Notion Ink AdamNotion Ink Adam

Odpovědět
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

Tahle diskuze se dost rozjela smerem k OT, ale tak co uz... Vykonny viceprezident Samsungu sice rekl, ze budou muset vylepsit nevyhovujici casti tabletu s tim, ze vydani tabletu nebude zpozdeno. O cene se vyjadril ve smyslu, ze cena by desetipalcoveho tabletu by mela byt vyssi nez cena sedmipalcoveho (ktery uz tak byl drazsi nez iPad), ale ze to nejspis cele promysli...
To bych rozhodne nebral jako oznameni o nizsi cene nez iPad ;)

Rozhodne drzim palce, aby to Samsungu nejak proslo. Jestli ty soucastky do Xoom stoji 350 dolaru, tak to moc realne nevypada... Apple ma totiz nesmirnou vyhodu ve svych Apple retail storech, takhle nepotrebuje zadnou treti stranu k prodeji (BestBuy, operatori, apod...), ktera si vzdy naroku urcitou vlastni marzi z prodeje kazdeho kusu (viz. pokus prodeje Nexus One primo Googlem).
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od cryingfreeman »

nie nie, najdi si aktualne vyjadrenie, bude sa znižovať iba cena

Samsung nemá čo vylepšovať hardwarovo tomu Samsungu nič nechýba oproti iPadu 2, ľudia v samsungu boli iba prekvapený hrubkou ipadu, rozdiel u tabletov 2mm je myslím fuk(v kapse to nenosíš) a hmontosť je nižšia o pár gramov u samsungu

normalne ho vydajú tak jak je a predstavia ešte jeden typ(8,9) len dufam, že nebudú pretekať s Applom v hrubke, radšej poctivých 12 mm, poriadnú baterku a normalný konektor

http://mobilized.allthingsd.com/2011030 ... od=ATD_rss
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

Do diskuzich typu chybi/nechybi/potrebuje/nepotrebuje se fakt hrnout nebudu, kazdej se snad umi rozhodnout sam. Samozrejme, ze jsem to tve one vyjadreni hledal, myslel jsem ze mi neco uniklo. Ale nic noveho jsem nenasel, jen:
Lee píše:The 10-inch (tablet) was to be priced higher than the 7-inch (tablet), but we will have to think that over.
Pokud jsi mel na mysli vlny delane Vodafonem o cene od 350ti eur, tak to fakt nepocitam. Za prvy jsou to vlny, za druhy je to cena se smlouvou.
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od cryingfreeman »

no veď viac ako 7 inch by stal tak či tak, ten stojí ako IPad wifi only
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

Ale z toho furt nevyplývá, jak nám tu prezentuješ, že ta cena bude určitě nižší než u konkurence... Galaxy Tab 10.1 bude mít 3G a bude se prodávat s 16Gb a 32Gb pamětí. Tzn. ty ceny by potřebovali dostat aspoň na úroveň 630$ a 730$, aby to tomu iPadu účinněji konkurovalo.
Jednoduše, chci jen říct, že od "think over the price" k "lower the price" vede trnitá cesta, protože Samsung není jedinej, co do toho bude kecat.
Jo a mohl by někdo posledních pár příspěvků přesunout do odpovídajícího tématu? Přeci jen, k Adamovi to zrovna nebylo.
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od cryingfreeman »

no samozrejme sa najdu kšeftari čo to z cenou prepísknu, ale Samsung určite stanoví cenu u 16gb pod iPad 16gb 3G a do mesiaca to budú musieť ostatní dorovnať ako to bolo u prvého Galaxy Tabu
v jednom rozhovore ten Ťin Ťung či ako sa volá povedal, že vedia o premrštenej cene Motoroly a ako na ňu ľudia reagovali


P.S: neskôr to presuniem
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Androidě »

