Návody pro ROM/ROOT[NÁVOD][SGS2]ROOT, stock (custom) ROM a ODIN

Moderátoři: Jacho, mArtinko5MB

pepcza
Nové Androidě

Re: [NÁVOD][SGS2]ROOT, stock (custom) ROM a ODIN

Příspěvek od pepcza » čtv 16. čer 2011 19:29:47

Zdravím všechny,

měl bych jen jeden dotaz, abych měl klid v duši, než se pustím do rootu (na Xperii bylo prohazování kernelů o nervy...).
Mám SGS II od Vodafone, kernel version BUKE1, je "jedno", kterou verzi insecure kernelu si nahodím?
Z toho, co jsem na XDA pochopil, že ano, ale po zkušenostech z X10 se mi to zdá podezřele jednoduché :)

Díky

PS: pochopím, když na hloupou otázku přijde hloupá odpověď
- Samsung Galaxy S II -

patlen
Moderátor
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od patlen » pát 17. čer 2011 6:08:29

Hloupě ti tu snad nikdo nebude odpovídat ;)
1.) jestli uvažuješ o rootu tak tím určitě začni (a ano samsung není xperie ;) skutečně to je tak jednoduché co ses dočetl)
2.) jestli chceš měnit kernel tak rovnou flashni celou romku aby si neměl brand od VF
3.) poté máš k dispozici v dnešní době pár kernelů a pár romek. (můžeš nahodit čistě jen kernel nebo celou romku s kernelem)

Pokud Váháš že se budeš chtít případně vrátit na xda je topic přímo pro brandované romky
tebe se týká toto: (takže si to stáhni pro případnou obnovu VF bordelu)

http://androidforum.cz/brand-rom-sgs2-c ... 14619.html

NeoPlex
Robot

Příspěvek od NeoPlex » pát 24. čer 2011 10:16:18

ahoj,

prosim o radu panove :) chtel jsem villan rom a nejak se to nepovedlo.

provedl jsem root, dle tohohle navodu. To se povedlo bez problemu. Dale jsem pres ODIN flashnul CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4, to se take povedlo. Na kartu jsem nakopiroval VillainROM-1.4.0-signed.zip. V programu cwm jsem dal flash update a provedl flash romky. Vse probehlo spravne, ale pri startu jsem dostal boot loop, tzn. porad jsem videl logo villan romky, ale dal to neslo, viselo to ve smycce a konec... nevim co muze byt spatne...

nastesti jsem si duchaplne stahl stock rom, kterou jsem pres ODINA nahral zpet a telefon nabehl. Takze uf:)

Napadlo me, ze jsem mel flashnout asi jiny CF-root... ale to nevim jiste. Zkusenosti mam z flashovani jineho tel. od HTC, kde to byl vetsi orisek.. ale preci jen tady to je trosku jinak, tak mi asi unika nejaka drobnost.

Dekuji za rady

edit: tuk tuk... zapomnel jsem full wipe.. sorry :) je to teda vyreseny...

btw jaky kernell pouzivate?
Sony Xperia Z1
Nvidia Shield K1 tab

+ velka spousta testovacich zarizenich pocinaje S6 edge atd..

Pista86
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung i9100 Galaxy S II

Příspěvek od Pista86 » čtv 30. čer 2011 18:34:42

Zdravím,
pořád mám strach si udělat ROOT. Hlavně mi není jasné to jak vše vrátím do původního stavu (unroot)? Dejme tomu že udělám vše podle návodu (pomocí ODIN přehraji KERNEL). Tady mi ještě není jasné co je STOCK KERNEL nebo z jakého důvodu nahrávat jiný?
V dalším kroku bych chtěl nahrát nějakou ofiko ROM. Můžete mi nějakou doporučit nebo podle čeho si mám vybrat?

Teď v případě že bych chtěl reklamovat musím udělat tedy co? Našel jsem v tomto tématu že bych si měl nahrát oficiální ROMKU z http://www.samfirmware.com , ale nikde jsem ROMKU pro moje pásmo (tedy Polsko v mém případě) nenašel.

