Xperia ProPaměťová karta

Odpovědět
Uživatelský avatar
kamhal
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 28. říj 2010 20:11:58
Typ mobilu / ROM: S4 LTE i9506

Paměťová karta

Příspěvek od kamhal »

Ahoj, mám menší problém s paměťovkou. K telefonu jsem dostal kartu asi jako každý, nicméně když se ji pokusím vyměnit za svoji 8GB Kingston class10, tak ji telefon nevezme.... Zkoušel jsem ji formátovat, nakopírovat tam kompletně originální kartu a nic nepomohlo. Setkal jste se s tímhle problémem někdo? Jak jste ho řešili? Mimochodem android je original ve verzi 2.3
Za rady predem diky
Uživatelský avatar
Zelych
Robot
Příspěvky: 1110
Registrován: čtv 20. kvě 2010 23:00:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Paměťová karta

Příspěvek od Zelych »

Mas ji naformatovanou na FAT32? Zkus kdyztak smazat a vytvorit novy oddil treba v Partition mini tool.
Me bez problemu (v stock ICS a CM10) funguje 16GB no name karta class 4 tusim.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Paměťová karta

Příspěvek od ludekbrno »

kamhal píše:Ahoj, mám menší problém s paměťovkou. K telefonu jsem dostal kartu asi jako každý, nicméně když se ji pokusím vyměnit za svoji 8GB Kingston class10, tak ji telefon nevezme.... Zkoušel jsem ji formátovat, nakopírovat tam kompletně originální kartu a nic nepomohlo. Setkal jste se s tímhle problémem někdo? Jak jste ho řešili? Mimochodem android je original ve verzi 2.3
Za rady predem diky
Je to celkem běžné. Karty nejsou 100% kompatibilní s každým zařízením. To znamená, že třeba v počítači bude fungovat v pohodě a v telefonu blbne. Každopádně ověř, jak se chováv PC a jestli je FAT32.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kamhal
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 28. říj 2010 20:11:58
Typ mobilu / ROM: S4 LTE i9506

Re: Paměťová karta

Příspěvek od kamhal »

Jo to jsem zapomnel napsat. FAT32 pres mini partition tool, karta fungovala normalne v samsungu I5800 (galaxy 3 -> neplest s SIII)... Jediny co me zatim napadlo je, ze nezvlada identifikovat class 10...
Uživatelský avatar
Zelych
Robot
Příspěvky: 1110
Registrován: čtv 20. kvě 2010 23:00:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Paměťová karta

Příspěvek od Zelych »

Neco podobneho se mi tenkrat stalo u nejake Nokie. Pomohlo naformatovani v jinem telefonu (treba hloupem bez OS)
Tak to zkus taky, nebo treba ve fotaku.
Prijde mi divne, ze by si s tim Xperia neporadila, kdyz kamaraduv cinsky Huawei G300 si poradi s 32GB take class10.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Paměťová karta

Příspěvek od ludekbrno »

kamhal píše:Jo to jsem zapomnel napsat. FAT32 pres mini partition tool, karta fungovala normalne v samsungu I5800 (galaxy 3 -> neplest s SIII)... Jediny co me zatim napadlo je, ze nezvlada identifikovat class 10...
Ne, prostě konkrétní telefon si nerozumí s konkrétním typem karty. Jiná class 10 určitě pojede. Nehledejte v tom vědu, je to úplně normální. Bohužel ani standard SD nedokáží všichni výrobci dokonale dodržet.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Xperia Pro“