Myslim ze iPAD 16GB Wi-Fi s cenou 9k nemám v současné době konkurenci ale musíte si pospíšit...dlouho už nebudou,u nástupce iPAD2 s cenou okolo 12k který se začne prodávat co nevidět to bude podobné....12k co nedávno stála jednička nikdy galaxy tab nestál a stát nebude ať si ho za ty prachy nechají a jestli nepůjdou dolů iPad je prostě převálcuje to je holý fakt.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
pphmmr
Androiďák!
Příspěvky: 343
Registrován: pát 25. čer 2010 19:29:01
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 Galaxy S [XXJPU]

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od pphmmr »

Je to tak.
Neviem ci bude mat samsung tab2 aj len wifi verziu ale asi nie.
Takze iPad2 16gb wifi asi najlepsia volba. Ten Adam je tak strasne nedotiahnuty ze jeho kupou clovek dost riskuje nervy.
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

Souhlasím s tebou. Adam měl obrovskou šanci, ale LONI. S dualním diplayem a cenou se mohl dostat tam, kam ostatní o tom jen mluvili a ukazovali obrázky. Jenže to bohužel po...... Jsem fakt zklamaný z jejich zpoždění. Věřím že kdyby to dotáhli a vydali před pul rokem, tak se slušně napakujou. MAjí sice dobrý přístup k rychlým opravám a reakcím,ale to mělo být dořešené před vydáním. Taková Toschiba až po 3 měsících vydala aktualizaci s FLASH (OSTUDA) :o . Srovnejme si co má ADAM a ostatní ne.
-GPS (jak který tablet)
-Qpix display (nikdo)
-baterie (jaká je skutečnost?)

A to že mají upravený svůj vlastní software....No hezké, ale je tolik aplikací a možností že je to docela zbytečná záležitost. Třeba se pletu a ten kdo ho má doma mi to vyvrátí.
magma
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: sob 24. říj 2009 10:36:41

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od magma »

K tymto nazorom sa pripajam aj ja stary odporca jablka. Napriek tomu netrpezlivo cakam kedy bude dostupny iPad2. Ano, ma par nedostatkov, ktore naopak Androidie zariadenia nemaju, ale pri vacsine zial tazko hlada konkurenciu. Inak by som rozmyslal keby stal o 200 € viac, ale cena je natolko priazniva (zvlast u jednotky), ze kupit nieco ine je uplna hlupost :?
HTC Diamond > HTC Hero > Motorola Milestone > Acer E130 > HTC Desire HD > LG optimus 2X > HTC Sensation > Samsung Galaxy Note > Samsung Galaxy S3 > Samsung ATIV S a Acer A500 > Nexus 7
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od cryingfreeman »

Androidě píše:Myslim ze iPAD 16GB Wi-Fi s cenou 9k nemám v současné době konkurenci ale musíte si pospíšit...dlouho už nebudou,u nástupce iPAD2 s cenou okolo 12k který se začne prodávat co nevidět to bude podobné....12k co nedávno stála jednička nikdy galaxy tab nestál a stát nebude ať si ho za ty prachy nechají a jestli nepůjdou dolů iPad je prostě převálcuje to je holý fakt.
prvý galaxy tab stojí 12 000 už nejaké dva mesiace(a to je na trhu 4 alebo 5 mesiacov) najnižšia jeho cena je teraz v cz niečo cez 9 000 Kč(a to je
G verzia s vybavou podobnou ipad 2, okrem dvojjadrového procesora)

Galaxy Tab 10.1 bude určite stať menej ako iPad 3G 16gb za štvrťroka aj menej ako iPad 16 gb wifi
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
viktorz
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pon 29. lis 2010 16:39:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy i5700 Spcia

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od viktorz »

