Milestone 2 (Droid)čeština na HW klávesnici

Motorola
Odpovědět
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

je možné zadávat české znaky způsobem Fn+s = š, Fn+e=ě, Fn+e+e=é?
pokud to nejde na stock rom, jde to na CM?
dík
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

V CM7 pise ceske znaky podrzenim klavesy a naslednym vyberem z menu na obrazovce. Tezko pouzitelne, proste Motorola.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od ramon.dexter »

Orfanik píše:proste Motorola.
Motorola vymyslela android? Tohle je záležitost celýho androidu, Motorola za tohle fakt nemůže.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

Motorola nevymyslela Android, na to nema. I levne cinske Androidy jsou bezne s cestinou, Motorola ale cestinu nema ani u drahych zarizeni. Moje MM2 ma QWERTZ a nema cestinu. Je to paskvil, QWERTZ s anglictinou. A jako doplnek k tomu "neprustrelny" uzamceny bootloader. Vzdycky MM2 1 den pouzivam, pak ji alespon na 2 tydny hodim do supliku. Drahy shit.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od ramon.dexter »

Na co si stěžuješ? Motorola nikdy, opakuji nikdy neřekla, že bude MM (1 i 2) prodávat v ČR. Proč tedy čekáš, že bude umět česky? Opravdu nechápu tunhle naprosto bezdůvodnou naivitu a v podstatě nesmyslný požadavky.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

nechtěl jsem tu rozpoutat zbytečné emoce, spíš bych rád konstruktivní řešení...
V mém úvodním příspěvku popisovaná funkce (Fn+e=ě) je běžně dostupná třeba na Sony Ericssonu. Pokud si kupuju telefon s hw klávesnicí, tak je to proto, že hodně píšu. Protože pracuji v ČR, tak potřebuji diakritiku. Psát české znaky tak, že budu z hw klávesnice muset přecházet do menu na obrazovce se míjí se smyslem hw klávesnice.

Podobná diskuse je tady ve fóru HTC Desire Z http://androidforum.cz/eska-hw-klavesnice-t8659.html- vyplývají z ní možnosti:

-Aplikace Z Arrow ... zkoušel někdo na MM2?
-ROM CyanogenMod... funguje podržení klávesy a následné potvrzení znaku trackpadem na MM2?

Je tu nějaký uživatel MM2, který používá češtinu? Jak to řešíte?
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

to Dexter
Stěžuji si na mizernou podporu ze strany Motoroly, cestina je mi ukradena, jsem narodnosti nemecke. Stejne mi ale vadi uzamceny bootloader, ktery spolu s neskutecne pomalymi aktualizacemi, znemoznuje uzivani tohoto dobreho HW.

Ani vCM trackpadem nic nepotvrdis, ona totiz MM2 trackpad nemá, tedy bud vyber z menu na displeji, jak uz jsem psal, nebo sipky a nasledne enter, jeste pomalejsi a nesikovnejsi.
Uživatelský avatar
milennium
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: ned 29. lis 2009 0:18:33
Typ mobilu / ROM: Pixel 3 XL
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Twitter: @jardalukas
Bydliště: kousek od KUTNÉ HORY

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od milennium »

Já naprosto chápu rozčílení a "naštvanost" na přístup Motoroly. Ano chápu a myslím, že i právem. Motorola je známá svojí nechvalně známou "nepodporou" svých produktů...
Ale POZOR !!!
Tohle vše se týká bohužel jen Evropy. Motorola jsou prostě amíci a v USA je to prostě všechno jinak... Tam je podpora prostě jiná káva. Stačí se podívat na jejich support na jejich www stránkách... Jejich fórum, které je asi tak 1000x větší než u ostatních výrobců. Je to prostě jinak a Motorola se prostě nehrne na Evropský trh. Nemá ani moc důvod. Většinu svých produktů prodává ve spojení s Operátory. Viz, Verizone, ATaT, Sprint... To, že si je pak někdo nechá přivést do EU a pak brečí na podporu atd., je prostě jiný problém.
Sice mně tento macešský přístup nekonečně sere, ale na druhou stranu to chápu a proto nebrečím. Než si koupím nějaký produkt od Motoroly, tak si to 100x promyslím a když už něco koupím, tak pecku kterou tady skoro nikdo nemá...
No a teď mám třeba Motorolu Photon 4G... Je to pecka, má to svoje mouchy, ale je to dělo a jsem rád...
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

- ve Windows Mobile existovala aplikace na psaní češtiny na HW klávesnici, která v sobě měla texťák, do kterého si mohl každý zasáhnout podle libosti a zadat, co se stane když zmáčkne Fn+něco. Androidu moc nerozumím, ale přijde mi, že taková app snad nemůže být zas takový problém. Jak přesně funguje Z Arrow? Umožňuje něco podobného? Pokud ne, nemohl by to někdo napsat?
- Sony Ericsson má tohle zadávání vyřešeno dobře - nešlo by to z něj vykuchat a vlepit do nějaké ROMky?