Údaje viz. níže do telefonu asi nedostanu?

Toto je můj telefon:
Samsung Galaxy S2 I9100
Verze základního pásma: I9100BVKE2
Verze jádra: 2.6.35.7-I9100BVKE2-CL195878root@DELL101 #2
Číslo sestavení : GINGERBREAD.BVKE2

Simonix
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Příspěvek od Simonix » ned 03. črc 2011 8:16:40

Zdravím, chtěl jsem flashnout KE7 - CSC - multi - XEUKD1 z http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm. Bohužel mi ho ODIN(verze 1,83 i 1,85) nenajade v pc, tzn, že při vkládání do okna PDA mi ho nezobrazí. Nevíte čím by to mohlo být?
Samsung Galaxy SII

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » ned 03. črc 2011 9:06:22

Třeba proto že ze SAMFIRMWARU stahuješ v zipu a do ODINU vkládáš rozzipovaný TAR

Simonix
Nové Androidě

Příspěvek od Simonix » ned 03. črc 2011 9:56:49

Ok, napadlo mě to taky, ale uznávám, že jsem teď za blbce. Rozbalit jsem to již předtím zkoušel a zmátlo mě, že to chce heslo. Teď už vyřešeno. Díky
Samsung Galaxy SII

TOMBY
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: iP 4S - ex SGS II
Tablet: Galaxy Tab GT-P1000 2.3.6 XEZ no root

Příspěvek od TOMBY » stř 06. črc 2011 10:37:00

Takze bych udelal sumar postupu, nez se do neceho pustim a poprosim zkusenejsi at mi to potvrdi.

Mam XWKE2 a rad bych si dal nejnovejsi Samsung stock (XWKE7 MULTI-CSC-XEUKD1)
1) nahodim kernel od Supercuria
2) dam stock kernel XWKE2 z XDA
3) ze Samfirmware.com XWKE7 flash cele ROM

Dotazy:
Mel bych mit root.
Nemel by teda nastat wipe nikde.
Budu mit aktivni pocitadlo flashu, cili trojuhelnik, budu potrebovat JIG?
Nahranim cele XWKE2 ROM z Samfirmware.com
dostanu tel do puvodniho stavu, co mam nyni (prip. zarucni oprava)?
Predpokladam, ze apps od samsungu zustavaji vsechny stejne i v nasledujici ROM.

Dekuji za check od zkusenych.

luky.sakul
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Příspěvek od luky.sakul » čtv 07. črc 2011 19:01:16

Pres odin 1.83 jsem natahnul nejnovejsi multi I9100XXKF2_I9100OXAKF2_I9100XXKF2.tar ze samfirmware.com. Bohuzel kdyz chci spustit Titanium backup, tak mi stale hlasi, ze nemam opravneni uzivatele Root.
Poradte nekdo, co jsem neudelal abych mel root prava:

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pát 08. črc 2011 6:05:35

LUKY.SAKUL
To protože ze SF stahuješ "oficiální nerootnuté" ROM tudíž o ROOT samozřejmě příjdeš ;)
Vyzkoušej toto:
http://shortfuse.org/?page_id=2
Nebo si nahoď nějaký rootnutý kernel já doporučuji tento :
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1118693
Postup tam máš (odin,pda,flash....)
Naposledy upravil(a) patlen dne pát 08. črc 2011 6:30:40, celkem upraveno 1 x.

patlen
Moderátor

Příspěvek od patlen » pát 08. črc 2011 6:19:37

TOMBY píše:Takze bych udelal sumar postupu, nez se do neceho pustim a poprosim zkusenejsi at mi to potvrdi.

Mam XWKE2 a rad bych si dal nejnovejsi Samsung stock (XWKE7 MULTI-CSC-XEUKD1)
1) nahodim kernel od Supercuria
můžeš jakýkoliv rootnutý doporučuji tento:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1118693
nebo tebou zmiňovaný Supercurio 2) dam stock kernel XWKE2 z XDA
nevidím důvod když chceš KE7 ???
3) ze Samfirmware.com XWKE7 flash cele ROM
Poté ztrácí smysl flashovat kernel !!! Rom ti ho nahodí ale bude to bez rootu...post nad tebou doporučuji postup

Dotazy:
Mel bych mit root.
Root budeš mít pokud
1.) flashneš CUSTOM rom s upraveným kernelem pak se nemusíš o nic dál starat.Jak na Custom romky máš zde na foru....
2.) flashneš origo Rom poté musíš udělat root metodou ONECLICK nebo použít alternativní kernel opět ti už na to odpovídám výše.
VŽDY JE PODMÍNKA MÍT TELEFON V MODU LADĚNÍ.NASTAVENÍ-APLIKACE-ROZVOJ -LADĚNÍ USB

Nemel by teda nastat wipe nikde.
Samozřejmě, že k němu dojde pokud budeš dávat novou romku přes odin.Bude to celé od základu nové.Doporučuji Mybackup pro
Budu mit aktivni pocitadlo flashu, cili trojuhelnik, budu potrebovat JIG?
Určitě.Musíš mít JIG a zresetovat to.Na trojuhelník ti stačí flash custom kernel poté flash stock kernel,ale to je metoda že ti jen zmizne trojuhelník.Jigy se prodávaj :D už i na aukru za 80Kč.takže není nic jednoduššího než mít custom kernel a smazat si tyhle stavy Jigem.
Nahranim cele XWKE2 ROM z Samfirmware.com
dostanu tel do puvodniho stavu, co mam nyni (prip. zarucni oprava)?
Ano,ale nikdo to neřeší věř mi (mám blízko k servisnímu oddělení MT)
Predpokladam, ze apps od samsungu zustavaji vsechny stejne i v nasledujici ROM.
ANO

Dekuji za check od zkusenych.
No snad ti to pomohlo,možná se v některém bodě mýlím,ale to se někdy staně ;) v případně nejasností můžeme hodit řeč jinde (SZ,SKYPE....)

Faann
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS II
Rom: CM12

Příspěvek od Faann » stř 13. črc 2011 19:04:04

Chtěl bych přehrát ROM z KF2 na novější KG1, ale jelikož se skládá ze tří souborů, tak si nejsem jistý kam který umístit. Proto bych se chtěl zeptat jestli to mám správně.

PDA -> CODE_I9100XXKG1...
Phone -> MODEM_I9100XXKG1...
CSC -> GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKG1

eman07
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo P 70-A

Příspěvek od eman07 » stř 27. črc 2011 18:00:50

kdyz chci rootnout telefon(SGS2) pres superoneclick,tak to nejak nejde,zasekne se to u
Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing psneuter...
2079 KB/s (585731 bytes in 0.275s)

OK

chmod psneuter...

OK

Running psneuter...

mam zaple ladeni Usb a v pc windows7.

javak810i
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung i9100 Galaxy SII 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od javak810i » stř 27. črc 2011 21:43:49

Zdravím, mám Samsung Galaxy S2 od O2 s nejnovějším oficiálním FW. Právě jsem si úspěšně udělal ROOT, ale chtěl bych ještě pár věcí:

1) Chci odstranit brandování O2

2) Chtěl bych přejít na polské fw, protože mají celkem dost časté aktualizace, CFW podle mě zatím není třeba. Chtěl bych teda vědět, co a jak flashnout (jaký základní FW a kernel) a co si zálohovat v případě reklamace. Můj cíl je, aby se telefon tvářil jako polský a aktualizoval se mi přes Kies na nové polské firmwary.

3) Nechci ale přijít o má osobní data a aplikace. Smaže se to s přehráním nové ROM? A jestli ano, tak když si teď celý telefon přes Kies zálohuju, tak to potom půjde obnovit na novém fw?

4) V připadě reklamace stačí nahrát oficiální O2 ROM a telefon projet JIGem, aby se smazal žlutý vykřičník?