Ahoj, tak já přidám pár poznatků, které se tentokrát opravdu budou týkat Adama. Včera jsem na poliklinice čekal na rentgen a přímo do displeje mi svítilo slunce, tak jsem vypnul podsvícení a krásně jsem si početl. Co musím přiznat, že prohlížeč je rychlý a běžná práce s ním jde i když mám internet natethrovaný z telefonu. Druhá věc je baterka. Zatím jsem neobjevil žádný sleep mode, takže v zásadně jenom vypínám displej jako u telefonu, když ho dávám do batohu, ale v pohodě takhle vydrží den intenzivního používání (když ve škole v jednom kuse surfuju nebo hraju angry birds) nebo 2 dny, když se používá míň. Za třetí jsem zkusil HDMI na svůj monitor a to funguje super, jenom se ukazuje, že většina aplikací je jenom pro telefon a proto nemají nic moc rozlišení. Barvy jsou na monitoru sytější, ale jinak mi plně podsvícený Adam připadá taky velmi solidní. Grafické prostředí ještě asi není plně optimalizované a android je skutečně zatím software pro telefony, ale myslí, že posun nastane s honeycombem. Prý už zvládli naportovat všechny své aplikace a čeká se na zveřejnění source codu. To by mohlo brzy přijít a honeycomb by mohl být na scéně brzy, ale všichni víme, co je čas pro tuto firmu.

Quickoffice asi znáte ze svých telefonů a i tady funguje takřka perfektě k prohlížení a velmi dobře k editaci. Zvládá i pptx. Jen měl mensí problém s když tam byly vzorečeky, ale některé taky zvládl. Koupil jsem si RepliGo reader na práci s pdf a je skvělý

Až zas něco vyzkouším tak se ozvu.
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Androidě »

cryingfreeman
No nevim ale nen to tak dlouho co jsem v datartu videl Galaxy Tab za 16k vedle iPAD za 12k co si tak asi lidi koupi co myslis?
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

viktorz píše:Ahoj, tak já přidám pár poznatků, které se tentokrát opravdu budou týkat Adama. Včera jsem na poliklinice čekal na rentgen a přímo do displeje mi svítilo slunce, tak jsem vypnul podsvícení a krásně jsem si početl. Co musím přiznat, že prohlížeč je rychlý a běžná práce s ním jde i když mám internet natethrovaný z telefonu. Druhá věc je baterka. Zatím jsem ý
Až zas něco vyzkouším tak se ozvu.
Takže by se dalo říct že jsi spokojeny? Za ty prachy? A co GPS?
viktorz
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pon 29. lis 2010 16:39:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy i5700 Spcia

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od viktorz »

Dalo by se říct, že jo, ale s konečným soudem asi počkám na honeycomb. Má to mouchy, chtělo by to pořádný handwriting recognition jako bývalo na palmu. Koukal jsem na N-trig DuoSense a moc se mi líbí, ale zatím nelze sehnat. Zatím jsem byl líny si tam dát Launcher Pro nebo ADW, čímž bych si asi dost pomohl. Jinak GPS funguje. Pro ty, co to neví, tak je tam plné GPS a ne a-GPS, takže funguje i na modelech bez 3G. Najde mě velmi rychle (rozhodně rychleji než na mé Spice). Vyzkoušeno na OSMand. Jo a kamera funguje a pěkně se přetáčí, takže nedochází, k záběrům vzhůru nohama.
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Androidě »

Netuším kolik adam na český koruny stojí ale koppvat si tento celkem nedodělek...raději ne,už jsem si naběhnul s Q721 a víckrát podobnou chybu neudělá,pořídím si iPADA kterej už v den prodeje fičel jak blesk,je vyladěnej a podpora se perfektní.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

Ja sice nevím jak moc si do problematiky IPAD zasvěcen, ale něco jsem si načetl za poslední dny. JE sice prava že je vymakaný a neřikám že bych do něho taky nešel. Ale když pominu to že neumí Flash a nemá USB a přežiju to že všechno budu muset tahat přez iTunes tak jedna věc je pro mně smrtící. A to nahrávaní filmu do Ipad. Abys je tam dostal musíš je mít ve formatu mp4 nebo mov. A představa že to bduu převádět do mp4 nebo mov a pak teprve nahrávat přez iTuns je DOOOOOSSSSTT šílená. Komplikovaněji už to fakt nešlo.
A taky mně dost naštvalo to, že bych si musel někde na netu kupovat GiftCard a za ně nakupovat aplikace. Toto ku..a naumí nikdo udělat mezinárodní. To jsou tak zahledění do sebe že jen a jen AMERIKA je ta nej a nikdo jiný? Zase zbytečná komlipovanost. Pokud bych šel do IPADU a ne do jineho Androidu, tak bych určitě nevyužil nákupu aplikací, ale fugoval bych jen Free a to se mi zdá dost smutné a nevyužité.
pphmmr
Androiďák!
Příspěvky: 343
Registrován: pát 25. čer 2010 19:29:01
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 Galaxy S [XXJPU]

