Incredible SFormát filmů

Uvedení na trh: 02-2011
Odpovědět
Stajpen
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. říj 2011 8:41:08
Typ mobilu / ROM: HTC Incredible

Formát filmů

Příspěvek od Stajpen »

Zdravím, poradil by mi někdo, jaký je nejlepší formát na přehrávání filmů, koncertů či klipů na mobilu? poměr kvality / velikosti videa. POpřípadě nějaký dobrý program na konverzi.
Dík
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Formát filmů

Příspěvek od James »

Dle mého názoru není potřeba již tolik řešit. Např. můj Huawei Ascend G300 přehraje jak klasické AVI v rozlišení pro PC, tak i MKV. Pravda, jelikož výše uvedený telefon mám jen pár dní a předtím jsem neměl mobil s Androidem, tak jsem ještě nestihl hodně věcí zjistit či vyzkoušet, ale můžu potvrdit, že výše uvedené platí.
Stajpen
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. říj 2011 8:41:08
Typ mobilu / ROM: HTC Incredible

Re: Formát filmů

Příspěvek od Stajpen »

Samozřejmě že mi to přehraje klasické AVI, ale dívat se na film který má např. 700 mb a je dělaný do PC je hloupost, hlavně když si chci do mobilu dát co nejvíce filmů.. proto se ptám na konkrétní formát či program na převod..
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Formát filmů

Příspěvek od James »

Dobrá, mě jen přišla komprimace filmů jako zbytečnost, myslím si, že je jednodušší si koupit větší kartu...
Stajpen
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. říj 2011 8:41:08
Typ mobilu / ROM: HTC Incredible

Re: Formát filmů

Příspěvek od Stajpen »

aha, takže je lepší se dívat na mobilu na filmy v HD kvalitě například? :D
Co já vím tak tento phone má rozlišení 800 x 480, takže převod videa je na místě. Navíc mám 8gb kartu a větší nechci (ze zjištných důvodů nepatřících do této diskuze).

Takže kdyby někdo měl dobrý typ na převod, tak předem děkuji ;-)
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Formát filmů

Příspěvek od James »

Stajpen píše:aha, takže je lepší se dívat na mobilu na filmy v HD kvalitě například? :D
Ne, není. Samozřejmě jsem myslel klasické rozlišení, tedy např. 720×576 či menší...prostě "klasické" neHDTV rozlišení. A své posty nemyslím zle ;)
Stajpen
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. říj 2011 8:41:08
Typ mobilu / ROM: HTC Incredible

Re: Formát filmů

Příspěvek od Stajpen »

Nechci se dívat na film dělaný na PC monitor, když mobil má 4 palce. To je dle mého názoru blbost. Potřebuju do mobilu natahat co nejvíce filmů, když jedu např. někam na dovolenou.
Dík za radu, ale uvítal bych nějaký názor někoho, kdo filmy převádí. :-)
zaslepenec
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 08. říj 2010 14:31:14
Typ mobilu / ROM: LG G6 32 GB V10t-EUR-XX
Kontaktovat uživatele:

Re: Formát filmů

Příspěvek od zaslepenec »

No ja uz neprevadim,pac mi to prijde jako ztrata casu. Precijen na 16 GB interni a 16 externi pameti se neco vejde :) a SGS 2 ma tak pekny rozliseni,ze jsou HD filmy poznat. Kazdopadne kdyz jsem prevadel do Ipodu,PSP nebo do SGS1, tak jsem pouzival program Super. http://www.erightsoft.com/SUPER.html
Byl jsem s nim spokojenej,ma i nejaky prednastaveny profily,takze si s tim muzes hrat dle libosti.
onelook
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 01. črc 2010 13:28:00

Re: Formát filmů

Příspěvek od onelook »

Jaký vliv má rozlišení či datový tok filmu na spotřebu? Určitě nějaký bude a možná i celkem značný v závislosti na způsobu akcelerace.
Uživatelský avatar
radarcz1
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: stř 09. úno 2011 19:37:43
Typ mobilu / ROM: n80

Re: Formát filmů

Příspěvek od radarcz1 »

Stajpen píše:Nechci se dívat na film dělaný na PC monitor, když mobil má 4 palce. To je dle mého názoru blbost. Potřebuju do mobilu natahat co nejvíce filmů, když jedu např. někam na dovolenou.
Dík za radu, ale uvítal bych nějaký názor někoho, kdo filmy převádí. :-)
Řešíte blbosti!
Stáhni si program AVSVideoConverter kdyby jsi ho nenašel pošlu ti ho na email.
Je to dobrý program jednoduchý a přehledný :-)

Kdyby ti náhodou nevyhovoval mám pro tebe alternativu jménem FormatFactory (ffsetup)
Je plně v Češtině je také jednoduchý a přehledný.
V obouch programech jsem předělal spoustu videa a na Incredible S šlape bezvadně nic se neseká kvalita odpovídající atd...Celková spokojenost..
Hotdog
Stálý androiďák
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 01. dub 2010 9:24:35

Re: Formát filmů

Příspěvek od Hotdog »

Většina fimů určených pro "sledování na PC", jak říkáš, má rozlišení jen okolo 620x340px, což je menší rozlišení, než má tvůj displej v mobilu. Takže rozlišením to rozhodně není přehnané. Jen je fakt, že namísto použití nějakého Avi (divx), je lepší použít třeba nějaké mp4 nebo mkv, které dokáže při stejném rozlišení a subjektivně stejné kvalitě dosáhnout menší velikosti souboru. Takže já bych se mrknul po mp4 či jemu podobných variantách.
Odpovědět

Zpět na „Incredible S“