Xperia NeoNelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Sony Ericsson
Odpovědět
exiton
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. bře 2013 20:13:49
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Neo

Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od exiton »

Dobrý večer,

asi poslední tři dny se mi tento mobil často vybíjel, dnes tam bylo asi 12% a hlásilo zase vybití. Tak jsem ho chtěl vypnout a zkusit zapnout, zda-li neběží nějaké zbytečnosti které ho moc vybíjejí. Bohužel po vypnutí už nešel zapnout. Vždy naskočí jen nápis Sony Ericsson a nic, zhasne display a za chvíli se zas objeví nápis.

Někde jsem našel že se má projet SEUSem, jen netuším jak se do mobilu dostat, když ho ani nezapnu, přes NTB mi nejde propojit. Dále jsem našel že se má udělat toto: V recovery udělej wipe data/cache - factory reset. Jenže to opět netuším, jak se do nějakého recovery dostat, když se vubec nespustí systém android ani mobil.

Teď jsem ho vypnul,vyndal i baterku,vrátil jí, dal do nabíječky a zkuil ho tak nechat co nejdelší dobu (asi 20 minut), jestli se to nějak nedokáže vzpamatovat, ale běžně po vybití kdy jsem ho dal na nabíječku tak se rozběhl...

Děkuji za Vaše tipy a rady co se s tím dá dělat.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od LivArt »

SEUS tě instalací provede.
Do recovery menu se dá dostat i z vypnutého telefonu :arrow: jak, to si vygoogli.
Uživatelský avatar
petulinka1
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 09. zář 2011 9:22:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo
Bydliště: Čáslav/Pardubice

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od petulinka1 »

Livarte, Neo recovery od vyrobce NEMA. To by si tam musel sam hodit a jelikoz ani nevi, o co jde, tak to nepujde.

Kazdopadne, SEUS je program pro PC. Telefon se k nemu pripojuje vypnutej. Je tam jednoduchej pruvodce, snadno se to chape. Ale njedriv hod telefon na par hodin nabijet.
XPERIA Neo (unlock, root, SK-CZ XPERIA TEAM ROM EDT-2 ODEX, ultrabetatester, Kernel: stock)
SK-CZ Xperia Team
Není důležité, kolik lidí inhumuješ, důležité je, kolika lidem se nepodaří inhumovat tebe.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od LivArt »

Ve všech značkových telefonech nějaké recovery je, že nemusí obsahovat menu, to je věc druhá. Ono k tomu SEUSu se ten vypnutej telefon musí nějak připojit.

Každopádně v Sony tohle pokazili, že tam nedali normální androidí stock recovery i s menu.
Uživatelský avatar
petulinka1
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 09. zář 2011 9:22:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo
Bydliště: Čáslav/Pardubice

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od petulinka1 »

Ten telefon se k SEUSu pripoji proste tak, ze drzis cudlik zpet a zastrcis kabel. Proste flashmode, nic vic. Akorat je treba pocitat se ztratou dat. Pokud by telefon sel zapnout do systemu, tak se jde vyhnout ztrate dat tak, ze ho pripojis zapnutej k PC Companion a das opravu. Pak o data neprijdes.

Recovery tam mozna nekde je, ovsem se jeste asi nikomu nepodarilo to tim ninja chvatem spustit (jakoze to je dost nechutny a chce to hoooodne velkou davku stesti)
XPERIA Neo (unlock, root, SK-CZ XPERIA TEAM ROM EDT-2 ODEX, ultrabetatester, Kernel: stock)
SK-CZ Xperia Team
Není důležité, kolik lidí inhumuješ, důležité je, kolika lidem se nepodaří inhumovat tebe.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od LivArt »

Jenže to držení čudlíku Zpět právě vyvolá to nějaký ořezaný recovery (o recovery menu), ve kterým proběhne přeinstalace.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil se po naběhnutí loga SE restartuje, nejde zapnout

Příspěvek od LivArt »

V PC companionu by měla projít funkce Opravit telefon nebo můžeš použít Flashtool.
kukino963
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. bře 2015 9:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia neo

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od kukino963 »

mam ten isty problem tak som chcel skusit SEUS ale ten uz nefunguje a cez PC companion mi to nepripoji koli pamatovej karte ktoru chce aby som povolil v mobile no to mozem tazko ked ho nezapnem :( ako sa ti to podarilo vyriesit?
Lemi
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. kvě 2015 7:58:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

Re: Nelze spustit Sony Ericsson Xperia neo po vybití baterie

Příspěvek od Lemi »

Dobrý den,
mám SE Xperia Active a měl jsem podobný problém, po úplném vybití (a další 2 dny lezení na stole) se telefon po připojení nabiječky vůbec nechtěl nabijet, jen občas blikla LED nabijení a telefon se zkoušel zapnout ( na displeji SONY) , ale po 5 vteřinách se vypnul. Tak jsem to nechal celý den a nic se nezměnilo.
Problém jsem vyřešil částečným nabitím baterie mimo telefon. Baterie měla 3,2V (na baterii má být 3,7V), našel jsem doma malý DC zdroj, co dával 4,5V, do série jsem ještě vložil odpor 390ohm a takto připojil na baterku a nechal tak nabijet celou noc. Proud nabijení byl 4mA (usoudil jsem že bych baterii tak malým proudem nemusel zničit).
Ráno měla baterie napětí 3,45, dal jsem ji do telefonu, ten se zapnul, s indikací vybité baterie, ale po připojení nabiječky už normálně nabijí.

Možná toto řešení někomu pomůže

Lemi

P.S: Překvapilo mě, že telefon nejde ani nabít s úplně vybitou baterií, což se běžně může stát.. :-(
Odpovědět

Zpět na „Xperia Neo“