Asus EEE Pad TransformerOtázky před koupi

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mizerov
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 3GS
Tablet: Asus Transformer Prime 32GB + dock

Otázky před koupi

Příspěvek od Mizerov » čtv 02. úno 2012 19:54:23

Dobrý den,

mam zájem koupit si AT ale měl bych pár otázek před koupí. Tabletem bych chtěl nahradit svůj notebook. Využíval by se především na internet, stahování, filmy a nějakou práci s fotkami. A občasné odreagovaní u her.

Prví věc zda je systém otevřený. Ne jak u OS od Applu že do něho nenahraji nic jen skrze Appstore. Příklad : stáhnu si nějaké věci z torrentu a chtěl bych je nainstalovat do tabletu.

Druhá věc je zda bych mohl přímo do tabletu stahovat skrze torrenty.

Jestli to není možné tak další věc zda už někdo pracuje, nebo rozchodil dual boot s linuxem a zda na něm lze klasicky stahovat přes torrenty.

Dále zda Android Restoration Rom je něco jako jailbraik u Applu nebo jen neoficiální rom.

Máte už někdo zkušenosti s Adobe Photoshop touch. Jak to na tabletu funguje? Zda je výkon dostačující na práci.

Děkuji za odpovědi.

S androidem jsem ještě neměl možnost pracovat tak žádám o normální odpovědi i když vám přijdou stupidní.

jozka.1
Droid
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Re: Otázky před koupi

Příspěvek od jozka.1 » čtv 02. úno 2012 20:23:50

Prví věc zda je systém otevřený. Ne jak u OS od Applu že do něho nenahraji nic jen skrze Appstore. Příklad : stáhnu si nějaké věci z torrentu a chtěl bych je nainstalovat do tabletu.
Otevreny je, jsou k dispozici zdrojove kody :)
Co si stahnes, v pohode i nainstalujes. Resp. nemusis tahat jen pres market.
Druhá věc je zda bych mohl přímo do tabletu stahovat skrze torrenty.
Ano.
Jestli to není možné tak další věc zda už někdo pracuje, nebo rozchodil dual boot s linuxem a zda na něm lze klasicky stahovat přes torrenty.
Ano, ale... Dualboot je mozny jen u starsich revizi, do revize B60. Poznas to ze serioveho cisla na krabici. Novejsi revize B70+ maji novy bootloader. Ale na androidu se torrenty daji take stahovat a na vsech revizich funguje chroot.
Dále zda Android Restoration Rom je něco jako jailbraik u Applu nebo jen neoficiální rom.
Nevim co by to melo byt. Ale pokud by jsi chtel delat nejake zasahy do systemu, treba jako ten chroot, nahrani custom ROM, tak potrebujes prava root. Ty ziskas celkem snadno, navod tu je ;)
Máte už někdo zkušenosti s Adobe Photoshop touch. Jak to na tabletu funguje? Zda je výkon dostačující na práci.
Ja ne, zkus pohledat na foru, tim by jsi mel zacit...
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Autor tohoto vlákna
Mizerov
Nové Androidě

Příspěvek od Mizerov » čtv 02. úno 2012 20:52:17

Dekuji za rychlou odpoved. O adobe tu je nedno vlakno ale nic o celkovem uzivani a zkusenostech. Jen mala otazka. Ty torenty pracuji stejne jak na PC. A vidim ze budes asi zkusenejsi uzivatel AT tak bych zeptal na nejake tvoje hodnoceni. Zda je vykon dostacujici na takove bezne uzivani. Nejake zapory. Jinak tvymi odpovedmi jsem tak na 90% rozhodnuty o koupi.

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » čtv 02. úno 2012 21:12:44

Jak to myslis, jestli pracuji stejne? V marketu je nekolik app pro stahovani a stahovat jdou. Co se tyce nastaveni, porty, DHT, kodovani atd. tak to jsem neresil, pro me na tabletu nesmysl. Ale v chrootu zadny problem (vetsina klientu ma port na armel) a nastavis si vse dle sveho.

Ja bych to videl na 8 z 10 :D Pro me je to supr zarizeni, vse potrebne zvlada, vykon ma dostatecny a navic jsem sehnal 32GB s dockem za 10k, takze u me max spokojenost.

E: malinko me stve, ze nemuzu mit dualboot, ale to se snad casem zmeni. Aspon jsem si zvykl na vim a nepouzivat mys.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Autor tohoto vlákna
Mizerov
Nové Androidě

Příspěvek od Mizerov » čtv 02. úno 2012 22:04:40

Pracovat stejne jako ze najedu na stranky. Stahnu torrent. Ten se mi otevre v urcitem programu a zacne se stahovat do urcite slozky a po stahnuti muzu normalne vyuzivat stahnu soubory. Ale dle tveho postu to bude pracovat stejne. Bylo by divne kdyby to fungovalo jinak. Dekuji za odpovedi. V nejbizsi dobe si ho poridim :) jeste otazka. Ted je novejsi AT prime s tergou 3 tak by me tak zajimalo jestli jsou nejake zavratne rozdili ve vykonu a fungovani v beznem pouzivani. Zadne hi-tech veci.

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » čtv 02. úno 2012 22:11:05

Ja jsem si s nim chvili hral a nic zavratneho jsem nezaznamenal, co se tyce plynulosti systemu. Rozdil jsem nasel hlavne ve hrach a ze zvladne fullhd, ale to jsem nezkousel. Novy TF je hlavne hezci (IMHO) :D , znatelne lehci, ale take o 6k drazsi.

E: vse co tady pisu je jen muj nazor, treba to vidi nekdo jinak
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Autor tohoto vlákna
Mizerov
Nové Androidě

Příspěvek od Mizerov » čtv 02. úno 2012 22:18:28

Myslis to tak ze kdyz stahnu film ve full HD tak ho TF 101 nezvladne pres HDMi konektor bez nejakych zaseku prenest na televizi?

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » čtv 02. úno 2012 22:29:11

Ne to nezvladne.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Autor tohoto vlákna
Mizerov
Nové Androidě

Příspěvek od Mizerov » čtv 02. úno 2012 22:46:16

Ani sam AT to nedoze prehrat. Jako primo ve svojem nejakem prehravaci kterym disponuje? Nebo jde jenom o ten prenos. Ten by se dal vyresit externim pevnym diskem. Ze stahnuty film prehodim na nej. A dalsi vec zda se externi disk zibrazi normalne jako mass storage. Coz by bylo trosku komplikovanejsi. Protoze kdyz je moznost tak se rad na vsechno kouknu v plne kvalite.

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » čtv 02. úno 2012 22:58:00

Nezvladne to, i se 720p ma problem, ale mam pocit ze nektere prehravace to zvladnou.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Odpovědět

Zpět na „Asus EEE Pad Transformer“