HTC Sensation XESensation XE problém s kamerou a fotákem

Uvedení na trh: 10-2011
Odpovědět
william_netbox
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09. lis 2012 11:26:51
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation XE

Sensation XE problém s kamerou a fotákem

Příspěvek od william_netbox »

Zdarec všichni,

už víc jak týden hledám po netu problém, který nastal na mém telefonu. Cirka před měsícem mé drahé polovičce spadl při neopatrnosti můj telefon na zem a od té doby jaksi rezignuje fotoaparát. Je ale pravdou, že jsem telefon v té době přehrával na ROM od Elegancie s Sense 4.1.

Teď k celému problému (popisuji tu závadu na originálních RUU romkách, aby se ihned vyloučila chyba CWF Romek) : Fotoaparát fotí pouze bez blesku s bleskem se fotografie v galerii zobrazí s chybovým vykřičníkem a info o rozlišení je -1x-1 kamera ovšem spadne ihned po zmáčknutí nahrávání (problém na všech možných nastavení rozlišení je pořád stejný). Tento problém je na ICS s formátem ukládání videí MP4.

Pokud ovšem udělám downgrade na verzi 2.3.4 a spustím foták, fotky mohu pořizovat jak s bleskem, tak i bez blesku úplně bez problému. Kamera natáčí pouze ve standartním rozlišení 960x540 do 3gp formátu, ale pokud k tomu pustím nasvícení video se nenatočí a v galerii se ukáže opětovně problém s chybovým vykřičníkem. Pokud kameru přepnu na full HD automaticky spadne jako na ICS.

Dále jsem si všiml, že na ICS se v počasí náhled prezentace nepohybují animace počasí v mp4 formátu. Např. na CFW rom od Elegncie se Sense 4.1 ovšem tyto animace běhají bez problému, nechápu.

Takže z toho co jsem tu vlastně popsal jsem usoudil, že je jakýsi problém s kódováním MP4 formátu a teď babo raď čím to může být ??? V celku už si s tím nevím rady a obracím se tedy na Vás, zda-li nějakou moudrou hlavu nenapadne jak tento problém vyřešit. Může se jednat třeba o nějaký typ "Bricku" nebo je to postě nějaký HW šotek ??? Telefon jinak běhá bez jakýchkoliv problémů. Tel je Unlocked a S-OFF takže záruka je v háji.

Díky všem za čas strávený nad tímto problém a všem předem děkuji za jakýkoliv dobrý nápad který pomůže. ;)

Díky moc všem
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation XE“