Incredible SZáloha Kontaktu

Uvedení na trh: 02-2011
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Prosím jak mám zálohovat Kontakty co mám v telefonu?Nerad bych o ně přišel.
Nějakej cz návod by nebyl?
Díky moc za pomoc :-)
Uživatelský avatar
chal
Droid
Příspěvky: 1430
Registrován: úte 12. črc 2011 7:46:13
Typ mobilu / ROM: 1+1 64GB

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od chal »

Zalohuje ti je Google :)
1+1 64GB Sandstone Black / COS
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

chal píše:Zalohuje ti je Google :)
Mám Google ale jak to mám udělat?
Hotdog
Stálý androiďák
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 01. dub 2010 9:24:35

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od Hotdog »

Stačí mít u každého kontaktu nastaveno, že jde o Google kontakt. Potom se tyto kontakty samy synchronizují s Googlem a najdeš je normálně po přihlášení na svůj Google e-mailový účet mezi kontaktama.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Hotdog píše:Stačí mít u každého kontaktu nastaveno, že jde o Google kontakt. Potom se tyto kontakty samy synchronizují s Googlem a najdeš je normálně po přihlášení na svůj Google e-mailový účet mezi kontaktama.
Aha díky moc.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Ted jsem zjistil,že když už mám vytvořený kontakt tak nemám kde to změnit.Když vytvářím nový tak to tam je.Akorád mi to nahlásí varování,že můžu přijít o kontakt .-(
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od seaman »

To jsem zjistil také :-)
Dal jsem extrahovat kontakty v telefonu na SD kartu a z te pak soubor importoval rovnou do sveho uctu na strance gmailu a stejne tak i s kalendarem. V telefonu jsem oboje smazal a nechal to do nej importovat googlem. To je vse. Kontakty i kalendar maji potom ve vlastnostech ze patri google. Taky pak muzes smazat kal. i kontakty v pocitaci a odkazat ho na gmail. Kdekoli udelas zmenu, vsude se projevi. Na Macovi to jde hodne jednoduse v iCal pro kalendar a v programu AddresssBook. Ve win to pujde v Outlooku bych hadal. Ale na to uz ses neptal.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

seaman píše:To jsem zjistil také :-)
Dal jsem extrahovat kontakty v telefonu na SD kartu a z te pak soubor importoval rovnou do sveho uctu na strance gmailu a stejne tak i s kalendarem. V telefonu jsem oboje smazal a nechal to do nej importovat googlem. To je vse. Kontakty i kalendar maji potom ve vlastnostech ze patri google. Taky pak muzes smazat kal. i kontakty v pocitaci a odkazat ho na gmail. Kdekoli udelas zmenu, vsude se projevi. Na Macovi to jde hodne jednoduse v iCal pro kalendar a v programu AddresssBook. Ve win to pujde v Outlooku bych hadal. Ale na to uz ses neptal.
Tak se mi to nějak nedaří.
Jak jsem postupoval:
Najel jsem na Lidé mám asi 40 kontaktů.Dám Importovat/Exportovat vyskočí mi tabulka 3 možnosti a zadám Exportovat na kartu SD.Vyskočí další tabulka a první je Google účet.Kliknu a vyskočí potvrdit export souboru na sdcard kde koncovka souboru by měla být vcf.Připojím kabel k tel.a dám disketová jednotka.Pak zajdu na Gmail na PC kde dám Importovat kontakty a najdu si telefon kde je položka google ale má nějak málo kb.Nahraju a nic se neděje žádný kontakt nemám :-( Co dělám špatně?
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od datafox »

radarcz1 píše:
Tak se mi to nějak nedaří.
Jak jsem postupoval:
Najel jsem na Lidé mám asi 40 kontaktů.Dám Importovat/Exportovat vyskočí mi tabulka 3 možnosti a zadám Exportovat na kartu SD.Vyskočí další tabulka a první je Google účet. :-( Co dělám špatně?
To že zvolíš Google účet. Musíš zvolit při exportu Telefon, když máš kontakty zatím jen v telefonu!!!
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

