Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
BunGee
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 20. pro 2010 0:04:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Bydliště: Brno

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od BunGee »

zdravim, taky jsme presel z WM. Zatim na vsechno tak nejak postupne prichazim, jen me zarazi jedna vec. Mam LCD od samsungu, kdyz to sesinchronizuji pomoci DLNA, tak je vsechno funkcni, jen neprehraju videa natocene SGSII(spatny format). Vim, ze nataci do 3gpp, neslo by bud televizi nejak naucit tento format, nebo prehodit jinej format nahravani v PDA? Kamos, co ma SGS, tak videa normalne prehrat jdou. Diky
tojfa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 12. čer 2011 20:48:28
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S II

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od tojfa »

Mám s tím dlna stejný problém.... zvláštní je, že některá videa fungují a zdá se, že na přehrání nemá vliv jak délka videa, tak formát - 720/1080. Jinak fw v LCD je aktuální. Podobný problém mám, když jsem si stáhl remote control na tv a foun se sni nevidí ani při funkčním DLNA. V applikaci v podporovaných zařízeních má TV je :?
-stock KF3
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Deathman »

Existuje na Android něco jako "User Agent Faker" na iPhone kterej zablokuje aby se stránky na netu zobrazovali v mobilní podobě?štve mě pořád přepínat z mobilní verze na klasickou.dík
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od kultus »

je na to na XDA navod pro stock web prohlizec ale prijde mi zdlouhavy abych se tim zabyval...muzes zkusit ;) je to v sekci SGS2 development
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
anryh
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 10:41:15
Typ mobilu / ROM: Samung Galaxy S2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od anryh »

Zdravim, ze se jeste vracim k tomu senzoru priblizeni. Nakonec jsem zjistil ze funguje, ale pokud je uplne zakryty. Na trech milimetrech uz je displej zase aktivni. Neda se nekde ta citlivost toho cidla nastavovat?? Nemam ucho placaty jak slon. Dik
Uživatelský avatar
Phatty
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. črc 2011 11:13:47
Typ mobilu / ROM: Samsumg Galaxy SII

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Phatty »

krabicka3 píše:Nevite nekdo co znamena ta preskrtnuta zubata cara, ktera je videt pri hovoru vedle tlacitka pauza (podrzet hovor)? V manualu jsem to nejak nenasel. :(
Není zapnutý reproduktor. :)
Uživatelský avatar
krabicka3
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pon 09. kvě 2011 13:02:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Bydliště: Praha

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od krabicka3 »

To mi prijde, ze uz je indikovano tim, ze pod tlacitkem "Speaker" neni zelena cara. :)
Samsung Galaxy S II, Vodafone
duraj.marek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. črc 2011 10:12:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy I9100 S2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od duraj.marek »

Ahoj.
Do mobilu SGS2 jsme nastavil přístupy k emailum které potřebuji na cestách. Vše funguje a stahuje a odesílá. Mám ale jeden zásadní problém. Po stažení emailu a odpojení chci nepotřebné emaily (po přečtení ) vymazat a napíše mi to
- NELZE SE PŘIPOJIT K SERVERU. To znaméná, že veškerou manipulaci se staženými emaily mohu realizovat pouze ve stavu připojení? Měl jsme HTC a tam byla správa emailu (odstaňování) offline. Koukal jsme do návodu a nic tam takového neřeší v nastavení. Díky za radu. Marek
Uživatelský avatar
Phatty
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. črc 2011 11:13:47
Typ mobilu / ROM: Samsumg Galaxy SII

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Phatty »

Přeškrtnutá klikatá čára znamená Potlačení okolního hluku. Při hovoru je tato nabídka pod tlačítkem Menu. Sorry, mám Sdvojku jen týden. :P
TOMBY
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 18. lis 2010 19:08:29
Typ mobilu / ROM: iP 4S - ex SGS II
Tablet: Galaxy Tab GT-P1000 2.3.6 XEZ no root

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od TOMBY »

Tak jsem se pri pouzivani SGSII setkal s nasledujicim problemem: daval jsem pametovku a stale se mi telefon pri vetsim sticku, ci zatlaceni na nej vypnul. Pak jsem objevil zezadu, ze mam jeden nezaskoceny dilek na krytu. Nebylo to temer videt, ale aacvaklo se to a od te doby je klidek. Pozor na to.
Jerii
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 26. led 2011 22:33:23
Typ mobilu / ROM: SGS 2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Jerii »

Chtel bych se zeptat jestli je nekde nastaveni ohledne čtení kontaktu pri prichodu sms nebo hovoru. Da se to nekde vypnout eventuelne nastavit aby to u konkretniho kontaktu cetlo jine jmeno ??? ( rad bych v seznamu ponechal puvodni jmeno ale na to čtení bych k tomu dal anglicky ekvivalent :-) )
h4wk3y
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: úte 14. pro 2010 22:25:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 O2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od h4wk3y »

nevim, jestli se to tu uz neresilo, tak se zeptam...

Od te doby co mam SGS2, tak si vsichni silene stezuji, ze me vubec neslysi nebo mi nerozumi... Kdyz si pak dam spodek telefonu primo proti puse, tak je to pry OK, ale kdyz ho drzim klasicky sluchatkem u ucha a mikrofonem k puse, tak me proste pry skoro neslysi... Deje se vam to taky, nebo mam prvni duvod reklamace? :D....
Diky za odpovedi
Uživatelský avatar
debi
Androiďák!
Příspěvky: 284
Registrován: úte 28. pro 2010 14:21:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Nexus 7 16Gb
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od debi »

h4wk3y píše:nevim, jestli se to tu uz neresilo, tak se zeptam...

Od te doby co mam SGS2, tak si vsichni silene stezuji, ze me vubec neslysi nebo mi nerozumi... Kdyz si pak dam spodek telefonu primo proti puse, tak je to pry OK, ale kdyz ho drzim klasicky sluchatkem u ucha a mikrofonem k puse, tak me proste pry skoro neslysi... Deje se vam to taky, nebo mam prvni duvod reklamace? :D....
Diky za odpovedi
No tak to na reklamaci je ,ale u rodičů ,že máš krátkou tvář :lol: ten mobil je lopata ,řekněme si to upřímně ;)
Sagem MC920,Alcatel OT301,Nokia 3310,Nokia 3410,Nokia 3510,Motorola T192,Motorola T192e,Sony J6,Panasonic GD67,Motorola T720,SE T300,SE T610,SE T630,Siemens M65,Siemens SX1,SE K750,LG KP500,Samsung S5230,LG P500,Samsung SII,S4,S6,S7e,S8,S9+,S10e,Note9,Note10+.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

debi,necituj poslední příspěvky - přečti si pravidla fora
Uživatelský avatar
debi
Androiďák!
Příspěvky: 284
Registrován: úte 28. pro 2010 14:21:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Nexus 7 16Gb
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od debi »

Ok jsem zapoměl
Sagem MC920,Alcatel OT301,Nokia 3310,Nokia 3410,Nokia 3510,Motorola T192,Motorola T192e,Sony J6,Panasonic GD67,Motorola T720,SE T300,SE T610,SE T630,Siemens M65,Siemens SX1,SE K750,LG KP500,Samsung S5230,LG P500,Samsung SII,S4,S6,S7e,S8,S9+,S10e,Note9,Note10+.
h4wk3y
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: úte 14. pro 2010 22:25:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 O2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od h4wk3y »

nejak jsem te debi nepochopil...
kratkou tvar jiste nemam... kdyz mam sluchatko na uchu, a displej priplacly na tvar, tak mam konec founu tak 2 centaky od koutku - pusu mam dale, telefon je kratsi nez ma tvar...

tudiz nevim, ale myslim, ze tam problem nebude...

leda bych mel oblicej moc dlouhy :D...
Uživatelský avatar
debi
Androiďák!
Příspěvky: 284
Registrován: úte 28. pro 2010 14:21:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Nexus 7 16Gb
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od debi »

Tak jedině jak říkáš ;) ,já se ptal a zním stejně hlasitě :yes:
Sagem MC920,Alcatel OT301,Nokia 3310,Nokia 3410,Nokia 3510,Motorola T192,Motorola T192e,Sony J6,Panasonic GD67,Motorola T720,SE T300,SE T610,SE T630,Siemens M65,Siemens SX1,SE K750,LG KP500,Samsung S5230,LG P500,Samsung SII,S4,S6,S7e,S8,S9+,S10e,Note9,Note10+.
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Blackhawk »

@h4wk3y - nezakryvas si prstom mikrofonovu dierku? Mne sa to totiz stalo par krat a vtedy ma druha strana vobec nepocula.
h4wk3y
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: úte 14. pro 2010 22:25:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 O2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od h4wk3y »

prave, ze nezakryvam....

je to divne.... reklamovat s emi nechce, ale tohle je u telefonu dost blby :D
maxipes6
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: sob 05. bře 2011 9:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Twitter: https://twitter.com/maxipes6
Rom: ETL Stock ROM 4.4.2

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od maxipes6 »

Taka blbá otázka, ale ako mam importovat SMS a Úlohy z Nokie N95 8GB do SGS2 (ak sa to dá). Kontakty, kalendár aj poznámky som spravil cez Outlook a Kies ale toto mi nejde. Viem len že HTC má na to nejakú aplikáciu ale Samsung asi nemá. Ďakujem za všetky tipy a rady.
Samsung Galaxy Note 3, ETL Stock ROM 4.4.2 & no-ROOT
Nokia 3510i, Nokia 6030, Nokia 6103, Nokia 6280, Nokia 6500 Slide, Nokia N95 8GB, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note 3
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od delarock »

Chlapi s yym mikrakom mam to iste musim drzat phone nalepeny na lici. Predtym som zvykol volat so spodkom telefonu par cm od lica ved viete ako myslim a ludia sa zacali stazovat ze ma zle pocuju...
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
redik_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 171
Registrován: úte 26. črc 2011 10:57:55
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: SGS2 - přechod na telefon - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od redik_cz »

Mám dotaz, při synchronizaci se mi některé události v telefonu vytvořily vícekrát, není na to nějaký program, který by je dokázal jednoduše najít a odstranit? Díky moc
bosna4321

Problém s .nomedia

Příspěvek od bosna4321 »

Zdravím,
dnes jsem měl takovej malej problém - po nakopírování souboru .nomedia telefon nenašel notifikační vyzvánění. Když jsem .nomedia chtěl odstranit, zjistil jsem, že i po zobrazení chráněných a skrytých souborů průzkumník tyto soubory nevidí.

Takže řešení pro ty z vás kteří máte podobný problém - v nastavení telefonu - aplikace - vývoj(nebo tak nějak) - ladění USB
musí být zapnuto !

Snad to někomu pomůže.
Naposledy upravil(a) patlen dne pát 05. srp 2011 18:31:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto na tvou žádost ok ;-) PATLEN
Uživatelský avatar
martintrestik
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: úte 01. čer 2010 18:20:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II I9100
Bydliště: .: In your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od martintrestik »

mam dva dotazy...
1) podporuje telefon karty naformátované na ntfs? Nebo jakým způsobem dostat do telefonu film o velikosti 3+gb, aniž bych musel přes kies konvertovat?
2) funguje je zde nebo je na to nějaká app, že když je telefon připojen přes USB k PC tak že se nenabíjí? Takovou vlastnost měl stařičký HTC Touch HD s WM, ale Android toto asi nepodporuje co...
Výrobce: Samsung | Model: GT-I9100 Galaxy S II | Verze Android: 4.0.4 | Verze základního pásma: I9100XXLPS | Verze jádra: 3.0.28-NEAK-2.0.3x simone@ubuntu) |Číslo sestavení: IMM76D
bosna4321

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od bosna4321 »

pokud vím, tak SGS II čte pouze FAT. K druhému bodu - docela by mě zajímalo k čemu by to mělo bejt dobrý?
Uživatelský avatar
martintrestik
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: úte 01. čer 2010 18:20:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II I9100
Bydliště: .: In your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od martintrestik »

1) A jakým způsobem se dá tedy dostat film o větší velikosti 720p/1080p do telefonu?
2) V podstatě žádný, jen mě to zajímá

Ještě by mě zajímalo, nějaký automatický způsob třídění ikonek po odinstalaci aby se seskupovali na prázdná pole a ušetřili se tím karty obrazovky? Po odinstalaci programů zůstávají prázdná místa a nová instalace je nevyplní, ale instaluje se za poslední program popř.na další kartu obrazovky...
Výrobce: Samsung | Model: GT-I9100 Galaxy S II | Verze Android: 4.0.4 | Verze základního pásma: I9100XXLPS | Verze jádra: 3.0.28-NEAK-2.0.3x simone@ubuntu) |Číslo sestavení: IMM76D
bosna4321

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od bosna4321 »

nevim, nikdy mě nenapadlo tahat do telefonu s displejem 800x480 film o velikosti 720p :D. Pokud je tvůj cíl ten film jen přenést a z telefonu udělat mass storage pro velká média, budeš muset hledat, tohle já nevím a nechce se mi to zjišťovat. Osobně využívám flashku, popř. ext. hadr.
S tím seskupováním - no buď to můžeš dělat manuálně, nebo je tam možnost myslim vyčistit stránku nebo tak nějak.. to ale taky přesně nevím, tich aplikací nemam tolik aby pro mě byl problém přetáhnout pár ikon :)
msrkicksass
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 31. bře 2010 9:41:41

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od msrkicksass »

Mam dotaz, ma SGS2 stejnej filesystem jako SGS1? Tzn ze aplikace se instaluji na vnitrni SD kartu a clovek ma tedy dostatecny zivotni prostor?
--Samsung Galaxy S 3-- stockrom
bosna4321

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od bosna4321 »

přesně tak
maxipes6
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: sob 05. bře 2011 9:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Twitter: https://twitter.com/maxipes6
Rom: ETL Stock ROM 4.4.2

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od maxipes6 »

Cauko. Da sa pri natacani videa pauznut nahravanie a potom zas spustit alebo ide len spustit a zastavit ?
Samsung Galaxy Note 3, ETL Stock ROM 4.4.2 & no-ROOT
Nokia 3510i, Nokia 6030, Nokia 6103, Nokia 6280, Nokia 6500 Slide, Nokia N95 8GB, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note 3
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW“