Xperia ProStabilní JB ROM?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zelych
Robot
Příspěvky: 1110
Registrován: čtv 20. kvě 2010 23:00:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Zelych »

Zdravím, předchozí telefon jsem měl HTC Desire Z a používal jsem na něm CM10.1 (unoficical) ROM, které ale nebyli úplně stabilní a čas od času proběhl samovolný restart, ale CM10 (take neoficialni), která ale byla stabilní bez restartu.
Trochu jsem upgradoval na Xperii PRO, ale už jsem zkoušel asi třetí JB ROM (všechny 4.1.2) ale narozdíl od HTC se mi samovolně restartovali všechny! :-(
Neměl by jste někdo tip na kombinaci kernellu (u SE to je řešeno poněkud jinak než u HTC) a ROM, která by se nerestartovala a byla použitelná pro každodenní používání?
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Tomina »

Nechápu, co všichni děláte? Já s kámošem - oba CM10 FXP - nejnovější update z 10.2. a pohoda, jazz. Nikdy ani jeden samovolný restart, čas od času udělám sám SW FastReboot, který systému pomáhá. Baterka cca 2 dny, takže za sebe spokojenost.
Uživatelský avatar
Zelych
Robot
Příspěvky: 1110
Registrován: čtv 20. kvě 2010 23:00:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Zelych »

Taky jedu na FXP206 ale zdaleka nemam tolik optimismu. Zhruba jeden den treba i vydrzi bez restartu, ale uz jsem asi 3x musel tahat ven baterku, protoze telefon nereagoval vubec na nic, ani na vypinaci tlacitko.
A o vydrzi baterky ani nemluvim, kdyz se dostanu na 14 hodin, tak jsem rad!
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Tomina »

:shock: to je zvláštní. No, někdy se mi stane, že v přehledu baterky zamrzne proces OS Android a tím, že zakáže přechod do spánku mi začne žrát baterku, ale už mi to neudělalo docela dlouho. Asi bych zkusil updatovat CM na nejvyšší verzi, nebo to zkusit znovu přeflashnout..jinak netuším, protože já a ani kámoš nemáme s CM žádné problémy, šlape to perfektně a už bych ICS ani nechtěl.. :lol:
Yurax
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 04. úno 2013 8:53:06
Typ mobilu / ROM: Xperia pro + Xperia mini pro
Rom: CM10

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Yurax »

Ja tam chvili nejaky dvoustovkovy cyanogen mel s defaultnim kernelem (mysleno tim z FXP zipu, ne stock) a jelo to stabilne a krasne, ale pac mi ten minimalismus sedi na mini pro a ne na velke stribrne pro a australia Miui JB 4.2+miui 5 teprve slibuje, jsem tam dal tohle: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1851262 a zatim taky spokojenost, akorat jsem to musel preinstalovat bez swapu na kartu, to delalo hrozny bordel. Ale je to ICS.
Yurax
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 04. úno 2013 8:53:06
Typ mobilu / ROM: Xperia pro + Xperia mini pro
Rom: CM10

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Yurax »

Miui 5 (MIUI5_3.5.4_multi.zip) je sdostatecne pouzitelna, rychla a stabilni.
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od BeNiSh »

zkousim najit vyhovujici 4.2.2 ROMku, ale neni to nic lehkyho. ROMek sou sice hromady, ale je to samej srac a mrdka! to je samy blejskatko, cinkrlatko a podobny picoviny, ale aby nekdo udelal tenkou sviznou ROMku, kde budou fungovat hlavne ty zakladni veci jako fotak, BT, GPS atd. to ne! jako by cilem bylo udelat co nejvic nalestenej prd a funkcnost a spolehlivost byla az na druhym miste, hlavne kdyz to pekne vypada!! to by presne odpovidalo dnesni dobe :roll: nekolik dni zkousim jednu 4.2.2 ROM za druhou z tohole seznamu a je to samej paskvil, kde zasadni veci nefungujou!!

