Rooting android telefonůPLS jak prohodit interní SD vs externí SD

Dotazy a diskuze nad problémy které souvisí se změnou rootováním. :help:

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
Uživatelský avatar
sceva
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:25:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro 32GB ROM 3GB RAM
Rom: andr. 6.0.1 miui 8.1
Bydliště: Šumperk

PLS jak prohodit interní SD vs externí SD

Příspěvek od sceva »

Po několikati hodinovém googlování....se obracím zde o radu.
Děcka dostali na vánoce tablety (manta mid13) android 4.0.4,problém je v tom,že mají interní uložiště+interní SD kartu po 1,2gb.Koupil jsem kartu 16gb class10 na rozšíření paměti pro aplikace.Blahově jsem si myslel,že
to vyřeší problém s nedostatkem paměti pro aplikace.Jenže i po nainstalování karty,se mě stále aplikace instalují do interní,kterou už mám plnou.Root tabletu proveden,ale nepomohl,ani aplikace APP2SD ,která vidí jen tu interní SD.
prosím o radu jak nastavit v tabletu aby Externí SD byla místo interní,věškeré moje pokusy byli marné.děkuji za radu
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne úte 08. led 2013 15:33:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: neumí psát a ještě na to upozorní zvětšení a vytlustěním...
2xNokia 5110,2xNokia 6310i,2xSagem RC-912,Nokia 3210,Nokia 5210,Motorola V360,LG Shine,Motorola Motofone F3,Motorola KRZR K1, Nokia 6303 C.....smartfony:Huawei G300,Lenovo A820,Honor 3C
Szalooth
Androiďák!
Příspěvky: 371
Registrován: stř 30. lis 2011 16:06:43
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Re: PLS jak prohodit interní SD vs externí SD

Příspěvek od Szalooth »

Tak nevím, jestli píšeš palcovými písmeny proto, že si myslíš, že si tvého dotazu spíš někdo všimne, anebo se jen chlubíš svým vytříbeným pravopisem...
K věci. Pokud byl root úspěšný, vyzkoušej Link2SD (je zdarma na Google Play). S ním se dají přesouvat aplikace na kartu i v zařízeních, která App2SD nativně nepodporují.
Uživatelský avatar
sceva
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:25:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro 32GB ROM 3GB RAM
Rom: andr. 6.0.1 miui 8.1
Bydliště: Šumperk

Re: PLS jak prohodit interní SD vs externí SD

Příspěvek od sceva »

to Szalooth.....špatný úmysl ve zvoleném fontu písma rozhodně nebyl(čitelnost),příště to tedy napíšu ve standartu,ať to nikoho zbytečně nedráždí.
A teď k tématu:
mám vyřešeno.........pomohl mě jednoduchý program,který vše udělá za Vás,bomba.
Kdy by měl někdo podobný problém,tady je řešení přes program SDvUe.exe
http://funbook.gizmolord.com/script-cha ... mory-card/
čao
p.s.dík za ochotu Szalooth
2xNokia 5110,2xNokia 6310i,2xSagem RC-912,Nokia 3210,Nokia 5210,Motorola V360,LG Shine,Motorola Motofone F3,Motorola KRZR K1, Nokia 6303 C.....smartfony:Huawei G300,Lenovo A820,Honor 3C
JanFogas
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: stř 16. led 2013 19:29:37
Typ mobilu / ROM: Tablet
Tablet: Manta MID08S

Re: PLS jak prohodit interní SD vs externí SD

Příspěvek od JanFogas »

Řeším podobný problém. Různí Filemanagery vydí sice obě SD (interní i externí 16GB), ale na tu dokoupenou nemájí přístup pro zápis. Docela mě to štve. Když něco tahám, tak se to ukládá na interní malou SD a pak to musím vše kopírovat (pouze a jen za pomocí původního Filemanageru - ostatní nefungují) na exerní SD. Z tohoto důvodu třeba nejsem schopen stáhnout pomocí WiFi větší soubory, než kolik mám místa na interní SD. :-(

EDIT: Tak mohu potvrdit, že výše zmíněný névod pomohl i mi. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Rooting android telefonů“