datafox píše:
radarcz1 píše:
Tak se mi to nějak nedaří.
Jak jsem postupoval:
Najel jsem na Lidé mám asi 40 kontaktů.Dám Importovat/Exportovat vyskočí mi tabulka 3 možnosti a zadám Exportovat na kartu SD.Vyskočí další tabulka a první je Google účet. :-( Co dělám špatně?
To že zvolíš Google účet. Musíš zvolit při exportu Telefon, když máš kontakty zatím jen v telefonu!!!
OK udělal jsem to a ted mám na sdcartě položku pcsc_pcsc_00001 a co dělat dál?
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Ted jsem šel na gmail a nahrál jsem si tam ty kontakty.Ted mám všechny kontakty smazat v telefonu?A pak jít na gmail a tam mám zadat co?
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Tak jsem šel na gmail tam jsem upravil kontakty přidal jsem i fotografie.
Pak jsem v telefonu smazal kontakty všechny.
V gmailu jsem označil všechny kontakty a dal jsem Export a zvolil Vcard a uložil jsem si to do Počítače.
Potom jsem se spojil s telefonem a vytvořený soubor a nahrál na sdcartu.
V telefonu jsem dal importovat z karty SD a nahrál jsem kontakty.
Ale ted mám problém,že nemám fotky u kontakt.Nevíte jak to provést?Já myslel,že se mi nahrajou tak jak to mám na gmailu.
Díky za info
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od seaman »

V okamžiku, kdy jsi importoval kontakty na gmail (což se dá mimochodem udělat i tak, že si je z telefonu pošleš na tentýž mail a on to pozná a webové rozhraní gmailu nabídne import sám) tak není třeba mimo smazání z telefonu dělat žádný další import. Prostě ty co jsou v gmailu se dají i do telefonu. Já to tak řešil proto, že jsem tím předešel různému zdvojování kontaktů. Osobně jsem je ze stejného důvodu smazal i v macovi z Address Booku a taktéž mu ukázal směrem na gmail.
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od datafox »

radarcz1 píše:Tak jsem šel na gmail tam jsem upravil kontakty přidal jsem i fotografie.
Pak jsem v telefonu smazal kontakty všechny.
V gmailu jsem označil všechny kontakty a dal jsem Export a zvolil Vcard a uložil jsem si to do Počítače.
Potom jsem se spojil s telefonem a vytvořený soubor a nahrál na sdcartu.
V telefonu jsem dal importovat z karty SD a nahrál jsem kontakty.
Ale ted mám problém,že nemám fotky u kontakt.Nevíte jak to provést?Já myslel,že se mi nahrajou tak jak to mám na gmailu.
Díky za info
Z telefonu kontakty zase smaž. Pak si otevři aplikaci Lidé a zmáčkni tlačítko Menu. Objeví se menu a v něm vyber položku Zobrazit. Objeví se seznam možností, kde odznačíš volbu Telefon a označíš volbu Google a klepneš na tlačítko Hotovo. Pak už stačí jen spustit aktualizaci dat a hotovo.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Paráda už mi to funguje podle vašich radách. :-)
Když budu vytvářet nový kontakt mám rovnou zadávat,že jde o google kontak že?
Jinak díky moc
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od seaman »

Jasně, musí to být google kontakt.
Pokud ne, můžeš si v telefonu vytvořit vlastně zjednodušeně řečeno druhý telefonní seznam, který se ti nebude synchronizovat.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

seaman píše:Jasně, musí to být google kontakt.
Pokud ne, můžeš si v telefonu vytvořit vlastně zjednodušeně řečeno druhý telefonní seznam, který se ti nebude synchronizovat.
¨Jo díky moc.Ted jdu na kalendář hihi.Ten je snad jednoduchej hihi
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Dost často mi ukazuje v telefonu,že synchronizace kontaktu nelze provést,že služba není dostupná a brzy bude obnovena dělá vám to taky?Měnil jsem fotografie a ted to nejde synchronizovat.Díky za info
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od datafox »

radarcz1 píše:Dost často mi ukazuje v telefonu,že synchronizace kontaktu nelze provést,že služba není dostupná a brzy bude obnovena dělá vám to taky?Měnil jsem fotografie a ted to nejde synchronizovat.Díky za info
Tak takovéhle problémy jsem nezaznamenal...
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

datafox píše:
radarcz1 píše:Dost často mi ukazuje v telefonu,že synchronizace kontaktu nelze provést,že služba není dostupná a brzy bude obnovena dělá vám to taky?Měnil jsem fotografie a ted to nejde synchronizovat.Díky za info
Tak takovéhle problémy jsem nezaznamenal...
Snad na to přijdu :-(
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Tak jsem pořád na mrtvém budě.Pořád mi to hlásí chybu.Už nevím kde co mám zase nastavovat když jsem nic nikde nenastavoval jednou mi to kontakty synchronizovalo a teď už zase ne:-(
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Tak jsem vypnul a pak zapnul mobil a už mi to zase funguje.Asi v tom byla nějaká skrytá chyba nevím no hihi Hlavně,že už to jde.
Jinak nevím možná už to někdo psal,ale zeptám se taky vám to zhorší kvalitu fotek?Dával jsem si záležet na kvalitě fotek abych ty kontakty měl pěkné,ale google mě překvapil :-(
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