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od pphmmr »

@Zbigi: i ked doma nemam nic od Apple sledujem ich fora a sice nativne flash nevie, staci doinstalovat iny browser napr. skyfire a uz flash ide. Ked doinstalujes yxplayer alebo CineXPlayer prehras vsetko co aj na androide. iTunes suborov nepotrebujes, staci bud nainstalovat app na PC a mozes cez tuto app tahat alebo naintalujes napr. FileBrowser do iPadu kde mas aj Sambu a cez wifi sa pripojis na vyzdielany adresar na PC a skopirujes si do iPadu co treba. Samozrejme musis ho najpr Jaibreaknut :))

Teraz neviem co je lepsie mat Notion Ink kde stroj je nedotiahnuty ale ma dobru podporu alebo iny Android tablet kde je vsetko dotiahnute len podpora je slabsia :)

Len chcem doplnit ze je mozne pripojit aj USB (fotak, disk ...) k iPadu, len treba dokupit prislusny iPad Camera Connection KIT http://store.apple.com/us/product/MC531ZM/A# kde je aj SD slot.

Tento clanok velmi nesvedci o dotiahnuti ADAMa. Neviem co si mysliet ked sa s problemami vybec vydava prva verzia. A tam pisu uz o dalsej verzii. Ved este poriadne ani nepredali ani kus prvej. Nepockat radcej na druhu verziu? Adama?
http://www.tablet-pc.sk/index.php/table ... blemy.html
Naposledy upravil(a) pphmmr dne čtv 10. bře 2011 15:09:03, celkem upraveno 2 x.
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

Jednoduchá odpověď !!
Jaibreak= stráta záruky ;) Nejsem takový kolík abych si tohle mohl dovolit u zařízení za víc jak 10 tis. NEtroufnu si to udělat ani u tel. za 5. Pořád to jsou slušné prachy.

Taky by mně zajímalo jaký dotáhnutý Android máš namysli. On nějaký na trhu je? Viděl bych to tak asi jedině na Archos který má malou RAM pro Android 3 nebo maximálně Samsung, ale ten je pro mně nepoužitelný, 7 pal. je málo.
A další věc, proč si myslíš že ADAM je nedotáhnutý? Jasně vzhledem k IPADu to jsou všechny, jak jsem již psal i Toschiba vydala aktualizi s Flash po 3 měsících a Notion ink po pár dnech. Tohle mi připadá dost slušné.
PS: nezastávám se nikoho, sám nevím co si koupit a už mě to štve. :(
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

Tady vládně nějaká demagogie koukám. Pokud už sháním telefon/tablet/cokoliv, tak si případné kandidáty na koupi pořádně proklepnu, ne? Nevím jak vy, ale já nejsem nějakej "král sedumlukáš" abych si kupoval všechno, co mi přijde pod ruku.
1)iTunes je akorát nástroj na synchronizaci a správu. Existuje spousta způsobů jak do přístroje natahat aplikace a filmy bez jejich použití, navíc je spousta aplikací podporujících jak Flash tak i avi videa.
2) Jen Amerika? Aplikace z AppStoru se dá koupit i s českou kreditkou! Gift Card se využívá jen, když chete mermomocí americkej účet a nemáte na něm americkou kreditku... iTunes Store je jiná věc, ten je dostupný pro:
Australia, Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Republic of Ireland, Italy, Japan, Kenya, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Puerto Rico, Spain, Sweden, South Africa, Switzerland, United Kingdom, or the United Sta
Problematika univerzální/mezinárodní platba je dosti obsáhlá a není zrovna vina Applu. V každé zemi platí jiné zákony, které do distribuce dost zasahují (např. příspěvek do Fondu na podporu kinematogrie z každé prodané kopie, apod.) a ztěžují. V Čechách taky nemůžeš nahrávat aplikace na Market, ale tam to bude spíš o něčem jiném.
3) Jailbreakem sice o záruku přijdeš, ale tady je to stejný jako s rootem. Taktéž se dá zvrátit, pokud nebudete hloupí a reklamovat svůj přístroj ve kterém je nahraný jailbreak, tak nikdo nic nepozná.

