HeroZmizelé kontakty

Uvedení na trh: 07-2009
Odpovědět
PetaH
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28. říj 2009 23:23:30

Zmizelé kontakty

Příspěvek od PetaH »

Dobrý den,
dnes odpoledne mi zmizely všechny kontakty z telefonu. Mám přeinstalovaný PC, takže jsem ani nestihl zálohu do Outlooku.

Nenapadá někoho, čím to mohlo být způsobeno, popř. nestalo se to někomu také?

edit: Takže jsem se dočetl, že nejsem zdaleka sám komu zmizly kontakty. Okamžitě dávám HERO pryč.

http://www.google.com/support/forum/p/G ... 43b6&hl=en
Uživatelský avatar
mnemonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. zář 2009 12:06:39
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od mnemonic »

Co zkusit nejdřív přijít na to, proč se to stalo ?

Máš zobrazené všechny dostupné kontakty ? ( v aplikaci Lidé přes Menu > Zobrazit )
Kde jsi je měl uložené ? ( telefon, google, exchange, sim )
Co jsi dělal těsně před tím, než kontakty zmizely ?
::: HTC Hero černý :: 8GB Kingston C4 :: InvisibleShield :::
::: ex iPhone 3GS, X10 mini Pro, Nokia E52, ... :::

Prsty mám v překladech: Astrid, ActionComplete
PetaH
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28. říj 2009 23:23:30

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od PetaH »

Vše jsem již prověřil. Kontakty z telefonu (v kartě lidé jako telefon) zmizly úplně všechny. Zůstaly jen oblíbené.

Před tím než zmizly jsem ani já ani nikdo jiný s telefonem nedělal vůbec nic. Byl 3 hodiny zamklý v šatně během mého zápasu.

Takže varuju všechny, aby zálohovali co se jen dá. Nenapadlo by mě, že se ještě něco takového může vyskytnout. Byl jsem z telefonu nadšený, ale nemůžu si dovolit ztrácet kontakty.

K mé smůle jsem měnil i PC a ani jsem kontakty do Outlooku nestačil zálohovat.
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od michpo »

Kontakty si mel v telefonu jako typ kontaktu telefon nebo google? Pokud jako google tak bys je mel mit zalohovane u googlu ne? Protoze pokud kontakty u googlu nepouzivas a mas je jen v telefonu, tak je to tvoje chyba a zaroven i tvoje hloupost nevyuzit teto skvele sluzby. Hero mam asi 2 mesice a nikdy se mi nic podobneho nestalo, ale kontakty mam u googlu pekne zalohovane (pro jistotu je mam od tama jeste exportnute do souboru v PC, kdyby se neco stalo). Muzu jen doporucit vyuzivani teto sluzby.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
PetaH
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28. říj 2009 23:23:30

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od PetaH »

Děkuji za upozornění, že je to moje hloupost. Nic to však nemění na tom, že Hero bezdůvodně maže kontakty. Nebo se snad mýlím?

Exportovat do PC jsem nemohl z důvodu již výše popsaného.

Kdybych byl sám komu se tohle stalo, tak řeknu, že se mi někdo hrabal v telefonu a smazal mi to on.

Když jsme u toho, jak převedu kontakty označené jako telefon na google?
Uživatelský avatar
CharlieB
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 16. říj 2009 11:49:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od CharlieB »

jo to by me taky zajimalo.
a pripadne jak pak reknu googlu ze mi je ma zalohovat?
Uživatelský avatar
mnemonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. zář 2009 12:06:39
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od mnemonic »

Nevím o tom, že by se mi kdy ztratil nějaký kontakt ( používám Exchange a Google ). Klidně může být v Androidu chyba, ale věřím spíš na to, že člověk v neznalosti udělá nějakou akci/akce a dopadne to třeba takhle ( podobný zkušenosti mám ze Symbianu i WM ).

Zálohovat třeba přes MyBackup nebo vCardIO ( obojí v Marketu ).

Synchronizované kontakty Google účtu jsou uložené v telefonu i na serveru Google - tím se myslí ta záloha. ( já mám možnost Exchange serveru, takže svoje kontakty mám v telefonu, na serveru i v Outlooku a ještě čas od času exportuju do pst souboru -- to už je ale extrém )

Pro přenos z telefonu do googlu použij v telefonu aplikaci ExportContacts. Ta vyexportuje kontakty do csv souboru - ty je pak možné přes web nahrát do Google účtu. A pak na Heru nastavit Google účet a dát synchronizovat kontakty. ( trochu zdlouhavý, ale funguje to )
::: HTC Hero černý :: 8GB Kingston C4 :: InvisibleShield :::
::: ex iPhone 3GS, X10 mini Pro, Nokia E52, ... :::

Prsty mám v překladech: Astrid, ActionComplete
PetaH
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28. říj 2009 23:23:30

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od PetaH »

Paráda, díky. Vyzkouším až budu doma.

Opravdu jsem s telefonem vůbec nic nedělal. Stoprocentně vím, že byl v pořádku a po třech hodinách prostě vše zmizlo. Nicméně vím že je to má chyba, že jsem si nic nezálohoval.
kub
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 05. kvě 2009 22:36:08

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od kub »

A když jsme u té zálohy kontaktů na Google, dovolím se zeptat - mám nastavenou automatickou synchronizaci kontaktů mezi G1 a Googlem. V případě, že se mi nějakým podobným záhadným způsobem, jaký je popsán výše, smažou kontakty v telefonu, mám se obávat, že při následné synchronizaci to bude brát Google jako změnu a vymaže je taktéž?
Speead
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 23. dub 2009 10:25:01

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od Speead »

Mě se stalo něco podobného na G1. Smazaly se mi všechny kontakty když se mi synchronizovaly s gmailem, problem byl v tom, že se ale na gmail nenahrály!! Naštěstí se mi smazaly pouze z tel. ale na sim zůstaly.
Přidám taky jeden dotaz ke kontaktům, neustále se mi kopirují čísla v kontaktech takže mám pak u každého kontaktu třeba 6 stejných čísel. Nevíte čím to je-,
Uživatelský avatar
CharlieB
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 16. říj 2009 11:49:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od CharlieB »

Me se na Magicu uz taky jednou stratili vsechny kontakty krome tech oznacenych google. Tak sem si je tam naimportoval ze simkarty znovu a v tom okamziku tam byli vsechny se dvema cislama.
sevca
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pon 14. zář 2009 19:04:01

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od sevca »

Z me zkusenosti je treba se synchronizaci nakladat opatrne, hl. ze zacatku, kdy clovek nema zkusenosti. Proto doproucuji vzdy udelat nejprve zalohu, napriklad prez zminovanou aplikaci My Back up.

To "kub": ano kontakty se smazou i z google uctu, synchronizace standartne probiha tak, ze pokud neco zmenis v telefonu (smazes, nebo pridas kontakt) projevi se tato zmena na google uctu a to plati i obracene. Tzn. ze kdyz se vam nejakou formou smazou kontakty z telefonu, nedoporucuju delat synchronizaci s uctem. Nejdrive z uctu udelejte zalohu do souboru. To google taky umi.

Jinak bez meho pricineni se mi nikdy zadny kontakt z meho HERA neztratil ;)
ASUS Transformer PRIME
NEXUS 4
kub
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 05. kvě 2009 22:36:08

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od kub »

Díky moc, myslel jsem si to, jdu udělat soubor. Sice se mi také nikdy nic samo neztratilo, ale když to tady čtu, tak pro jistotu.
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od michpo »

V telefonu si lze vybrat jestli se maji kontakty synchronizovat automaticky nebo rucne. Ja je mam nastavene na automatiku a musim zaklepat, ale zatim jsem s kontaktama problemy nemel.
Jen bych chtel upozornit, ze je lepsi delat zmeny vzdy jen na jedne strane soucasne u kontaktu, pokud neco zmenim v telefonu a take na webu a pak vyvolam synchronizaci, tak to muze delat neplechu. Osobne velke upravy delam na webu a drobne + treba pridani noveho kdyz mi nekdo da telefon delam v telefonu, pak hned jak je to mozne sesynchronizuju a mam hotovo. Jednou za cas si udelam na webu i zalohu do souboru a tu mam pak ulozenou v pc, takze pokud by se neco stalo tak staci importovat do googlu na webu a zas je vse tam kde ma byt. Nastesti sem to ale zatim nepotreboval ;)
Proc se ty kontakty ztratily jen tak netusim. Je to zvlastni problem. Nepridaval jsi tam treba nejakou aplikaci? Treba nejakej program na kontakty co ma v sobe chybu...
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
PetaH
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28. říj 2009 23:23:30

