Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW[ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mindfreak
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 07. říj 2011 20:29:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro [Turbo]
Rom: stock

[ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od Mindfreak »

takže už nejaký ten piatok tu máme CM 13 pre náš starý SGS2 tak by sa tomu patrilo založiť aj tému

odkaz na xda: http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... 3-t3223808" onclick="window.open(this.href);return false;

odkaz pre inštrukcie ku kompletnej inštalácii: http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... d-t3313978" onclick="window.open(this.href);return false;

odkaz na CM download: https://download.cyanogenmod.org/?device=i9100" onclick="window.open(this.href);return false;

odkaz na changelog: http://www.cmxlog.com/13/i9100/" onclick="window.open(this.href);return false;

odkaz na gaps: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps" onclick="window.open(this.href);return false; resp. > http://opengapps.org/?api=6.0&variant=nano" onclick="window.open(this.href);return false;

First time installation instructions:
Download CM-13.0-XXXXXXXX-NIGHTLY-i9100.zip to your sdcard
Make sure you're using a Kitkat Compatible Recovery
Boot into Recovery
Wipe all your data
Flash CM-13.0-XXXXXXXX-NIGHTLY-i9100.zip from sdcard
(Optional)Flash Google Apps.zip from sdcard
Reboot

no pochválte sa ako vám to šlape ;) na tom našom staroušovi - doporučujem dobre prečítať prv prvý príspevok na xda ;)
Naposledy upravil(a) Mindfreak dne stř 02. bře 2016 23:37:35, celkem upraveno 2 x.
Lenovo Vibe P1 Pro (stock) // Samsung Galaxy SII CM 12.1 5.1.1 // HTC Desire HD codefireX JB-4.2.2 // Nokia N73 // LG B2050
bogfran
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. čer 2010 13:36:17

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od bogfran »

Což o to funguje to hezky, ale jak tam mam dostat přes CM recovery google apps? Za boha na to nemůžu přijít...

A nejhorší je, že se teď nedostanu ani ke svým kontaktům.
Uživatelský avatar
Mindfreak
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 07. říj 2011 20:29:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro [Turbo]
Rom: stock

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od Mindfreak »

ono treba nahrať micro alebo nano verziu ggaps tym istym sposobom ako ked instalujes rom
Lenovo Vibe P1 Pro (stock) // Samsung Galaxy SII CM 12.1 5.1.1 // HTC Desire HD codefireX JB-4.2.2 // Nokia N73 // LG B2050
bogfran
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. čer 2010 13:36:17

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od bogfran »

To jsem zkoušel, ale recovery se mi přehrálo na cyanogen, místo clockwork. A telefon mi píše že nemá root práva, a přitom root třeba přes Kingo nejde. cyanogen recovery mi nenajde ani gaaps uložené ani na kartě, ani v telefonu. To samý když chci přeinstalovat ROM. Prostě ten recovery pěkně zmršili...
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od verny94 »

S CM recovery jsou problémy. Preflashuj na CWM.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
Mindfreak
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 07. říj 2011 20:29:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro [Turbo]
Rom: stock

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od Mindfreak »

http://download2.clockworkmod.com/recov ... laxys2.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo si to najdi tu pre tvoj telfon https://www.clockworkmod.com/rommanager" onclick="window.open(this.href);return false;

// ako ja osobne som si nedaval cwm tak neviem či splna kompatibilitu s min. kitkatom
Lenovo Vibe P1 Pro (stock) // Samsung Galaxy SII CM 12.1 5.1.1 // HTC Desire HD codefireX JB-4.2.2 // Nokia N73 // LG B2050
bogfran
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. čer 2010 13:36:17

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od bogfran »

Teď jsem byl v zahraničí, a když jsem přijel, nabídlo mi to samo cyanogenmod upgrade. Spustil jsem a brick. Takže už se nedostanu do recovery vůbec. Naštěstí jde Odin mode, tak zkusim nahodit nějakou starší ROM a potom znovu od začátku. Moc vychytaný co se týče tohohle to nemají, ale jinak to šlapalo dobře.
Naposledy upravil(a) bogfran dne pon 07. bře 2016 12:58:26, celkem upraveno 1 x.
bogfran
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. čer 2010 13:36:17

