Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

willism
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: pon 25. říj 2010 17:41:43
Typ mobilu / ROM: OPO
Tablet: iPad AIR 2
Rom: Cyanogen 11S

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od willism »

dnes odzkoušeno na aktuání verzi LPU, bulo ovšem nutné instalovat starý bootloader dále jsem pokračoval viz úvodní post.
Htc Desire Reflex Tsense > Samsung Galaxy S II Cognition > NEXUS 4>OnePlusOne
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Mohl jsi použít app TriangleAway
Uživatelský avatar
Denneg
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29. kvě 2012 13:08:46
Typ mobilu / ROM: Samsung I9100+PA 4.4.2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Denneg »

Ahoj. Po update na ICS 4.0.4. Jsem nahodil
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *PhilZ-cwm6 - Custom Pure Stock Based Kernel Now v2.7 with custom CWM6 Touch + Dual USB Mount* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
A zaden trojuhelnik nikde neni. Jede to super. Jen nevim zatim jak na unroot :-x Take pokud Pan Mahon nebo nekdo bude te lasky. Jiz nemam download mod ale jen odin mod. Je nejaky rozdil?
Predem dekuji.

@telefon    
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Denneg
Sorry že píšu až teď,jelikož už nemám SGS2 tak sem už moc nechodím.
Trojuhelník se po custom kernelu neukáže,ten je jenom po cf-rootu.Na unroot je více způsobů a to např.flešnout přes Odin ofiko kernel k dané ofiko romce nebo telefon přeflešovat ofiko romkou která ten root zruší.Jinak download mod měls a máš pořád,to tě asi zmátlo že navrchu je červeně Odin mode,že ?

Edit: Jo a kdyby jsi to někdy prodával nebo to dával do servisu tak nezapomeň použít tu app TriangleAway na vynulování počítadla neofiko flešů v dovnload modu.
Naposledy upravil(a) mahon dne čtv 18. říj 2012 5:53:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Denneg
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29. kvě 2012 13:08:46
Typ mobilu / ROM: Samsung I9100+PA 4.4.2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Denneg »

Dekuji moc. jj je tam napsane odin mod nebo mobil odin. Modre ale to bude to same a jen graficke znazorneni je jine. Videl jsem uz i v ruzove barve. :-o S tim unrootem jsi me potesil. Neni to zadna hruza.
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od optimas »

modraczech píše:tak, pokud má někdo nový bootloader a jig nefunguje, tak toto pomůže:

- stáhnout starý bootloader: http://www.uloz.to/10608416/gt-i9100-old-bootloader-exe
- nahrát přes ODIN (Files [Download] BOOTLOADER)
- vypnout
- aplikovat JIG dle standardního postupu
vyzkoušeno, funguje....
A je jedno jaký tam dám ten BOOTLOADER nebo to musí být pro daný typ founu
Universe70
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 07. pro 2012 21:16:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Rom: 6.0.1

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Universe70 »

Zdravím, na Google Play som našiel "mazač" žltého trojuholníka, môže to byť náhrada za kúpený JIG:
A ako s ním potom pracovať? Vdaka za odpoveď.
Link dole

https://play.google.com/store/apps/deta ... xlYXdheSJd
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

O této app už se zmiňuju v mém výše uvedeném příspěvku a není to jenom na výmaz žlut. trojuhelníku ale i na vynulování počítadla neoficialních flešu co máš v download modu.Použití jednoduché jenom zvolíš " reset flash counter " a je vynulováno.
Uživatelský avatar
Tichy921
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07. lis 2012 17:00:01
Typ mobilu / ROM: GT I9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Tichy921 »

Zdravím, měl jsem v telefonu CM 10 a vrátil se k původnímu fw (4.0.4 I9100XWLPY), začalaly se mě dělat vodorovné pruhy na dipleji (cca jen v první 1/5 pod logem samsung -> když se s telefonem pracuje, že se zahřeje pruhy zmizí) I tak si myslím, že je to na reklamaci, ale mám problém s usb jigem k telefonu ho připojím do download modu naběhne tam napíše :

FACTORY MODE
PPRODUCT NAME: GT-i9100
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (2 counts)
CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

Když usb jiga vyndám telefon se nerestartuje a neděje se nic . . . když jsem vyndal baterii a zapl ho v nastavení telefonu je pořád "servisní stav: používá se"

Děkuji za každou radu co s tím ;) (telefon je kupovaný v červenci 2012 u O2)

Tak jsem pročetl pořádně celou diskuzi a nahrál starý bootloader, jig vypadá že zafungoval -> CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO a byl pod tím vším nějaký zelený nápis. Ale co mi furt zůstává je v nastavení servisní stav : se používá

Kdybych s tím šel takhle na reklamaci do O2 poznají že se v telefonu hrabalo nebo ne ?
Siemens A50 -> Sony Ericsson K700i -> Nokia N73 Music Edition -> Nokia N900 -> Nokia 6300 -> Samsung S8500 Wave -> Samsung GT-I9100 Galaxy S2 CM 10
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Teď když máš vynulováno tak to ještě jednou přeflešni přes Odin tou O2 romkou ať se tam vrátí ten novej bootloader a pak dej tovární nastavení a naformátuj vnitřní USB paměť a můžeš odeslat na záruku.
Tou app TringleAway si mohl vynulovat počítadlo už v té CM10 a pak fleš O2 rom a bylo by to hotové ;)
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Florent »

