Navigace/GPSLocus - online/offline prohlizec map

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od optimas »

Super chlapi tohle jsem nevěděl, že to takhle funguje díky za pomoc už to funguje.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od nofu »

Potřebuju poradit, s Lokusem nemám moc zkušenosti. Šéf mě požádal, že potřebuje něco na kolo, aby se dokázal vrátit rychle k autu, když frčí na kole bez cíle. Napadnul mi Locus, jenže totálka plavu v mapách. Potřebuje nějakou offline, prozatím celou ČR, až bude lepší počasí, tak i slovensko a rakousko. Jakou mapu stáhnout / zakoupit?
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Dobrý den,
tak pokud jde o mapy, na kolo v Česku je bezkonkurenční SHOCart - obsahují fyzicky projeté cyklotrasy (nejen ty značené), s klasifikací povrchu. Velmi dobrá je i jejich mapa Slovenska. Bohužel jejich nová cenová politika je dost náročná - celé Česko pana šéfa vyjde na poměrně hodně peněz. A také jsou to rastry, tzn celé Česko v rozumném měřítku zabere několik GB dat.
Další možností jsou LoMapy - vektorové mapy generované z dat projektu OpenStreetMap. Jsou velmi přesné, v některých oblastech ovšem nepříliš podrobné (třeba na Slovensku, naopak Rakousko je OK). Jejich cena je symbolická, zaberou oproti rastru cca 1/10 místa včetně velkých měřítek 1:10 000 atd.
Relativně rozumným kompromisem mezi podrobností a cenou jsou v Česku SmartMaps. Pro jejich zobrazení v Locusu je ovšem mít potřeba nainstalovanou navíc i jejich nativní aplikaci SmartMaps Navigator. Nicméně přestože je vyrábí stejná firma jako Mapy.cz, nejsou příliš aktuální. Mapová data jiných států čerpají rovněž z OSM, takže je zbytečné za ně platit, když lze využít LoMapy.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od robertBA »

Ja mám rád tieto mapy:
http://osm.paws.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od vpa »

Nevíte, jak to vypadá s podporou SD karty v Locusu? Pro S7 Edge, Android 6.0. Všechno, co používám funguje s kartou bez problémů. Našel jsem FAQ, že to Android 6.0 nepodporuje http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz: ... androidu_6" onclick="window.open(this.href);return false; , ale to je asi nesmysl, když mi jiné aplikace fungují. Nevíte někdo, jak na to nebo to Locus prostě neumí?
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od tomatti »

Používám Locus už x roků a znovu a opět děkuji Menionovi za jeho vytvoření.
Jedním z použití je hledání kešek. Používám soubor vytvořený v geogetu uložený na kartu. Najdu soubor doplňkem Geoget databáze. V samotném Locusu Pro jej připojuji v nastavení.

PROBLÉM: otevřu Locus, spustím nastavení > různé a objeví se hláška "Aplikace Locus Pro bohužel přestala pracovat" a možnosti Hlášení a OK.

Co s tím?
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

vpa píše:Nevíte, jak to vypadá s podporou SD karty v Locusu? Pro S7 Edge, Android 6.0. Všechno, co používám funguje s kartou bez problémů. Našel jsem FAQ, že to Android 6.0 nepodporuje http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz: ... androidu_6" onclick="window.open(this.href);return false; , ale to je asi nesmysl, když mi jiné aplikace fungují. Nevíte někdo, jak na to nebo to Locus prostě neumí?
Dobrý den, je potřeba si přečíst celý odkazovaný článek. Můžete celý Locus přesunout na SD kartu do privátní složky (...Android/data/menion.android.locus.XXX/files), jak je v článku zmíněno (http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz: ... a_sd_karte" onclick="window.open(this.href);return false;), ovšem má to své nevýhody (jak je tam rovněž zmíněno) - např. při reinstalaci Locusu můžete přijít o všechna svá data.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

tomatti píše:Používám Locus už x roků a znovu a opět děkuji Menionovi za jeho vytvoření.
Jedním z použití je hledání kešek. Používám soubor vytvořený v geogetu uložený na kartu. Najdu soubor doplňkem Geoget databáze. V samotném Locusu Pro jej připojuji v nastavení.