Každopádně, já se rozhodoval mezi iPadem 2 a Notion Ink Adamem (cenově naprosto stejná záležitost). Po osahání iPada 1 a Adama jsem se rozhodl pro Android a snad se na mě dostane v další várce :)
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
Uživatelský avatar
ystrem
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 16. čer 2010 19:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Tablet: Nexus 7 Wifi (2013)
Tablet 2 / ROM: Lenovo Yoga 2 8"

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ystrem »

Pokud vím, tak jailbreak je legální. V USA dali někomu za pravdu, po tom co si jailbreaknul telefon. Takže záruku neztrácíš...
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

Mlácení kladivem je taky legální... Takže když rozmlátim svůj mobil kladivem, uznají mi záruku? ;)
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
viktorz
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pon 29. lis 2010 16:39:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy i5700 Spcia

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od viktorz »

Ahoj, Adam je sice softově zatím provizorní, protože se čeká na honeycomb, ale jestli srovnáváme cenou, tak to není úplně to samé. Mám nejdražší verzi Adama. Tedy 600 USD i s poštovným plus teda 120 USD dělá daň. Za ty peníze mám ale plnohodnotné 3G a GPS a PQi display. Určitě je míň paměti, ale můžu za a) připojit usb a za b) potřebujete tolik paměti na tablet, zvlášť když do něj můžete dát SD kartu?

BTW kolegyně má ipad a nějaký problém s kreditkou a placením má. Potřebuje snad mít něměckou adresu, nebo dokonce německou kartu. Zas tak se nezajímám.
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

A jak je to s držením ADAMA? Je tak užasne jak bylo deklarováno na videích z Barcelony? A co hmotnost, nebolí z toho ruka? Měl jsi možnost srovnání LCD vs. QPix ? Někde jsem četl, že LCD bude mít jasnější barvy.
Co takhle videjko s českým pokecem. hi
ElTaurnil
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 07. říj 2010 8:30:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od ElTaurnil »

viktorz píše:Ahoj, Adam je sice softově zatím provizorní, protože se čeká na honeycomb, ale jestli srovnáváme cenou, tak to není úplně to samé. Mám nejdražší verzi Adama. Tedy 600 USD i s poštovným plus teda 120 USD dělá daň. Za ty peníze mám ale plnohodnotné 3G a GPS a PQi display. Určitě je míň paměti, ale můžu za a) připojit usb a za b) potřebujete tolik paměti na tablet, zvlášť když do něj můžete dát SD kartu?

BTW kolegyně má ipad a nějaký problém s kreditkou a placením má. Potřebuje snad mít něměckou adresu, nebo dokonce německou kartu. Zas tak se nezajímám.
Nebereš v úvahu, že Apple nabízí 6 variant iPada, takže bys měl porovnávat jen porovnávatelné :) . Rozhodoval jsem se mezi 16Gb Wifi iPadem (11 890 Kč) a Adamem s PixelQi bez 3G. (11 960 Kč se všim všudy). Těch 70 korun je fakt zanedbatelnejch.
Ale s 3G verzemi máš pravdu, tak ten rozdíl potom činí 1200 Kč ve prospěch Adama (je levnější). Ovšem s tím, že iPad má dvakrát větší paměť.