Nabízím na prodej JIG, cena 60 Kč i s poštovným, JIG je nový, originál zabalený. Pokud máte někdo zájem, pošlete PM... ;)
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Dej to sem http://bazar.androidforum.cz/ tu to nemá opodstatnění protože ve vyšších verzích androidu už nenuluje počítadlo
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Florent »

Oki doki, sorry za OT... ;)
Remy
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. dub 2013 15:28:56
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Advance

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Remy »

Ahojte mám problém... prehraval jsem OS jenze mi vypadl proud a telefon je uplne mrtvej... nereaguje vubec na nic chci se zeptat zda mi jig pomuze? :help: :help:
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od patlen »

Zkus jestli se dostanes do download rezimu...
Remy
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. dub 2013 15:28:56
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Advance

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Remy »

No Download modu se nedostanu nereaguje ani na trojhmat... ale uz jsem si jig objednal tak uvidim no pokud nepomuze ani ten tak to jde do servisu :(
heff
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. črc 2012 14:45:09
Typ mobilu / ROM: samsung s advance i9070p

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od heff »

Ahoj lidi ,, hele když přehraju stock přes odin obnoví se bootloader do originálu ?...já jen kdybych musel nějak reklamovat telefon ,,,a nebo ho musím zase nějak flešnout ?...
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Se ptáš na věc která je tu na foru snad 50x i víckrát popsána.Nevím co máš za telefon a co máš flešnuto,je dobré to příště napsat.Takže app triangle away vynulovat počítadlo (nutný root) v download modu,pokud tam máš napočítáno,vrátit původní CSC kod a pak fleš stock rom.
heff
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. črc 2012 14:45:09
Typ mobilu / ROM: samsung s advance i9070p

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od heff »

ofiko stock na SGS2 jen je rootnutý......a csc se neobnoví s ofiko stock roomkou ?
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Ale nenapsal jsi jakou ofiko jestli nebrand XEZ nebo Vodafone,T-Mobile.Neflešoval jsi před tím jiné romky ? Pokud máš nebrandovanou XEZ (což jsi nenapsal) a nic jiného si neflešoval tak CSC kod měnit nemusíš.
PATWIST
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. lis 2010 8:01:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II i9100
Twitter: PATWIST
Rom: stock
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od PATWIST »

Zdravím, aké je riziko použitím tej aplikácie Triangle Away? Na základe čoho sa môže zariadenie bricknúť, nedávno som si rootol s2 a napísal o tom aj návod a rád by som sa zbavil toho trojuholníka
Inak JIG je možné kúpiť za 0,93$ (0,67€, 18 CZK) na ebay

EDIT by jumbo78:
Pokud si tu chceš dělat reklamu, domluv si to s adminem. Navíc, ten tvůj návod obsahuje dost chyb. Odkaz smazán! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
Samsung Galaxy S2 (GT-I9100), stock 4.1.2 (Jelly Bean), root, Siyah kernel, Go Launcher
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od mahon »

Nesetkal jsem se zatím z žádným rizikem u app TA.V návodu máš nesrovnalosti (např.4.2.1 - to je co ? Nebo v bodu 8 píšeš -
Telefón zobrazí upozornenie, to potvrďte stlačením zníženia hlasitosti řekl bych že spíše zvýšení hlasitosti a jiné.) dle kterých bych to vůbec nedělal.Měl bys vědět že pokud rootuješ přes Odin tak tam ten žlutý trojuhelník budeš mít kterého se v JB Jigem nezbavíš.Pokud budeš rootovat přes recovery mod soubor zip třeba od Philz tak to bude vše v pohodě protože je to root na základě stock kernelu který ti povolí výmaz Binary pomocí app TriangleAway.Kdežto když tam dáš ten tvůj custom kernel tak to vynulovat nepůjde.Je tu o tom hodně popsáno a i mnou.Studuj a uprav si ten svůj návod než s tím bude mít někdo problém.
PATWIST
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. lis 2010 8:01:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II i9100
Twitter: PATWIST
Rom: stock
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od PATWIST »

Vďaka za rozumné vysvetlenie a ospravedlňujem sa za reklamu, máte pravdu, nabudúce si takýto návod po sebe radšej 2x prečítam pretože tu hrozí riziko že niekomu môžem pomôcť k nefunkčnosti.. No bolo mi čudné že v Odine som mal začiarknuté F. Reset time na resetnutie počtu flashnutí, no po rootnutí to neresetovalo. Vďaka za info, vyznáš sa :yes: Ten trojuholník nevadí, je to len taká drobnosť.
Samsung Galaxy S2 (GT-I9100), stock 4.1.2 (Jelly Bean), root, Siyah kernel, Go Launcher
endorphin
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 19. led 2012 17:28:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od endorphin »

Zdravim,

potrebujem vyresetovat binary count pocitadlo. Mam k dispozicii USB JIG, ten zial od JB aktualizacie nefunguje. Momentalne mam v mobile CM 11 KitKat 4.4.3. Existuje nejaky iny sposob ako to vyresetovat, alebo jedine riesenie je nahodit official ICS pripadne GB a potom spravit reset? Dik za radu.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: [NÁVOD] SGS2 - Reset Binary Count

Příspěvek od Jumbo78 »

Ofiko firmware (klidně JB), root, Triangle away - nenechat restartovat a znova flash ofiko firmware.
Jelikož nemáš stock kernel, vždy po restartu bys měl počítadlo na 1 i kdybys použil Triangle away

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW“