půl roku práce jde maximálně telefon rychleji a budou nové widgety? Po půl roce bych si představoval něco trochu víc, zvláště když má otěže v rukách Google.. Když si vezmu, že za rok je cokoliv v IT světě "staré," běhá mi mráz po zádech čeho se ještě u Androida dočkáme.
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od MrPedro »

Nic ve zlem, jsem starsi (rozumej rusofilni) generace, ale nebylo by prinosnejsi to sem dat v originale?
Tohle snad neni ani cestina :(
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

To zni spise jako poznatky z aktualizace HTC Hero na novejsi verzi firmware, coz neni aktualizace na 1.6
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

Lukas:

- ale vzdyt bylo jasne receno ze behem roku budou 2 male a 2 velke aktualizace, 1 mala a 1 velka uz byly, nyni bude verze 1.6 coz je mala aktualizace a do konce roku ma byt vydana jeste velka - coz bude asi verze 2.0, staci pockat...
Lukin
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 13. dub 2009 16:56:59

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukin »

ne že bych nevěřil googlu, ale když slyším, že někdo něco slíbil a je to spojeno s telefonem... běhá mi mráz po zádech...
když si vezmu jak dlouho jsem čekal jak tydýt na 1.5, nakonec sem nainstaloval vše ručně (díky bezva lidem zde) a pak asi po měsíci (čili jednomu z posledních) mě konečně dorazila aktualizace oficiální...
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

No myslim si ze neni zatim duvod to odepisovat, jeste mame 3 mesice (ale jo, taky jsem zvedavy a tesim se).
Lukin
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 13. dub 2009 16:56:59

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukin »

no právě, že máme už jen 3měsíce...
nezapomeň kdy slíbyli 1.5, kdy ji "konečně" začali distribuovat a kdy ji taky dostali ti "poslední"...
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od wlcik »

Mno tak snad bude mit 2.0 tou dobou alespon Sholes ;)
Uživatelský avatar
Lukas
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 06. kvě 2009 12:43:40

Re: Android 1.6 aka Donut

Příspěvek od Lukas »

Přesně tak jak píšete.. Cupcake byl o mnoho měsíců odložen. A když už konečně oficiálně vyšel, čekal jsem na něj přes týden. Pak jsem to nevydržel, udělal root jinak bych možná čekal ještě teď :-P . To samé nás čeká znovu a na to já nemám nervy.

Osobně věřím, že Android jako platforma by měla šanci, pokud začnou vydávat updaty alespoň jednou za 3 měsíce a přinesou něco víc, než jen záplaty pod kapotou, které běžný uživatel nevidí. Nápad vypustit OS jako Open - Source je dobrý, ale Google se bohužel vůbec neřídí heslem "kuj železo dokud je žhavé." Jinak by dokopalo HTCčko konečně udělalo slušivý telefon ve stylu Touch HD, Diamond apod. a z Androida udělalo našláplý systém. A už vůbec by se neotočilo k majitelům stávajících telefonů zády. Už jenom to mne jako kupce nového telefonu zarazilo. Kde mám jistotu, že si koupím telefon a za půl roku do něj dostanu nový update? Nezlobte se na mne, ale já už prostě nechci Androida..
Naposledy upravil(a) Lukas dne pon 14. zář 2009 20:23:47, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“