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od bogfran »

Tak nahozenej CM 13, ale gapps prostě nic. i přes TWRP mi to píše nedostatek místa. A menší balíček než je pico asi neseženu?
Akino
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. bře 2016 12:02:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy SII CM 13
Rom: Cyanogenmod

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od Akino »

Já CM13 používám a neměl jsem žádný problém. Gaaps mi normálně šly instalovat, ale musel jsem dát TWR recovery. Upravil jsem si i particion vnitřní paměti, takže jsem ji zvětšil na 3 GB pro aplikace. Jediné co mi nejde, je aktualizace přes menu telefonu. když aktualizaci stahnu a dám instalovat, tak mi to vyhodí chybu ohledně md5. Musím tedy do recovery a nainstalovat stahnutý soubor ručně. Od březnových aktualizací mi přestalo fungovat natáčení displeye. Když telefon pustím, a vlezu např. do sms a pustím klávesnici (chci psát), tak mi jde otočením přepnout do landscap režimu, ale za chvíli když chci psát, tak už natáčení nefunguje a nefunguje ani např. na prohlížení fotek a pod. Prostě gyro nereaguje. Druhý problém, který jsem pod CM 13 zaznamenal oproti CM 12 je nemožnost spustit navigační aplikace. Používal jsem Sygic (mám i placenou verzi) a prostě ji nerozběhnu. Zkoušel jsem i Beonroud a jiné app a také je nerozběhnu. Nainstalují se, ale nespustím je. Jedinou navigační app, kterou jsem dokázal rozchodit je Nacesty a ta je hrozná. Třetí problém je nefunkční otg. Respektive po připojení flashky ji to někdy detekuje a někdy ne. Když už ji to detekuje, tak se na ni sice dostanu, ale například video z ní nespustím. Používám na přehrávání VLC Player. Tyto tři věci až budou odbourány, bude to vynikající rom. Dobrá výdrž baterie a svižný chod. Kdyby jste mi uměl někdo poradit, budu rád.
bob.99
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: úte 14. kvě 2013 20:13:49
Typ mobilu / ROM: Samsung S II

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od bob.99 »

Zkoušel jsem poslední CM13 (cm-13.0-20160402-NIGHTLY-i9100.zip) + pico Gapps. Vše šlape bez problému. Taktéž Xposed framework (xposed-v80-sdk23-arm.zip). Co se mi ale nepodařilo je aktualizace binary souborů SU. Zkoušel jsem aktualizovat přes appku Supersu nainstalovanou z Play (aktualizace nebyla úspěšná) tak přes recovery (BETA-SuperSU-v2.49.zip i BETA-SuperSU-v2.71-20160331103524.zip). Výsledek je pořád stejný. Pokud nahraju CM12, aktualizace binárních souborů normálně funguje (přes SuperSU). Telefon je rootnutý.

Můžete poradit? Díky.
mam.oskar
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: stř 27. črc 2011 16:51:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: [ROM][6.0.1][I9100][OFFICIAL] CyanogenMod 13 Nightly Builds

Příspěvek od mam.oskar »

Ahoj chlapi. Mám SGS2 jako firemní a už někdy před rokem jsem do něj šoupl CM 12.1. Teď jsem si všiml CM13, tak jsem tu romku stáhl a udělal to jako vždycky. Tzn. vlézt do recovery, wipe všeho možného, nahrál jsem novou romku, dal reboot do recovery a ještě jednou wipe všeho a znovu instalace a pak reboot. Co budu vykládat, no telefon naběhl, ale píše mi to neustále, že není vložena SIM, nevíte co s tím? Zkoušel jsem to ještě 2x přehrát, ale bez výsledku. Vám to funguje?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW“