Huawei Ideos X5 - obecná diskuzeHuawei Ideos X5

Huawei

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Marek989 »

DeeKey píše:Omyl, má ARM 7, to je ale vedlejší.
Aha, promiňte, já jsem si myslel, ze 800MHz(nebo co to má)=ARMv6 :smile:
Tak jsem se poučil, no.
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
czrealov
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 13. črc 2012 11:14:47
Typ mobilu / ROM: S23 STOCK S911B *A13*
Tablet: Nexus10 STOCK ROOT
Bydliště: Hlučín

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od czrealov »

Zdravim.
Shanim orig. firmware s Androidem 2.2 pro Ideos X5 PRO
EDIT: Uz jsem nasel.
S23 - CSC THL - org. nahrávaní hovorů - no ROOT
Watch5 44mm Graphite (R910)
Fbnt
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. črc 2012 21:57:28

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Fbnt »

Ahoj chci se zeptat jestli by mi mohl někdo pomoct. Mám verzi U8800 Pro androida 2.2.2 a chtěl bych upgrade na 2.3. stáhl jsem z ofic. stránky http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDYzODc= udělal vše podle návodu ale vždycky unpacking mi vyjde ale jakmile se spustí instalace tak to okamžitě napíše Update failed . nemůžete mi někdo prosím pomoct ? :(
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Zkus znovu stáhnout 2.3, možná nějaká chyba v souboru.

Odesláno z mého U8800    
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
Uživatelský avatar
JIRI
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 30. zář 2010 16:52:07
Typ mobilu / ROM: Placatej

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od JIRI »

Ahoj všem.
Zkoušel jste už někdo? http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1803746
Mělo by to být upravené oficiální ICS pro náš u8800 z u8800pro.
EDIT: Sakra nejde stáhnout.
VF-845, Huawei Ideos X5, Huawei Honor, HTC One S, LG L9 II, Acer Liquid E700, Microsoft Lumia 640XL, Smart prime 6, Alcatel Idol 3 5,5", Xiaomi Redmi Note 4 qualcom,Huawei, Huawei P20 lite
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od zemaniel »

Doprodej na ALZA.CZ za 3.500 ;) Poslední šance... hned jsem dal info všem známým a koupil jeden do foroty, synátorovi šlape jak fík na Auroře a žena potřebovala na druhou simku k Xperii, tak jsem jí ho objednal.

P.S. v téhle cenové relaci se pohybujou jen telefony od "výrobce ledniček" a podobně,X5 nesahají ani po paty. Ten potenciál co do ní Hajhej vložil je úžasnej.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

Včera sem ztratil můj milovaný galaxy gio, tak sem si pořídil X5 (V alze za super cenu) :) A vypadá to že jsem si dokonce i polepšil :) Jen se mi nelíbí ta originální ROMka, poradil by mi někdo jakou stabilní romku si tam dát? Nejradši bych bral android 4.0 nebo 4.1, jestli už je nějakej stabilní. Nebo mám raději s přehráváním počkat? Kdybych náhodou zjistil že má telefon výrobní vadu apod. :)
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Tak tě vítám a doufám, že telefon bude sloužit dobře.

Problémy by se mohly vyskytnout, holt Čína, ale celkově je to velice dobrý stroj za ty prachy.
Přehrání ROM určitě doporučuji, Huawei se moc nepředvedl se svými oficiálními, mohu doporučit tuto: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1492957, jedná se o android 4.0.4, používám ji od první beta verze se spokojeností.

Doporučuji také pořádně číst a telefon řádně na flash systému připravit; oficiální 2.3, root, CWM, Aurora atd...

Ať slouží.
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

Tak sem nahodil Auroru a vypadá použitelně, tak děkuju :) Jen při GTA 3 mi mobil po chvíli zamrzne a musím vyndat baterku, doufám že to nebude dělat i u ostatních her
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Jo tohle mi delalo taky, pak slo GTA rychle pryc. Znamy ma stejny problem s ONE V, asi Adreno 205.

Hlavne neocekavej plynule hrani nejnovejsich her, na tohle uz staricek nema.

Tapatalk
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
Hejdysss
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. srp 2012 3:51:29
Typ mobilu / ROM: Huawei X5
Rom: 2.2.2

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Hejdysss »

Dobrý den. Mám v telefonu originální 2.2.2 , chci přejít na 4.x . Dočetl jsem se, že je nejdříve nutné přejít na ofi 2.3.5 . Tento ROM ale z oficialnich stranek http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDQzNTg= nejde stahovat. Můžete mě někdo prosím navézt, jak ted postupovat ? díky
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

Hejdysss píše:Dobrý den. Mám v telefonu originální 2.2.2 , chci přejít na 4.x . Dočetl jsem se, že je nejdříve nutné přejít na ofi 2.3.5 . Tento ROM ale z oficialnich stranek http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDQzNTg= nejde stahovat. Můžete mě někdo prosím navézt, jak ted postupovat ? díky
stáhni to odsud http://www.huaweidevice.com/worldwide/t ... =3547&tb=0);
Hejdysss
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. srp 2012 3:51:29
Typ mobilu / ROM: Huawei X5
Rom: 2.2.2

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Hejdysss »

Díky, 2.3.5 už jede v pohodě. Můžu ještě poprosit o podporu při instalaci Aurory 4.1 ? Stáhl jsem soubor http://loadbalancing.modaco.com/downloa ... 96bno6e6bx a přejmenoval na boot.img , app ClockworkMod si nainstaluji, ale mám problém se souborem recovery.img v návodu je tento link, http://attachments.xda-developers.com/a ... 1308479410 , ze kterého soubor stáhnout nejde. Hledal jsem všude možně, ale poprosil bych vás o funkční link. díky

EDIT: Teď jsem zjistil, že potřebuji i root práva, podle tohoto návodu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1369783 se mi rootnout nepodařilo, je i nějaká jiná možnost? Dále mám problém s ovladači. Když zapnu telefon do menu růžové obrazovky, tak se mi neukazují ve windows pamťové karty, nejde nainstalovat ovladač Huawei Technologies. Ve správci zařízení je u nich žlutý vykřičník :/
Uživatelský avatar
josr
Androiďák!
Příspěvky: 655
Registrován: pát 17. zář 2010 16:46:13
Typ mobilu / ROM: Lenovo A850 - VibeIU 1415 V2
Tablet: PMP 5880D - 4.1.1. AOSP by Cherbet97

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od josr »

Ja jsem udelal root podle tohoto navodu .Pouzil jsem SuperOneClick a instaloval recovery.
Hejdysss
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. srp 2012 3:51:29
Typ mobilu / ROM: Huawei X5
Rom: 2.2.2

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Hejdysss »

Super :lol: Už jedu na 4.0.4 Aurora 4.1 ...jen se ještě chci zeptat, ke stažení jsou další 2 updaty, jak se prosím instalují ? Stejně jako ICS přes recovery?
Uživatelský avatar
josr
Androiďák!
Příspěvky: 655
Registrován: pát 17. zář 2010 16:46:13
Typ mobilu / ROM: Lenovo A850 - VibeIU 1415 V2
Tablet: PMP 5880D - 4.1.1. AOSP by Cherbet97

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od josr »

Stejne jako ICS pres recovery :)
seitan665
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. srp 2012 19:18:28
Typ mobilu / ROM: Huawei x5

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od seitan665 »

Ahoj,
jsem naprostej začátečník ohledně smartfounů, teď jsem si pořídil x5, hlavně kvůli poměru cena x kvalita.
Teď by mě zajímalo, jak do telefonu dostanu např. nějaký hry atd, mám stažený .apk soubory, ale po instalaci to chce stahovat
obrovký data, což by mi samozřejmě přes twist internet nautáhlo :) Tak by mě zajímalo, jestli je nějakej funkční software, kterým si propojím mobil s notebookem a naistaluju to přes to.
Jak jsem četl pár stránek zpět, nějaký instalace 2.3, nebo jakejsi root jde úplně mimo mě, přiznám se, do dneška jsem byl
ohledně mobilů zalezlej pod kamenem.
Jak říkám, jsem fakt začátečník, budu rád za každou radu atd ... Díky!

m.
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Sentinel »

seitan665

Procti si nasledujici odkazy a nauc se pracovat s internetem, tj. vyhledavat ...

http://www.androidmarket.cz/ruzne/zacat ... lastne-je/
http://wmmania.cz/clanky/navody/zacinam ... -aplikaci/

Nektere aplikace (hry) proste vyzaduji pripojeni k internetu a stazeni dat. Pri instalaci kazde aplikace ti vyskoci obrazovka s potrebnymi opravnenimi pro danou aplikaci, ktere musis schvalit, aby instalace mohla pokracovat.
Na Google play mas u popisu jednotlivych app zalozku opravneni, kde mas popis, jaka opravneni aplikace vyzaduje viz odkaz :
https://play.google.com/store/apps/deta ... LlNDQU4iXQ..
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
MichalM2
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 25. led 2010 18:25:44

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od MichalM2 »

Zdravím, nasel sem toto..

http://netovinky.com/2012/07/01/huawei- ... -ideos-x5/

prej oficialni verce ICS.. mate nekdo zkušenost?
Uživatelský avatar
JIRI
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 30. zář 2010 16:52:07
Typ mobilu / ROM: Placatej

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od JIRI »

Zkušenost nemám ale v návodu kterejje k tomu přibalenej se píše že je to pro HUAWEI U8800pro
Takže pro Ideos x5 to není.
VF-845, Huawei Ideos X5, Huawei Honor, HTC One S, LG L9 II, Acer Liquid E700, Microsoft Lumia 640XL, Smart prime 6, Alcatel Idol 3 5,5", Xiaomi Redmi Note 4 qualcom,Huawei, Huawei P20 lite
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Pro obyčejný Ideos je tento PORT oficiální ROM http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1803746

Nezkoušel jsem, nevím, co jde a nejde, ale vypadá to slušně.
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
MichalM2
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 25. led 2010 18:25:44

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od MichalM2 »

Zdravim mel bych takovej dotaz..

naistaloval sem rom 2.3.5 .. mam tu dva motivy.. android a beyond the sky. - jak se daji stahnout dalsi motivy? krome nejakyho loucheru?

pak tu mam pack ikon Breeze ..daji se stahnout dalsi packy? diky
Mikit
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25. srp 2012 12:41:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X5

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Mikit »

Zdravím, je tu někdo kdo by mi mohl prosím poradit?.
Zakoupil jsem si tento mobil, doteď jsem měl 5let SE W810i, takže dotykáč + android je pro mě celkem změna :help:
A jsou tu dvě věci se kterými bych potřeboval pomoc.

1) Mám problém s Bluetooth, mohu odesílat soubory, ale bohužel je nemohu příjmat :cry: Nevím, jestli jsem něco na začátku špatně nastavil nebo jakým způsobem to lze zprovoznit.

2) Existuje nějaká možnost, aby když mi přijde SMS, tak se mi objevila nějaká ikona na ploše a ne jen ta malá v levým horním rohu lišty?

Předem děkuji za odpovědi.
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Zdravím,

1) podiv se jestli tvé zařízení není neviditelné pro ostatní zařízení, popř. zvýšit limit viditelnosti. Vše jen v natavení > Bluetooth > tlačítko menu

2) možná tohle? https://play.google.com/store/apps/deta ... Nwb3B1cCJd
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
Mikit
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25. srp 2012 12:41:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X5

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Mikit »

Jo dík, tu aplikaci zkusím, přesně takto sem to myslel, jen sem nevěděl jestli to není přímo někde v nastavení mobilu.

K tomu Bluetooth, viditelné je (viditelnost mám zapnutou), počítač mi ho najde, ale když dám něco odeslat, tak se mi na PC objeví okno "Probíhá kopírování", a za chvíli se tam objeví, "Zjišťování služeb dostupných na Ideos x5" a poté již jen "Nenalezeny žádné služby".
Zkoušel jsem to i z jiného mobilu a tam to píše, že odeslání se nezdařilo. Ale já z mobilu odesílat mohu, ale přijímat bohužel ne :cry: .
Myslíte, že se s tím dá něco dělat, nebo ho budu muset poslat na reklamaci ? (do toho se mi moc nechce)

EDIT: Ještě jsem koukal do "Spuštěné služby" a tam, kde je Sdílení Bluetooth jsou spuštěny BluetoothOppService a BluetoothPbapService.
Nevím k čemu to je, ale možná to někomu kdo se vyzná v androidech něco řekne, jestli tam třeba nějaká služba nechybí, nebo tak něco.
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

Dneska mi praskl display, vyndal sem ho z kapsy a nestačil se divit :cry: Nevíte kde sehnat nový? Nebo nešlo by to uhrát na záruku? Mobil na sobě nemá ani jeden škrábanec.
DeeKey
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 17. led 2011 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Tablet: Nexus 7

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od DeeKey »

Hehe, nebylo tu před chvílí napsané něco jiné? Kolo, strom, nehoda...

Nicméně, na záruku ti to nevezmou. Skla se dají sehnat na eBay, možná i celé displaye, kdyby škody byly větší.
LG Nexus 4, Android 7.0
Samsung Galaxy Tab 2, Android 6.0.1
Moto 360, Android Wear 6.0.1
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

DeeKey píše:Hehe, nebylo tu před chvílí napsané něco jiné? Kolo, strom, nehoda...

Nicméně, na záruku ti to nevezmou. Skla se dají sehnat na eBay, možná i celé displaye, kdyby škody byly větší.
j bylo :D říkal sem si že by to moh číct někdo komu pak pude pod rukama :D a dotyková vrstva (sklo) je v pohodě, prostě prask display :) a už sem koukal že na ebay něco je.
Uživatelský avatar
ghotic.ghotic
Robot
Příspěvky: 788
Registrován: sob 14. srp 2010 10:47:10
Typ mobilu / ROM: ThL W100
Bydliště: Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od ghotic.ghotic »

Mne u jiného dotykového telefonu po pádu zčernala pulka displeje. Dotyk i podsvícení Šlo a záruku uznali...
"Potřebujeme dva roky, abychom se naučili mluvit, a padesát let, abychom se naučili mlčet." E.Hemingway

Prosím a děkuji opravdu nejsou sprostá slova!
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Huawei Ideos X5

Příspěvek od Veet »

ghotic.ghotic píše:Mne u jiného dotykového telefonu po pádu zčernala pulka displeje. Dotyk i podsvícení Šlo a záruku uznali...
Tak tam nejspíš nebylo vidět žádné mechanické poškození a tady je :( ale dík za reakci :)
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ideos X5 - obecná diskuze“