Návody pro ROM/ROOT[NÁVOD]ROOT Acer Iconia B1-A71, B1-710, B1-A710 a A1-810

Veškeré návody na rooting , výměnu fw, unbrick patří sem. Pokud hledáte místo kde jsou návody obecné a nesouvisející přímo s ROOTem nebo ROM/FW tak správné místo je v návodech ve fóru Android OS
Videa s návody patří do sekce Video návody pro ROM/ROOT

Moderátoři: Jacho, mArtinko5MB, Jacho, mArtinko5MB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanes69
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 02. led 2012 9:51:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Xcover 2

[NÁVOD]ROOT Acer Iconia B1-A71, B1-710, B1-A710 a A1-810

Příspěvek od Hanes69 »

Na stránkách http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2240029 je ke stažení toolkit pro tablety Acer Iconia.
Podrobný postup v angličtině pro tablet B1-A71 je popsán na stránce http://vicryhc.wordpress.com/2013/05/15 ... ia-b1-a71/
Moje zkušenost:
1. Zjistil jsem verzi FW ( v mém případě RV05RC05 )
2. Aplikoval jsem Invalid Partition Error fix, který je ke stažení na stránkách Aceru. Bez tohoto kroku skončí tablet v bootloopu
3. Nainstaloval ovladače tabletu stažené ze stránek Aceru
3. Stáhnul jsem poslední verzi toolkitu ( 0.7.2 ) a rozbalil na disk
4. Stáhnul odpovídající system.img.gz a nakopíroval ho do adresáře system_image v rozbaleném toolkitu
5. Spustil jsem rootkit jako Správce
6. Potvrdil jsem že chci provést Root - volba 1
7. V tabletu jsem povolil USB debugging a připojil ho k PC a po doinstalování ovladače potvrdil Enterem
8. Toolkit nainstaloval Busybox a požádal o odemknutí obrazovky - NUTNO UDĚLAT
9. Toolkit zadá příkaz na obrazovce tabletu a spustí ho - je vidět "clicknutí" na tlačítko Run
10. Toolkit nakopíruje FW a žádá o konečné potvrzení Enterem
Po restartu tabletu je třeba už jenom z Google Play stáhnout aplikaci SuperUser a užívat si rootnutý tablet

Jinak tablet má Recovery menu, do kterého se dostanete tak, že vypnete tablet, stisknete a držíte tlačítko Volume Up a tablet zapnete.
Pokud se Vám root nezdaří případně skončíte v bootloopu, můžete obnovit FW tak, že ho nahrajete v ZIPu na SD kartu a přes Recovery menu ho flashnete.
Odpovědět

Zpět na „Návody pro ROM/ROOT“