ted jdu jeste zkusit tu MIUIv5, ikdyz po drivejsich zkusenostech s touhle ROM uz predem vim, ze mi nebude sedet ten zasranej ajfounstyl. zas takovyho promrhanyho casu az me ten android zas sere, jeste chvili a Xperie pujde do kopriv a vratim se ke zlaty 8110! :evil:
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od LivArt »

Benish: To je už druhej telefon, kde tě vidím prskat, jak ti nefunguje tamto a tohleto. Proč si teda nekoupíš moderní telefon, na kterým v základu běží 4.2.2?
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od BeNiSh »

to ze ty veci nefunguji je prokazatelny fakt, takze si obhajovat svoje prskani zadnejm chytrakum ani nehodlam, ale k tve otazce ... ze dvou duvodu:
1. telefon s tovarnim 4.2.2 a HW klavesnici zkratka neexistuje :no:
2. stale plati, co jsem prohlasil - soucasny telefon je muj posledni telefon s androidem. coz jiste vis, kdyz tak bedlive sledujes moje prispevky :DD
takze proto 8-)
Yurax píše:Miui 5 (MIUI5_3.5.4_multi.zip) je sdostatecne pouzitelna, rychla a stabilni.
tak test MIUI probehl pomerne rychlejc, nez bych cekal. po otravne zvedavym pruvodci instalace sem nainstaloval a po spusteni zadal PIN, pak se tel vzdy restartuje. dostal sem se i do stavu, kdy sem dokazal projit pruvodcem nastaveni, ale uz behem nej zacal hlasit, ze nevidi SIM kartu... opravdu krasne dotazena STABLE verze! :roll: jako kapesni ohrejvac kouli to ale muzu vrele doporucit :mrgreen: jinak je to mrdka, talze "sestri, dalsi mrtvolu!"
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 07. pro 2013 20:34:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj svoje príspevky a nevytváraj po sebe viac príspevkov !!!
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
Yurax
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 04. úno 2013 8:53:06
Typ mobilu / ROM: Xperia pro + Xperia mini pro
Rom: CM10

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od Yurax »

Hehe, no ja PIN na karte nepouzivam, pac mam kod na otevreni telefonu povinny (firemni politika MS Exchange). Jinak co Te ctu, tak tobe o grafiku a iphonoidnost nejde, tak si nahrej cyanogen 10.1, to je takove gro 4.2.2, stejne vsechny ty ostatni romky jsou na nem zalozene, jen je tam obcas neco pridano zbytecneho navic. Ja si dnes nahral pro M5 OTA 3.6.7 a dotahl jsem na ni kolegu z prace, take s xperii. A povedlo se (z jineho zdroje) nahrat M5 i na sluzebni HTC one V. Tam to smysl ma, protoze nic horsiho nez sense svet nevidel.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 07. pro 2013 20:34:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok viď pravidlo č. 5 !!!
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od BeNiSh »

kdyz se podivas do podpisu, tak uvidis, kterou ROM docela normalne pouzivam, takze CM mi predstavoat netreba. tady ale resim ROMky na androidu 4.2.2 a zatim nic stabilniho sem neobjevil :no:
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
liborse
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: stř 22. říj 2008 21:56:29

Re: Stabilní JB ROM?

Příspěvek od liborse »

No, já se s 4.2.2 nespokojil a už jedu na 4.4. :-D Jo, pár kompromisů jsem přijmout musel (absence FM rádia a HDMI, obě nevyužívám,..), ale zatím jsem docela spokojen. Používám tuto rom:

http://legacyxperia.github.io/

Doposud jsem jel na CM 10.2, docela dobré, CM11 mi zatím přijde rychlejší, nicméně je to první vydání a je možné, že tam bude dost chyb. Já zatím narazil na to, že při zadávání pinu je rozhozený layout (nic strašného), no a asi toho není tolik přeloženo, co v CM10.2, těším se už na novou aktualizaci.
Odpovědět

Zpět na „Xperia Pro“