...support motoroly je mi jedno, zatím jsem měl vždy nějakou custom ROM a zajímal mne vždy spíš support toho kterého kuchaře...motorolu si teprv jdu koupit, zatím jsem na WinMo - prozkoumávám terén a jsem překvapen, že se na androidu čeština moc neřeší - čekal bych (obzvlášť u zařízení s HW klávesnicí) že to bude to první...a tohle není problém jen motoroly, HTC Desire Z je na tom stejně...
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

Millenium:
Však se známe, také si jenom přístroj osaháš a jde dál a zase zkoušíš nový. Dělám to stejně. MM1 se mě ale držela jako taková záloha a jistota až do svého smrtelného pádu. Logicky jsem zase sáhl po MM, tentokrát MM2.
V Americe má obrovskou podporu Droid2, pro zbytek světa vyrobili MM2 a ta nemá žádnou podporu, není ani dodělaná po SW stránce (např. rozdělení vnitřních 8GB za např. 2GB a zbytek jako SD (jako třeba u SGS), nedotažený Blur.... V Britanii se prodává prakticky bez podpory. Bohužel po HW stránce není s Droid2 totožná.
Nebrečím, je mi to už celkem fuk.
Bohužel někdo potřeboval moje 3GS a tak mi ho vzal a tak teď musím pár dní přežít s MM2 a Androidem.
Vraťme se ke klávesnici, u poslední CM7 lze alespoň změnit rozložení kláves podle toho, jestli je HW klávesnice QWERTY či QWERZ. Bohužel je to pak schizofrenní přístroj (jako celý Android) a SW klávesnice zůstane QWERTY.
Klávesnice má ale problém, často má tendenci zdvojovat znaky, považoval jsem to za HW chybu (a také asi je) ale lze ji naštěstí zcela kompenzovat SW (díky pánům z XDA), pak lze psat velmi rychle a jiste (ale cesky), zadávání českých znaků je mimořádně zdlouhavé.

Do budoucna plánuji MM2 nahradit HTC 7PRO či E7.
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

co má tedy lepší HW? MM nebo Droid? Když tu není support, tak proč nenakoupit přes eBay - a třeba teda rovnou Droid3 global...
...jen ta blbá klávesnice - to jsem fakt jediný, komu to vadí?

Hm, tak nakonec půjdu a koupím si SE Xperia Pro - ta česky psát bude...
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

To bych asi raději vzal Desire Z, není to vyloženě špatný přístoj, cena je slušná a klávesnice příjemná a bezproblémová. MM2 je docela cihla, k kapse je cítit, je dost těžká, ale krásně plochá, Xperia je zase titěrná a baculatá, budeš vypadat, jako když si nosíš v kapse mýdlo, či je dokonce kradeš. Xperia mini Pro je asi spíš do kabelky.
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

když píšeš "titěrná a baculatá", tak myslíš Xperii Pro, nebo Mini Pro?
Xperii Mini Pro jsem koupil ženě, má to malý rozlišení displeje a zpracování (klávesnice) je docela šunt... jediná pěkná věc je materiál zadního krytu...
...Desire Z se mi líbí zpracováním a tím klitorisem co mají i blackberry, ale vadí mi na něm taky absence češtiny - navíc se mi to zdá už docela staré zařízení.
teď mám HTC TouchPro2, tak by mi cihla nevadila - jen kdyby uměla česky:)
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

na XDA jsem našel toto http://forum.xda-developers.com/showthr ... st17734333 - nebylo by to řešení jak psát češtinu?
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
2T2T
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: stř 21. zář 2011 18:57:42

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od 2T2T »

tady http://androidforum.cz/post248633.html#p248633 je tip na Smart Keyboard, který na Desire Z zadávání češtiny dovoluje - zkusí to pls někdo na MM2?
______________________________________
Motorola Droid 3 XT860, rooted, debloated
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština na HW klávesnici

Příspěvek od Orfanik »

Snad to ráno vyzkouším.
Odpovědět

Zpět na „Milestone 2 (Droid)“