USB port není nic, kvůli čemu bych radikálně měnil názor na koupi tabletu. Tablet není a nebude náhrada za notebook nebo netbook! Tady si dovolím citovat kohosi z hlubin internetových diskuzí o využití tabletu:
... Je to zarizeni pro konzumaci webu, cteni knih/novin/magazinu, sledovani videa, hrani her a v neposledni rade k pouzivani aplikaci. Jeho nejvetsi prednosti je velikost displaye, ktery vam vsechno co jsem napsal umoznuje delat mnohem pohodlneji nez jakykoliv smartphone na trhu. Dokud si jej neporidite a neponorite se do Apps sveta, nepochopite. ... Tablet je prvni vec po ktere rano sahnu a behem 5 minut mam prehled o vsem co me zajima. Idealni je pro ty, kteri nemaji/nepotrebuji nutne notebook, protoze maji doma desktop (Mac/Windows) a na vsechno ostatni co potrebuji na cestach jim staci prave tablet. Tydenni osobni zkusenost vyda za 1000 vet, bezte a pujcte si ho treba...
Snažit se nahradit notebook tabletem je jako vrtat díru šroubovákem ;)

Tvá kolegyně si nejspíš založila německej účet v iTunes ;)

Zbigi: Úplně v pohodě. Není nejlehčí, po cca hodince nejspíš unaví, ale v jedný ruce se fakt nedrží špatně, ten design docela vymakali. Ta verze kterou jsem měla i PixelQi, no na Kindla to sice fakt nemá, ale čtení na tom není problém. Když jsem na Adama položil Samsung Wave se Super AMOLEDem, tak mi hrozně přišlo, že Adam má vybhledlý barvy. Nicméně žádná tragédie, použitelný to furt je :)
Kdybych sehnal kameru a kamarád mi Adama půjčil tak by se i dalo udělat nějaký video :) Jenže mi to přijde docela zbytečný, když se chystá recenze na svetandroida.cz
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od cryingfreeman »

ystrem píše:Pokud vím, tak jailbreak je legální. V USA dali někomu za pravdu, po tom co si jailbreaknul telefon. Takže záruku neztrácíš...
tak asi zlé chápeš pojmy, že je legální znamená iba, že si neporušil zákon, Apple ťa nemôže žalovať, na záručné podmienky to vplyv nemá, takže o zarúku môžeš prísť

pphmmr: ten connection kit ale z SD načíta len fotky nie?
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
Zbigi
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 08. pro 2010 10:13:41
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Zbigi »

Hej lidi, říkal jsem si jestli někoho nenapadlo udělat hromadnou objednávku. Pro více zájemců. Podělili bychom se o poštovné. Má to jeden háček, ten někdo musí být registrovaný na pre-order. :DD :lol:

Edit:
Rozdíl mezi LCD a Pixel Qi
http://www.youtube.com/watch?v=ZSc8n-eQZa8
http://www.youtube.com/watch?v=P9TErncWZGk

Tak musím říct, že barvy na LCD vypadají o hodně líp.
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od Androidě »

Na kolik v přepočtu ADAM vyjde? já mám zálusk na iPADA tak jen tak pro info,dík. ;)
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
nek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. bře 2011 0:02:10

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od nek »

Zdravím, tento tablet mě opravdu zaujal nejvíce z veškeré světové nabídky.
A proto se ptám, je vůbec možné objednat tento tablet nyní? A popřípadě také k stávajícím vlastníkům, bude lepší počkat si na verzi s android 3.0 a jak je to v reálu s baterií? Děkuji.
lolkovic
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 19. úno 2011 15:14:34

Re: Notion Ink Adam

Příspěvek od lolkovic »

Androidě - 10400 + dph + clo za nej verzi, ještě ho doma nemám, takže kolik dělá clo netuším, šlo by se tomu tuším vyhnout, kdbys měl někoho v anglii, protože jak jsem pochopil, tak se to posílá přes honkong a anglie s nima jako s bývalou kolonií má bezcelní styk, takže bys ušetřil dph i clo
Zbigi - hromadná objednávka? si myslím že celkem na nic, protože poštovné není žádná brutalitka, takže než to pak zase u nás rozesílat + nervy, komu věřít, komu poslat 12 litrů a tak, to radši objednat solo
nek - no já bych řekl že objednat pořád jde, z další vyrobené vlny, čekací doba je asi měíc, já už jen čekám až mi dorazí :D, a co se týká verze, tak je to podle mě jedno, jakmile nová upravená verze vyjde, tak je vždy možno upgradovat, či ne?
Odpovědět

Zpět na „Notion Ink Adam“