MagicVypnutí T9

Uvedení na trh: 05-2009
Odpovědět
Marcos.MM
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 18. pro 2009 19:53:41
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3
Bydliště: Ostrava

Vypnutí T9

Příspěvek od Marcos.MM »

Zdravím všechny. :) Mám HTC Magic teprve pár dní, a v podstatě spokojenost až na to, že mi systém při psaní sms stále NUTÍ T9. Vím že jde přepnout, ale stále je to zbytečný klik navíc, vždy na to zapomenu a prostě mi to ve spěchu komplikuje zbytečně život. Neví někdo, jak T9 permanentně vypnout, resp. aby defaultně byl zapnut klasický styl psaní sms? Díky za případné rady.
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Vegetus »

Zkus si přečíst manuál, myslím že je to tam dobře popsané.
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od stealthx »

Zaklad je, si nainstalovat HTC_IME.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Case »

Proč by si do Magicu instaloval něco, co tam má?

Základem by naopak asi bylo spíš říct, co si tazatel přesně představuje pod T9.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od stealthx »

Nevim, proc si ses tak jistej, ze tam ma htc klavesnici, kdyz napriklad ja ji tam defaultne nemam.
Jinak staci ve vysunuty htc kl. zmackout ozubeny kolecko -> Text input -> Prediction.

Normalne to je v: Menu -> Settings -> Locale & text -> Touch Input -> Text input -> Prediction
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Case »

Protože tak nějak mlčky předpokládám, že jako 99% Čechů má Magic 32A. Že ty jsi exot a máš jako jeden z mála 32B na tom moc nemění.

A mimochodem, co se tvé rady týče, přesně z toho důvodu jsem psal, že by bylo dobré, kdyby zmínil, co si přesně představuje pod T9. Protože vypnutí predikce není totéž co vypnutí T9, přestože řada lidí (většina?) ty dva termíny bohužel volně zaměňuje.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od stealthx »

T9 jsem nijak do hloubky nestudoval, ale podle me je to zpusob psani, pri kterym se na zaklade par stisku tlacitek navrhne slovo a snazi se tak usetrit cas. A tohle presne mi Prediction dela.

I ostatni by mozna ocenili, kdyby si misto svejch tajuplnejch hadankovej odpovedi napsal neco konstruktivniho a nebo nepsal vubec.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Case »

Možná by spíš nebylo od věci, kdyby sis TY o T9 zjistil aspoň něco, když už se k ní chceš vyjadřovat, abys místo filozofování nad tím, co je to "podle tebe", věděl, co je to DOOPRAVDY a o čem je tu řeč. A ani nemusíš chodit moc do hloubky, dost možná bude stačit i jenom zjistit si význam té zkratky. A až si to zjistíš, můžeš při té příležitosti rovnou i nakouknout do tady už zmiňovaného manuálu k Magicu 32A, konkrétně na stránku 81, kde zjistíš, že ačkoliv PREDIKCE pro tebou doporučovanou HTC_IME vypnout skutečně jde, T9 na ní trvale vypnout NEJDE. No a pak třeba i konečně pochopíš, že se původnímu tazateli prostě jednoznačně odpovědět NEDÁ, dokud neupřesní, co si PŘESNĚ pod pojmem "T9" představuje, což je to, co jsem po něm chtěl vědět jako první a mohlo zůstat u jediného příspěvku, kdyby ses do toho pořád nepletl svými "podle mě" moudry a zasvěcenými radami o tom, jak kdo má nebo nemá přispívat.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od stealthx »

Kdyz se nekdo zepta, prectu si dotaz, kdyz si myslim, ze bych mel neco k veci, tak to napisu. Bud se trefim nebo aspon vyloucim jednu moznost a problem se upresni a resi dal. Nevidim, co je na tom spatnyho.

Ja mam HTC_IME klavesnici, kde se proste pise presne to, co ja mackam a zadny slovo se mi nikdy neopravi. Toho sem docilil vypnutim vseho, co smrdelo (Prediction, Spell correction, Word completion). Myslis, ze s tim Marcos.MM bude mit nejakej problem a nebude spat kvuli tomu, jestli si vypnul T9 nebo predikci?

Takze jestli se tvoje klavesnice chova jinak, tak se to radi dozvime, ale zatim porad jen pises, ze neco nejde a ze se na to neda odpovedet. Manual ohledne ty klavesnice nemam, kdyz ji tam defaultne nemam instalovanou.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Case »

A pořád bude zasvěceně tlachat, místo aby si zjistil, co T9 je a o čem vůbec mluví...
Marcos.MM
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 18. pro 2009 19:53:41
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3
Bydliště: Ostrava

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Marcos.MM »

Oou, nechtěl jsem tady způsobit nějakou "hádku". Je pravda, že jsem se významem pojmu T9 nijak nezaobíral. Měl jsem za to, že se jedná o "navrhování" slov dle pár stisků tlačítek. Prostě tento systém psaní sms nemám vyloženě rád, resp. nesnáším, když si někdo (vývojáři) :DD myslí, že ví nejlépe, co já potřebuji. :DD Jak už tady zaznělo v diskusi, asi to opravdu nejde defaultně vypnout. Mám vypnutou predikci, dokončování slov, a všechny možné volby, které by s tím mohly mít něco společného. Jo, a mám HTC Magic 32A, rootnutý, s Hero romkou.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Case »

Pokud tedy pod "T9" rozumíš "navrhování slov při psaní na QWERTY klávesnici" (což ovšem nemá s T9 nic společného), pak to vypneš přesně na tom místě, které popsal stealthx, tzn. položka Prediction. Pokud po jejím vypnutí klávesnice slova náhodou nabízet nepřestane, je potřeba ještě restartovat telefon (nebo minimálně samotnou aplikaci HTC IME). Pokud ani to nezabere, máš nějaký jiný problém (= s ohledem na to, že používáš nějakou neoficiální ROM, za tím může být v podstatě cokoliv).

A pro příště si, aby celý ten tyjátr se stealthx aspoň někomu k něčemu byl, můžeš aspoň pamatovat, že tohle není T9, ale prostě "predikce textu (na QWERTY klávesnici)".
fmb

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od fmb »

Treba si vypnut zadavanie klavesnice TRACE a potom to ide zrusit v tom nastaveni kde sa to nedalo to sive ;)
axa5

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od axa5 »

mám podobný problém, treba mi vypnúť T9 na HTC one V , dufala som ze tu najdem nejaku dobru radu a miesto toho same sracky a hadky. Ked niekto chce machrovat a chvastat sa aky je profik do mobilov, skus inu diskusiu a nie tu zahlcovat blbostami forum.
seko0408

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od seko0408 »

Natavenie - Jazyk a klavesnica - HTC sense input - Rozsirene nastavenia - Prediktivne navrhy slov ....
tiez som to dlho hladal :D
Makyna77

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Makyna77 »

Dobrý den, mám na Vás otázku. Koupila jsem si tento tablet samsung galaxy tab 2 doufala jsem, že to bude něco jako notbuk a taky je. Jediné co mi zde vadí při psaní je t9 a to, že nemá celou klávesnici i s háčky. A tak bych chtěla vědět zda se to dá nějak nastavit a nebo popřípadě, když k tomu dokoupim klávesnici tak zda to má vůbec cenu s tou t9. Moc děkuji.
jupijajej uojéé

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od jupijajej uojéé »

pro vypnutí na HTC Desire C, . Problém je v tom, že to nemají pojmenované jako T9 ale i tak se na to dá přijít docela snadno, takže krok za krokem: - Menu - Nastavení - Jazyk a klávesnice - HTC Sense Input - Upřesnit nastavení - Predikce slov ....tuto volbu odškrtni aby vybledla a je po problému. :D :yes:
Honza...

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Honza... »

A můžu něco udělat s tím, když nechci vypnout predikci, jen chci jako výchozí volbu psaní jako na hardwarové klávesnici starých telefonů (tj. pro B zmáčknout dvakrát dvojku) a nikoliv, jak je to u mě nazýváno, XT9? Před upgradem systému na 4.1.1 si každá aplikace pamatovala, jak jsem to nastavil posledně, alespoň do vypnutí, teď stačí, abych schoval klávesnici a jak jí znova chci použít, vecpe se mi tam XT9. Je to na HTC desire X.
androidandroidhtc

Re: Vypnutí T9 - děkuju!!!

Příspěvek od androidandroidhtc »

jupijajej uojéé píše:pro vypnutí na HTC Desire C, . Problém je v tom, že to nemají pojmenované jako T9 ale i tak se na to dá přijít docela snadno, takže krok za krokem: - Menu - Nastavení - Jazyk a klávesnice - HTC Sense Input - Upřesnit nastavení - Predikce slov ....tuto volbu odškrtni aby vybledla a je po problému. :D :yes:
Díkes!!! tak hluboko jsem se v menu intuitivně neproklikala.
Jakub555666

Re: Vypnutí T9 nebo predikce

Příspěvek od Jakub555666 »

Nekteri z Vas jsou opravdu jen banda debilu. Nemohu to najit proste nikde. Dokonce ani v originalnim manualu desire 500 to neni!!!!!
moc chytrý telefon

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od moc chytrý telefon »

prosim nevíte někdo jak vypnout t9 pls?nebo odkaz?ths na lenovo a606

a co mele máma?? :twisted:
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od POSIX »

Nastavení - jazyk a vstup - pokročilé nastavení používané klávesnice - a odskrtnout predikci slov
Eva. Eva

Re: Vypnutí T9

Příspěvek od Eva. Eva »

seko0408 píše:Natavenie - Jazyk a klavesnica - HTC sense input - Rozsirene nastavenia - Prediktivne navrhy slov ....
tiez som to dlho hladal :D
Za tuto odpoved dekuji, jedina pomohla. Vecna, jasna a jeste uzitecna :-)
Odpovědět

Zpět na „Magic“