Za případné odpovědi a návod jak na to budu hrozně rád, díky moc.
Xbox 360S I Samsung i9100 Galaxy S2 16GB + 8GB Kingston I Sony Ericsson MW600 + JAYS d-JAYS

Baset
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T Pro
Mobil 2 / ROM: Asus Padfone 2 , OnePlus 3 , Nubia Z11
Tablet: Lenovo Yoga 2 Pro

Příspěvek od Baset » pon 01. srp 2011 15:04:43

Zdravím ...

na začátek bych rád řekl že jsem totaální nováček u androidu ... přešel jsem z WM a SGSII mám sice skoro 2 měsíce,ale práce mi nedovolí moc sedět u pc a číst a hledat.

Chtěl bych si udělat root a flashnout nějakou ROMku např: [Rom]Villain tak se snažím naučit vlastně co co znamená a co jednotlivé pojmy znamenají.

Na začátek bych se chtěl zeptat hlavně co mi poradíte na kompletní zálohu než na něco sáhnu a něco začnu dělat?

1) Jde mi o to jestli nějaký program umí zálohovat vše co tam teď mám nebo musím vše jako kontakty aplikace apod zálohovat zvlášť?

2) Aplikace které mám koupené na marketu si po resetu telefonu můžu pak normálně stáhnout zdarma znovu???

guzro39
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2

Příspěvek od guzro39 » stř 03. srp 2011 20:58:00

To by aj mna zaujimalo ci zakupene aplikacie si budem moct po roote stiahnut bezplatne?
Philips Diga/Panasonic GD30/Trium Geo/Nokia 3310/Ericsson R320/Siemens S55/Motorola E365/SE K700/SE W810/Nokia 6230i/Nokia N80/Nokia N95 8GB/HTC Touch Pro + Motorola V3/Nokia N97/HTC Desire + HTC Wildfire/SGS II/SGS III/SGN2

Baset
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T Pro
Mobil 2 / ROM: Asus Padfone 2 , OnePlus 3 , Nubia Z11
Tablet: Lenovo Yoga 2 Pro

Příspěvek od Baset » čtv 04. srp 2011 7:29:07

Tak s temi aplikacemi zakoupenymi je to v pohode ... staci synchronizovat telefon zase s uctem a bud se samy stahnou nebo jsou v marketu jiz oznaceny jako zakoupeno takze jen stahnout a nainstalovat ...

Ale jinak nevite teda nekdo jak zalohovat programy a nastaveni abych nemusel vse po kazdym flashi romky delat znovu ???

Vasek2015
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II

Příspěvek od Vasek2015 » sob 06. srp 2011 12:17:44

dotaz, ostatne se spíše pripojuji k ostatnim výše uvedeným :) Mám aplikaci Titanum backup pro a když bych si tam zálohoval programy respektive hry a jde pak po flaschnutí pak obnovit do te new rom tyto zalohy? Nerad bych totiž přišel o uložené pozice ve hrách
HTC touch HD (Energy ROM) - Samsung Galaxy S II (CM) - Samsung Galaxy S III (Omega) - Samsung NOTE 2 (Omega)

heppy
Nové Androidě

SG2 od Orange

Příspěvek od heppy » pát 12. srp 2011 7:54:55

Prosím poradiť, dá sa rootnúť aj SG2 od Orange Sk. Skúšam to už po stý krát a nejde mi to. Je tam verzia
Androidu 2.3.3
Vezia pre základné pásmo: I9100XXKE4
Číslo zostavy: GINGERBREAD XWKE7
Verzia jadra: 2.6.35.7-I9100XWKE7-CL215725 root@DEEL103-2

Asi nedávam do Odinu správny súbor i keď cez odin to prejde v poriadku. Potom cez SuperOneClick 2.1.1 to zamrzne pri 6 kroku. Kde robím chybu. Net Framework 2.0 mám nainštalované, telefon pripojí v pohode. Ďakujem za prípadnú pomoc.

koubelka
Nové Androidě

Re: [NÁVOD][SGS2]ROOT, Frankenstein Firmwares ROM XXKH3

Příspěvek od koubelka » pát 19. srp 2011 16:09:12

Ahoj,
tak i já přispěji se svojí troškou do mlýna - respektive jaká byla moje cesta k rootu a aktualizacím jako takovým.

