Toshiba AC100Výdrž baterie

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Eweril
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy 551

Výdrž baterie

Příspěvek od Eweril » čtv 05. led 2012 12:48:44

Ahojtě,
jako nový majitel téhle věcičky mám dotaz na baterií, lépe řečeno co je pro ní lepší. Nabít, vypnout z adaptéru a nechávat, až se úplně vybije (jako mobil) nebo nechávat připojenou ke zdroji dlouhodobě a jenom když potřebuji (třeba při cestách) jít na baterií? Chci vědět co je lepší pro udržení co nejdelší životnosti baterie, pokud ví někdo poradit.

HolyTrue
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S 2.3.5
Rom: Endymion V3.3 Sense
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od HolyTrue » úte 10. led 2012 1:30:06

Lepší je nabíjet až když je vybití, ale ne zcela. Když je tak na 10-20%. Připojení baterie dlouhodobě k síti jí neprospívá a delší životnosti nabývá právě těmito pravidelnými procesy.

Autor tohoto vlákna
Eweril
Nové Androidě

Příspěvek od Eweril » stř 11. led 2012 15:43:44

jo, ještě mi napadlo, lepší je pak vždy po skončení práce vypnout celý ntb, nebo jej jenom nechat se uspat?

HolyTrue
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S 2.3.5
Rom: Endymion V3.3 Sense
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HolyTrue » stř 11. led 2012 17:18:18

Trochu mi uniklo, že jedná o netbook, tak trochu poupravím informace.

To, že baterii neprospívá, aby byla nabitá na 100% platí. Zcela nejlepší postupy:

Pokud jste v dosahu sítě, vyjměte baterii a pracujte v síti. Nejdelší životnosti baterie dosáhnete tak, že ji budete uchovávat mezi 40 - 60% nabití, nejlépe 50%. (Tip a trik - nejlépe je jí v chladnu, ale pozor na ledničku, musí být v suchu a zároveň NE ve vlhkosti... což lednička nesplňuje)
Ohledně spánku... mám více zkušenosti jak to funguje u Windows, ale snad to bude podobné. Nevím, jak dlouho startuje, proto je lepší pro rychlý start spánek, ovšem v průběhu dne, ne na delší dobu. Pokud je vám jedno, že si počkáte, tak vypnout. Nebo použít hibernaci (to nevím, zda netbook umí, pokud ano, tím líp)

Autor tohoto vlákna
Eweril
Nové Androidě

Příspěvek od Eweril » stř 11. led 2012 18:38:30

ono tahle toshiba nakolik má android se zapíná docela rychle (cca do minuty). Mně jen napadlo, zda se neničí baterie třeba i jenom častým zapínáním a vypínáním.
Někde jsem tuším četla, že v pohotovostním režimu by měla vydržet i týden, ale nevím, nemá s tím někdo zkušenosti?

Johana
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia 6131 + Toshiba T130 10G

Vybíjení baterie při vypnutém zařízení

Příspěvek od Johana » úte 21. úno 2012 0:56:48

Ahoj všem,
mám verzi 10W s původním FW a nepříjemně mě překvapilo, že plně nabitá Toshiba spadne na nulu již po několika dnech nečinnosti.
Podotýkám, že se nejedná o režim spánku, ale klasické vypnutí (dlouhý stisk + volba vypnout). Za 24 hodin spadne kapacita baterie cca o 10%, takže zhruba po deseti dnech nepoužívání je na nule...
Přitom je všechno povypínané včetně usb, když ji spustím, tak v nastavení vidím, že proud napájí pouze zobrazení, jinak nic...
Zkusila jsem schválně, kolik baterie vydrží (jestli už třeba není zdegenerovaná), tak jsem ji nabila na 100% a vydržela mi přehrávat cca 6,5 hodiny videa AVI s vypnutým zvukem a polovičním jasem...
Takže tady asi problém nebude.
Že by nějaký HW problém, volající po servisu?

Odpovědět

Zpět na „Toshiba AC100“