Nové telefonyOnePlus 6 Všeobecná diskuze

Víte o novém (již uvedeném) telefonu, který ještě nemá vlastní subfórum? Zde je pro něj to správné místo. Pokud téma telefonu v této sekci bude mít dostatečnou základnu uživatelů, brzy se z něj stane samostatné subfórum. :)
Pravidla fóra
Hledáte vlákno o mobilu, které tu ještě nedávno bylo?
Pravděpodobně již bylo přesunuto do sekce "Tradiční značky" nebo "Asijské značky", v případě neúspěšného modelu (z hlediska AF) do sekce "Archiv telefonů"

Pokud si myslíte, že zde je vlákno o mobilu, které opravdu žije a zaslouží si vlastní subfórum, tak o tom napište Supovi. :)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Telewest »

Toto je fajn, lebo cena na Gearbeste pojde este nizsie :D
Naposledy upravil(a) Telewest dne sob 13. říj 2018 9:16:51, celkem upraveno 1 x.
myschovip
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 31. bře 2013 10:22:43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

to je pravda ale skor som chcel kupit OP6 priamo od OP kvoli zaruke, cez Gearbest som riesil 2 reklamacie a ten mi teda narobil vrasky na cele...
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od drzkacz »

Mě spíš sere to, že od koupení se nevyřešil jedinej bug / neduh systemu. Telefon jako takovej funguje skvěle. Ale zrovna o víkendu jsem chtěl vyfotit panorama odspodu nahoru a nejlíp s přeostřováním a vyrovnáváním jasu a telefon mi řekl nasrat.
Zarel
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 19. lis 2013 12:05:32
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zarel »

Tak uvidíme,kolik chyb se opraví. Měli by jsme se dočkat stejného software jako má 6T .. zaměřeno hlavně na kameru ... Já tedy nečekám žádné zázraky. Telefon je pro mě i po několika měsících užívání stále perfektní,ale jediné co nemá dokonalé je kamera ... Tam ale nevěřím že to může nějaká aktualizace vyřešit .. špatná kamera je prostě špatná kamera (špatná je silné slovo .. spíše průměrná se hodí víc).
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od drzkacz »

Kamera není špatná, jen je nedodělaná. Chybí tam funkce, nastavení atd... samotná kamera je ok. Telefon dost ztrácí na detailech nahrávání. Ale tady zas nechápu proč, tam není možnost vypnutí digitální stabiliace, která obraz přibliží, ztratí detaily atd...
myschovip
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 31. bře 2013 10:22:43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

Caute, ak vam dorazi update, napiste svoje skusenosti a nazory co sa zlepsilo a tak,
rozhodujem sa medzi 6T a 6 a neviem ci sa oplati priplatit za 6T (vacsia baterka? OK to beriem, citacka v displeji je pre mna nepodstatna, aj tak na tu klasicku zatial nema a ten chybajuci jack? no zatial by som sa ho vzdat nechcel)
ak bude 6ka softwarovo rovnaka, tak asi nema moc zmysel priplacat za 6Tcko
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cleric »

Ono tyhle mezigenerační modely moc smysl nedávají, alespoň tedy pro majitele předešlého modelu.

Být tebou počkám na sedmičku. Tam bude skoro totéž co v 6T plus nový HW.
myschovip
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 31. bře 2013 10:22:43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

to mi je jasne ale kedy bude OP7? tak o pol roka?
veigy
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 03. říj 2017 21:47:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5 64GB Stock
Twitter: veigy

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Za půl roku no... Pokud nemáš 6, tak bych šel do 6T... Pokud máš tak bych zůstal na 6...
Zarel
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 19. lis 2013 12:05:32
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zarel »

Tak nová aktualizace je doma. Celkově jsou ty gesta fajn a rychle se učí. Jen v některých případech z5 nefunguje tak jak chci. Škoda že kvůli takové blbosti u nich asi nezůstanou .. kameru nemá smysl hodnotit. Noční režim je hovadina
Naposledy upravil(a) Zarel dne úte 06. lis 2018 13:10:09, celkem upraveno 1 x.
kouzelnik3
Androiďák!
Příspěvky: 266
Registrován: úte 27. pro 2011 18:40:43
Typ mobilu / ROM: LG G4
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od kouzelnik3 »

Ten noční režim je ve svý podstatě jednoduchá varianta PRO módu, kde si člověk nastaví hodnoty času, závěrky, ISO apod a docílí téhož výsledku, byť s nějakým postprocesem.
HTC One V → LG G2 → LG G4 → OnePlus 6
JiraiyaChan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 22. črc 2017 16:28:28

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiraiyaChan »

Zdravím, z ofiko stránek jsem si stáhl a nainstaloval OPEN BETA 6 verzi a teď když vyšla oficiální a stáhl jsem si jí taky z ofiko stránek tak mi nejde nainstalovat s tím že mám už vyšší verzi.
Nevíte jak jinak nainstalovat oficiální verzi nebo jestli má cenu vůbec ji instalovat?
Předem díky.
mikolas11
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 03. úno 2016 16:13:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od mikolas11 »

Zdravím. Dnes mi dorazila bezdrátová sluchátka bullets Wireless. Vše proběhlo v pořádku a s tel one plus 6 mám sparovane. Mám android 9. Jen se mi v nastaveni mobilu vzvuk > sluchátka > nastavení ladění neumožňuje jejich nastavení. Jsou to me první BT sluchátka a tak nevím zda je to u BT sluchátek normální. Jinak v aplikaci na přehrávání to funguje. Jen si nejsem jistý zda to bude umět třeba spotify. Můj dotaz je zda se s tím také nikdo setkal že v nastavení mobilu to nejde a nabídka na nastavení není aktuální a je pouze aktivní pro drátová sluchátka. Moc děkuji za odpověď.
mikolas11
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 03. úno 2016 16:13:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od mikolas11 »

Tak jsem našel tento odkaz na xda



Ale to třeba neřeší spotify a podobné aplikace které mají v nastavení položku equalizer a ten otevírá ten systémový který bohužel nemá aktivní nabídku pri použití BT sluchátek.
deahlie
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: stř 09. říj 2013 11:54:03
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od deahlie »

Nemate nekdo vyzkouseny root na androidu 9? Google defaultne zakazal nahravani hovoru od devítkového androidu, vyresit to lze pouze rootem... Nejaky navod na root jsem nasel, ale bylo to pro osmicku.
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od ac1893 »

https://forum.xda-developers.com/oneplu ... 0-t3845400
Pokud nemáš ještě odemčený bootloader přijdeš o všechny data v telefonu

­­    

Uživatelský avatar
jaydoo
Androiďák!
Příspěvky: 347
Registrován: stř 22. úno 2012 14:09:38
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X
Tablet: Asus Nexus 7 32GB 3G 2012

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaydoo »

Tak som sa dnes konečne dostal k tomu, aby som nastavil Viper4Android a ten zvuk je zrazu niekde uplne inde :) :D :palec:
Oneplus 6 9.0.3 > Nexus 5X [ROM] LineageOS 15.1 || Nexus 5 [ROM] LineageOS 14.1 || Beelink GT1 || Sony Android TV KD55XE8596
Sold: SGNote 4, Nexus 4, SGN
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od drzkacz »

Čus, může mi prosím někdo poradit jaké sklo na Oneplus 6?


Vyzkoušel jsem několik typů a všechny na hovno, drahé srace z Ali.
Bud mají rámečky, které přesahují display, nebo mají menší rámečky, ale zas nelepí nikde jinde, než v tom rámečku, takže pod sklíčkem je obří ropná skvrna.
A nebo sklo bez rámečku, které se postupem casu po okrajích odlepuje.

Co používáte?
teedy
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22. črc 2016 17:53:55
Typ mobilu / ROM: oneplus 3
Mobil 2 / ROM: galaxy note 2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od teedy »

Zdravím, při focení na sněhu mám při foceni na automatiku všechny fotky hodně do modra . Je to v pořádku? Nebo má někdo stejný problém. Fotky v noci venku jsou zase dost do žluta...
kouzelnik3
Androiďák!
Příspěvky: 266
Registrován: úte 27. pro 2011 18:40:43
Typ mobilu / ROM: LG G4
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od kouzelnik3 »

V pořádku to být může a nemusí. Jedná se zkrátka a dobře jen o teplotu barev, která případně jde v PRO modu upravit. V případě automatiky je to holt trochu náročnější. Můžeš zkusit focus jinam a pak refocus. Nicméně sníh a modrá barva v případě focení je svým způsobem správně, jelikož modrá představuje chladnou teplotu barev, červená pak teplou. A pak jde o to najít kompromis pro danou situaci a fotku.
Žlutou to pak v noci bere kvůli rádoby snaze "zteplit" barvy přes okolní umělé osvětlení lamp.
HTC One V → LG G2 → LG G4 → OnePlus 6
teedy
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22. črc 2016 17:53:55
Typ mobilu / ROM: oneplus 3
Mobil 2 / ROM: galaxy note 2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od teedy »

Děkuji za rychlou odpověď. Nemám problém si to v pro režimu upravit,nebo následně v galerii. Jenom mě to překvapilo,telefon mám dva dny a podobný problém jsem u starého telefonu (op3) neměl .
Odpovědět

Zpět na „Nové telefony“