Takže pořídil jsem si od O2 Samsung Galaxy S II a tohle měl "pod kapotou"
číslo modelu: GT-I9100
verze androidu: 2.3.3
verze základního pásma: I9100XXKE7
verze jádra: 2.6.35.7-I9100XWKF3-CL276555
root@DELL101 #2
číslo sestavení: GINGERBREAD.XWKF3
-nicméně po čase (tj. druhý den) jsem si udělal root telefonu podle návodu v prvním postu - nicméně po dalších několika dnech mi přišlo že s přibývajícími nainstalovanými aplikacemi se telefon stává nějak více a více náročnej na baterku - prostě se rychleji vybíjí.

Inu začal jsem se zajímat o to co s tím a vida že mohu nahrát novější verzi OS Android 2.3.4 kterýžto je proti bezhlavému vybíjení lépe připraven.
Postupoval jsem tak že jsem si předtím zazálohoval složku efs (za pomoci programu Root Explorer - tj. celý adresář /efs jsem si skopíroval do /mnt/sdcard/download - tj. do složky ze které si mohu daný adresář zkopírovat i do počítače <projistotu>)
Dále jsem si pro klid duše koupil JIG (viz [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count) od uživatele h4wk3y, kterýžto ho prodával přes Aukro (nevím jestli prodává i nadále - nicméně hádám že dohodnout by se sním šlo i přes PM). Byť uznávám že nákup JIG nebyl zcela nezbytný a šlo by to i bez toho..
Takto vyzbrojen jsem se nicméně chtěl ujistit že v případě nějakého problému budu moci svůj telefon zase v pohodě reklamovat - na čež mě uklidnilo toto vlákno: [ROM] Oficiální CZ ROM_SGS2 (O2,VODAFONE,T-MOBILE) - S vědomím že jakýkoliv problém budu moci dát opět dohromady bez toho aniž bych jen ohrozil možnost případné reklamace jal jsem se zkouamat možnosti které mě čekají při výběru vhodné rom.
Pročetl jsem odshora dolů vše co uživatelé napsali zde Galaxy S II - ROM/Firmware - no jako pěkné, ale povětšinou s tím vždy byly nějaké problémy, nebo byl potřeba kompletní WIPE (tj. smazání všeho v telefonu) a páč (zatím) nemám paměťovou kartu na kterou bych si všechno zálohoval, tak se mi do toho moc nechtělo.
Tak jsem si řekl že tedy vyzkouším nikoliv žádnou (neoriginální) CustomROM, ale vydám se cestou originálních (tzv. Stock ROM) romek. Pro tyto účely mi nakonec posloužila stránka samfirmware.com kde jsem si v sekci Toolbox >> Firmware >> FW Android >> Samsung I9100
našel toto:
I9100XXKH3 ## EXT4.PIT 2.3.4 2011 August 12 MULTI - CSC - OXAKH13 DOWNLOAD
- njn. jenomže po stáhnutí tohoto fajlu mi došlo že vlastně (logicky) přijdu o root telefonu... a to se mi nechtělo.
Tak jsem se vydal hledat štěstí jinam a narazil jsem na německý fórum na téma:
[Firmware] I9100XXKH3 (Android 2.3.4) (18.08.2011)
a tam si říkám, a hele je tu i fajl kterej když si dám tak podle všeho mi to žádný data nesmaže - to je prima :-)
a tak jdu na to:
-ptám se sám sebe - mám všechno tak jak se má?
tedy:
  1. mám nainstalovanej kies (kvůli ovladčům)? - mám
  2. mám telefon nastavenej v režimu ladění? (tj. mám nastaveno v telefonu v nastavení >> aplikace >> rozvoj >> (zaškrtnuté) Ladění USB)? - mám
  3. mám staženej Odin v1.85 - mám
  4. mám staženeou tu originální StockROM - tedy GT-I9100_XEO_I9100XXKH3_I9100XXKH3_I9100OXAKH3.exe? - mám
  5. mám staženej i rootnutej kernel pro tuhle verzi - tedy CF-Root-SGS2_XX_OXA_KH3-v4.1-CWM4.zip? - mám (pro zajímavost - více informací o těhle rootnutejch kernlech je tady: [17.08.2011][CF-Root v4.1] KE2/7/8, KF1/2/3/4, KG1/2/3/5/6/7, KH1/3 - su+bb+CWM4)
  6. vypínám telefon - rozbaluji oba fajly - zapínám Odin - do vypnutýho telefonu vrážím JIG, ten mi naběhne do toho Download modu (nebo co to je), připojuji kabel od počítače do telefonu a počkám až mi to odin oznámí že je to ve fertiku (zažlutí se mi to jedno políčko) - tak zatím to jde :-)
  7. zaškrtávám políčko vedle tlačítka PDA a po kliknutí na tlačítko PDA si vybírám ten fajl kterej jsem si rozbalil ze souboru GT-I9100_XEO_I9100XXKH3_I9100XXKH3_I9100OXAKH3.exe
  8. ještě jednou se mrknu jestli mám zaškrtnutý jen tlačítku u PDA a pak ještě "Auto-Reboot" a "F. Reset Time" - mám - a mačkám start - chvíli to trvá (cca max 5minut), ale tak času dost že :-) ááá telefon se mi už sám začíná probouzet a zastaví se až na zadání PINu - supr :-)
  9. říkám si - no tak ještě ten root - vypínám telefon, odpojuju kabel - do telefonu vrážím JIG - nabíhá mi to do download modu, vypnu a zase zapnu Odin, zaškrtávám tlačíko u PDA a vybírám si tentokráte rootnutej kernel tedy to co jsem rozbali ze souboru CF-Root-SGS2_XX_OXA_KH3-v4.1-CWM4.zip - opět si zkontroluju jestli jsem nezaškrtl nic jinýho a mačkám Start - to trvá už kratší dobu a po chvilce mi vesele nabíhá telefon - supr - odpojuju kabel, zadávám Pin a...
  10. a to je vše :-) - hotovo funguje - všechny data mám - telefon je samozřejmě v češině a T9 taky
důkaz:
Spoiler:
Obrázek
Nicméně nějaký nevýhody to teda taky má - samozřejmě mi přestal fungovat Swype - respektive on funguje, ale né v jazyce kterej potřebuju (tedy prostě to nemá nainstalovanou češtinu) - zatím jsem nepřišel na to jestli se to dá nějak doinstalovat nebo ne... taky mám pocit že se mi na tý defaultní klávesnici prohodily Y za Z tedy mám pocit že předtím jsem měl v čechách klasičtější rozložení QWERTZ a teď mám i při českém nastavení QWERTY - což samozřejmě šlo oblbnout tak že jsem si přinastavil jako jazyk zadávání kromě češtiny i němčinu (Deutsch) - sice se mi pak správně prohodí Y se Z ale zase T9 je (pochopitelně) v němčině... - sice Swype ani T9 nepoužívám, ale vím že někomu by to nemuselo vyhovovat.