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od PetaH »

Nene, jak říkám, před zápasem jsem z telefonu normálně volal, vytočil jsem číslo ze seznamu. Po zápase mi někdo volal a už se mi neukázalo jméno. A bylo to. Nic jsem neinstaloval ani nesynchronizoval.

Naštěstí jsem našel v práci v Outlooku nějaký ten měsíc starou zálohu, takže jsme nepřišel o všechny kontakty, ale vytočilo mě to opravdu moc.
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od michpo »

No tak to verim ze to nepotesi, ale opravdu netusim co to mohlo zpusobit. A abych rekl pravdu, tak jsi prvni od koho o tomto problemu slysim. Neverim ale ze se jedna o nejaky rozsireny problem, protoze krome tebe a tech 3 dalsich co o tom psali na tom odkazu cos daval, sem o tom psat nevidel. Myslim si ze se bude jednat o nejakou nestastnou shodu okolnosti, ktere to zpusobily.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Dzordzik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. zář 2015 12:22:27
Typ mobilu / ROM: Mlais M7 - Original Lollipop

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, tak se mi dneska stalao to samé. prostě aniž bych s telefonem něco dělal nebo instaloval jsem zjistil že mi volají známí, které jsem v kontaktech měl uložené a na Googlu jsou uložení pořád, ale z telefonu zmizeli celé kontakty, ne jen tel. čísla ... Nevím jak mám donutit telefon aby si kontakty znovu sesynchronizoval s Google ale tak aby přenos byl jenom jednosměrný a abych o kontakty na Googlu nepřišel ... Finta s přihlášením do Contacts a zmáčknutí tuším Ctrl +F5 nebo jak to je nezabrala ...
Tytánius
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. črc 2017 14:31:13
Typ mobilu / ROM: my Phone PRIME plus

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od Tytánius »

Též mi zmizeli kontakty a jelikož vím že Google to umí zálohovat do mailu tak jsem si je zálohoval do mailu po každé když jsem přidával new číslo do kontaktů ale stala se věc že ani na mailu se kterým mám tel propojený tak nemám jediné číslo prostě mi zmizeli kontakty a nevím proč a kvůli čemu ale co vím je že to je černá magie toto... Jako aby mi zmizeli kontakty z Gmailu to už je fakt magie
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od LivArt »

Nebo jsi to prostě dělal špatně. Ne, nestává se to a určitě ne samo. V kontaktech máš možnost vrátit se zpátky v čase, tak se podívej, jestli sis je nesmazal.
Tytánius
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. črc 2017 14:31:13
Typ mobilu / ROM: my Phone PRIME plus

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od Tytánius »

LivArt píše: pon 06. črc 2020 11:23:28 Nebo jsi to prostě dělal špatně. Ne, nestává se to a určitě ne samo. V kontaktech máš možnost vrátit se zpátky v čase, tak se podívej, jestli sis je nesmazal.
Děkuji za radu ale evidentně jsem slepej nebo blb nebo obojí :D ale nemohu to vrácení v čase najít a co se kontaktů tedy těch zmizelých týče tak jsem je měl 3 roky zálohované na svém Gmailu a cca 3 měsíce se to snažím řešit a pokaždé když si přidám nové číslo a nechám ho zálohovat do Gmailu tak mi tak den dva na to zmizne a zmizeli mi všecky kontakty i z druhého telefonu který byl můj pracovní tzn že ani do práce nemohu zavolat když marodím nebo něco jiného důležitého řeším jeden tel je Lenovo K9 a druhý (ze kterého píši) je Alcatel 3x
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Zmizelé kontakty

Příspěvek od LivArt »

Odpovědět

Zpět na „Hero“