V jiném vlákně někdo psal,že u synchronizaci nedochází ke změně datumu.Tak jsem na to koukal a jsem na tom stejně.Vevyřešil už tohle někdo?

Obrázek
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od radarcz1 »

Uložil jsem si do tel. nový kontakt.Zapl jsem synchronizaci a zase mám,že služba není dostupná.Hledal jsem snad všude a nic!Ten datum je tam snad přivařený.Vypnul jsem už několikrát telefon + prošel nastavení a pořád nic.Seru na Googl.Už mě to nebaví,že to blbne pořád dokola :-(
ulrico
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: úte 05. črc 2011 23:32:44

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od ulrico »

A lze nějak zálohovat kontakty bez Gmailu? Existuje vůbec nějaký SW pro správu telefonu, něco jako Nokia PC Suite?
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od Libb »

Ehm lidi, nepleťte si zálohu a synchronizaci!
To, co se tu řeší, je synchronizace, tzn, pokud zdrbu něco v telefonu, projeví se mi to i na google, takže houby záloha, o původní data jsem prostě přišel...

Já používám program Funambol, je to synchronizace a záloha v jednom, umí to synchro přes více platforem a když to dáš jen ručně, máš čas na opravu chyby. Plus to umí obnovu do čistého stavu - tzn. stáhne data ze serveru nebo na server, prostě jedna verze se prohlásí za správnou a ta se nahraje na druhé místo.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
ulrico
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: úte 05. črc 2011 23:32:44

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od ulrico »

Libb: OK, ale já neměl na mysli synchronizaci. Nepoužívám mail na Googlu. Šlo mi jen o to, zda existuje nějaká vhodná aplikace pro správu telefonu, kterou bych mimo jiné mohl zazálohovat kontakty do PC.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od Libb »

no právě - nainstaluj si funambol klienta, založ účet na servru (zadarmo) a dej jen manuální synchronizaci a tu nikdy nedělej, použij jen "reset". To nahraje jednostranně data. Když budeš potřebovat data obnovit, dáš zase reset, ale opačným směrem. Hotovo
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
DODK
Androiďák!
Příspěvky: 507
Registrován: stř 14. dub 2010 12:56:14
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Twitter: @refJohny
Rom: CM7
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od DODK »

caulik, pripad:
- mam naky kontakty s obrazkama v mobilu a na svym 1 z 2 uctu..
- udelam zalohu a vsechny kontakty nahraju na 2.ucet z 1. vsechny kontakty vymazu

Otazka tedy zni: :arrow: Zustanou mi obrazky u kontaktu po naslednem exportu a pote importu ? :shock:

Diky za pripadne odpovedi..
- nerad bych se sral s obrazkama zase dve hodiny..abych je mel u vsech kontaktu
Motorola Milestone s vlatními úpravami CyanogenMod 7 / ROOT / nandroid / OP. Recovery / 250-400-600-800-1000MHz
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: Záloha Kontaktu

Příspěvek od seaman »

radarcz1 píše:Tak jsem vypnul a pak zapnul mobil a už mi to zase funguje.Asi v tom byla nějaká skrytá chyba nevím no hihi Hlavně,že už to jde.
Jinak nevím možná už to někdo psal,ale zeptám se taky vám to zhorší kvalitu fotek?Dával jsem si záležet na kvalitě fotek abych ty kontakty měl pěkné,ale google mě překvapil :-(
No tak to máš pravdu. Ty obrázky jsou fakt strašidelný, přitom předloha hodně kvalitní.
Nevím, proč je google takhle prasí. Mám teda Desire S, ale jelikož je rozlišení stejný, máme tu hrůzu stejnou.
Myslím, že jsem je vkládal telefonem. Není to v případě vkládání na google lepší?
Odpovědět

Zpět na „Incredible S“