Na nic dalšího jsem zatím nepřišel - na to to mám moc krátce.

*Jasně že kdo nemá JIG, tak ten musí použít pro přístup do Download modu zde tolikrát zmíněný trojhmat - tedy u vypnutého telefonu zároveň stisknout VolDOWN+Home+Power a pak by vás to mělo přepnout do Download rezimu - a pak samozřejmě jetě volUP pro pokračování (ten kdo má JIG je tohoto uchráněn)

poznámky pod čarou:
z webu www.samfirmware.com jsem přímo žádnou originální ROMku nepoužil, protože po stažení ROMky z této stránky mi to rozbalilo nějako moc souborů a pochopil jsem že je možný že bych musel všechno smazat (což se mi nechtělo) takže namísto toho jsem raději začal používat ony "Stock all in one" romky - které se na XDA fóru nazývají +++++++[Frankenstein Firmwares]+++++++ - což jsou také originální ROMky jen s tím rozdílem že všechno je to v jednom souboru a o žádná data člověk nepřijde (což je myslím fajn :-))

edit 1.září 2011 13:50: Po dlouhodobějším používání musím říct že tahle romka tomu pomohla neuvěřitelně! - Při běžném používání (tj. zapntá WiFi,častější volání, surfování po netu, psaní SMSek, permanentně zapnuté připojení k 3G/GPRS/EDGE sítím + takovéto různé "hraní si s telefonem") tak mi vydrží na baterku s přehledem 2 a půl dne - což je myslím už celkem v pohodě. (jen musím upozornit že na telefonu nemám a tudíž ani nehraji žádné hry - takže je možné že i proto mi to tak vydrží - ale to opravdu jen hádám - faktickou zkušenost výdrže telefonu na kterém se vydatně paří nemám). Nedokážu odhadnout na kolik tomu ta nová verze androidu prospěla, ale 100% můžu říct že tomu určitě neublížila - prostě ideální stav.

edit 19.srpna 22:19: no byl to boj - Tak českej SWYPE se nakonec dal zajistit a to ve verzi 3.8.86.28077.28088.216 :-) - žel kvůli pravidlům tady na fóru (nejsem si totiž jistej jestli se přidání češtiny do SWYPU se Samsungu Galaxy S II a Androidem 2.3.4 nejedná o warez...) nemůžu přímo napsat co přesně jsem udělal - takže pro ty co by to ze studijních důvodů zajímalo jak rozjet podporu češtiny ve SWYPE pod Androidem 2.3.4, tak jedině přes PM
Naposledy upravil(a) koubelka dne stř 14. zář 2011 23:44:42, celkem upraveno 4 x.

Luk141888
Nové Androidě

Příspěvek od Luk141888 » pon 22. srp 2011 14:10:57

tak dle uživatele "koubelka" jsem udělal vše a přesně jak píše - vše funguje jak má, baterie zlepšení tak o 40-50 procent. Dokonce se mi povedl i Circle mod na betrii viz screen:
Přílohy
SC20110822-144602.jpg
SC20110822-144602.jpg (38.7 KiB) Zobrazeno 27402 x

lgea
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS 3D

Příspěvek od lgea » stř 31. srp 2011 14:07:48

//Uz som robil rooty, takze nejake skusenosti s prehravanim kernelu uz mam - vzdy som dostal jeden subor
Stiahol som zo SamFirmware
I9100XXKH3 ## EXT4.PIT 2.3.4 2011 August 12 MULTI - CSC - OXAKH13
A neviem jak mam v odinu priradit subory(pozeral som aj pribaleny manual), lebo maju divne nazvy. Stiahol som rar, rozbalil a to.
CODE_I9100XXKH3_CL479037_REV02_user_low_ship.tar.md5
EFS_I9100XXKH3_CL479037_REV02_user_low_ship.tar.md5
GT-I9100-CSC-HOME-MULTI-OXAKH3.tar.md5
GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKH3.tar.md5
KERNEL_I9100XXKH3_CL479037_REV02_user_low_ship.tar.md5
MODEM_I9100XXKH3_REV_02_CL1050544.tar.md5
u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit
Co pojde k jednotlivym polozkam, mam zaskrnut aj repartition-samfirmware doporucuje-xda nedoporucuje.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1075278-tu som porovnaval postup
http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm-odtial som tahal balik

Babda
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 4x
Mobil 2 / ROM: Origo

Příspěvek od Babda » stř 31. srp 2011 15:54:18

Tak včera v podvečer jsem si taky předělal originál stock rom ve verzi XXKH3 ( 2.3.4 stažena odtud http://www.multiupload.com/P92D3CE95I ) a běží úplně krásně . Jak psal "Koubelka" je změněna klávesnice , ale to není zásadní problém. jinak od 8 hodin ranních odpojen telefon z nabíječky a teď mám 88% a to tak 7 hovorů cca 2 min asi tak 20 sms , stále puštěné datové přenosy, wifi, bluetooth vypnuty. 2 x přečteny email ( ručně načteny) takže výdrž na baterii asi bude lepší . chválím děkuji "koubelka"

Dancer
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGN4

Příspěvek od Dancer » čtv 01. zář 2011 14:39:24

"Koubelka, chlape, Ty se nezdáš!" Ne vážně - hezky lidsky napsáno. :yes: :thumbup:
Motorola 8700 -> Ericsson T39i -> SE T68i -> SE K800i -> SGS2 -> SGN4

VOTRELEC005
Stálý androiďák

Příspěvek od VOTRELEC005 » pon 05. zář 2011 20:36:26

Dakujem moc, ale preco od SuperCoria je taky vyblednuty displej ?
Samsung galaxy SII Noble Black <SGSII = rooted SuperCurio, stock KERNEL>
hTc Desire < Desire = NOTrooted >

Faann
Stálý androiďák

Příspěvek od Faann » úte 06. zář 2011 20:35:56

VOTRELEC005 píše:Tak mam dalsi problem. Mam ROOT (SuperCurio, ale naspat Original Kernel) a nejde mi nahodit ziadnu romku cez Rom Manager Stale skonci hlaskov:

E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed

Snazim sa tam napchat MIUI z tade. Mam Rom Manager
Taktiez nesiel stiahnuty priamo z Rom Manageru ani CM7

Prosim prepacte za moje hlupe otazky. :D
A dakujem
Je potřeba CWM4, protože přes původní Recovery to nejde. Můžeš si stáhnout třeba nejnovější Stock ROMku a pak nahraješ upravený Kernel (CF-Root).

Stock ROM KH3:
http://hotfile.com/dl/127188601/47c712c ... 3.rar.html
Heslo: samfirmware.com

CF-Root pro KH3:
http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1313601853

VOTRELEC005
Stálý androiďák

Příspěvek od VOTRELEC005 » stř 07. zář 2011 18:37:00

Aha dakujem moc, takze romku podla hlavneho navodu
Takze dik Faann

Prepacte za moje hlupe otazky
Samsung galaxy SII Noble Black <SGSII = rooted SuperCurio, stock KERNEL>
hTc Desire < Desire = NOTrooted >

vlkovec
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od vlkovec » čtv 15. zář 2011 17:23:37

Luk141888 píše:tak dle uživatele "koubelka" jsem udělal vše a přesně jak píše - vše funguje jak má, baterie zlepšení tak o 40-50 procent. Dokonce se mi povedl i Circle mod na betrii viz screen:
Udělal jsem to samé co ty a koubelka, ale neporadil by jsi mi jak dostat do telefonu ten CIRCLE MOD pro baterku?

Děkuji.

Faann
Stálý androiďák

Příspěvek od Faann » pát 16. zář 2011 4:09:55

Luk141888
Nové Androidě

Příspěvek od Luk141888 » pon 19. zář 2011 13:41:56

vlkovec píše:
Luk141888 píše:tak dle uživatele "koubelka" jsem udělal vše a přesně jak píše - vše funguje jak má, baterie zlepšení tak o 40-50 procent. Dokonce se mi povedl i Circle mod na betrii viz screen:
Udělal jsem to samé co ty a koubelka, ale neporadil by jsi mi jak dostat do telefonu ten CIRCLE MOD pro baterku?

Děkuji.
Přes clockwork mod (nepoužívej CWM, ale při vypnutém telefonu podrž tlačítko hlasitosti UP + home + Onoff), v něm "instalovat soubor zip z SD". Vyber jeden ze zipů zde z tohoto archivu (který si samozřejmě napřed nahraj do telefonu): http://www.multiupload.com/4AYDREKZ8E - je potřeba napřed toto extrahovat v PC, vzniknou 4 soubory, jeden z nich si přes clockwork nainstaluj...

(dle přiloženého obrázku)
typy baterii.png
typy baterii.png (3.7 KiB) Zobrazeno 26476 x

Odpovědět

Zpět na „Návody pro ROM/ROOT“