PROBLÉM: otevřu Locus, spustím nastavení > různé a objeví se hláška "Aplikace Locus Pro bohužel přestala pracovat" a možnosti Hlášení a OK.

Co s tím?
Dobrý den,
můžete využít tu možnost hlášení - Menionovi se odešle error log a pokud je chyba v Locusu, bude opravena. Pokud problém ovšem souvisí s Geoget doplňkem, moc s tím nenaděláme, jelikož doplněk nevyvíjíme my. Již se objevily problémy s addonem GSAK, který dělal stejný vývojář - informoval nás, že na to nemá čas, takže je docela možné, že s geogetem to dopadne podobně.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Nedaří se mi v Locusu dostat na SD kartu. Snažím se načíst mapy, které mám uložené na SD kartě, ale nemohu najít cestu na SD kartu, když dám přidat mapy pomocí +.
Mám Huawei P8 a přešel jsem na Android 6. Jsou tam nějaké změny, které mi zabraňují načíst mapy z SD karty?

Díky za rady.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

zkuste zkontrolovat, zda má Locus povoleny práva k přístupu na SD kartu (novinka Androida 6). V případě potřeby zazálohujte nastavení, trasy, body a proveďte reinstalaci Locusu.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Díky Michale, to by mohlo být ono. Bohužel se snažím nalézt v menu, kde je povolit určitým aplikacím přístup k SD kartě a nemohu to nalézt. Jednou už mě tam nějaká aplikace přesměrovala. Napovíte mi?
Bylo by dobré to přidat i do manuálu k Android 6 http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz: ... e_s_rootem
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Tak v tomhle nepomůžu, sám mám jen zařízení bez SD karty. Ale co jsem podobné případy řešil, pomohla spíše reinstalace Locusu a proběhnutí úvodního kolečka androidích povolení.



NECITUJ BEZPROSTŘEDNĚ POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK !!!

radegast
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Ahoj,
V Locusu si občas zaznamenavam trasu na mém Huawei P8. Na baterii mám nastaveno, aby Locus běžel i při vypnutém displeji (aby ho systém neodstrelil). Nahrávání mi stejně často spadne. Naštěstí teď je již vychytane a naváže alespoň vzdušnou čarou.
Nyní se mi začala objevovat hláška v Locusu https://goo.gl/photos/dXb7jBNDR2wxJpvC7 Kde toto nastavení najdu? Byl by dobrý v hlasce odkaz do návodu s podrobnostmi a ukázku, kde v nastavení telefonu toto najít.
bandit707
Droid
Příspěvky: 1443
Registrován: pát 10. pro 2010 1:21:46
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od bandit707 »

Myslim, ze by to malo byt v
nastavenia - system - bateria
A tam je sekcia Setrenie energie v aplikaciach
Das zobrazit detail
A bude tam zoznam aplikacii
Pre kazdu zvlášť sa da nastavit
- Vypnute
- setrit po 7 dňoch ci ako sa to vola
- Nepretrzite setrenie
Tam skus najst ten Locus
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

sikus píše:Ahoj,
V Locusu si občas zaznamenavam trasu na mém Huawei P8. Na baterii mám nastaveno, aby Locus běžel i při vypnutém displeji (aby ho systém neodstrelil). Nahrávání mi stejně často spadne. Naštěstí teď je již vychytane a naváže alespoň vzdušnou čarou.
Nyní se mi začala objevovat hláška v Locusu https://goo.gl/photos/dXb7jBNDR2wxJpvC7 Kde toto nastavení najdu? Byl by dobrý v hlasce odkaz do návodu s podrobnostmi a ukázku, kde v nastavení telefonu toto najít.
Dobrý den, zkuste tento recept z našeho helpdesku: http://help.locusmap.eu/topic/locus-goi ... ment-29775" onclick="window.open(this.href);return false;. Hlášku s odkazem do návodu konkrétního telefonu do aplikace nevložíme - při počtu stovek značek a typů telefonů, nadstaveb OS atd. by to byl nadlidský úkol.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Díky Michale. Z odkazu jsem našel potřebné nastavení.

Ještě se vrátím k SD kartě. Přeinstaloval jsem Locus, povolil přístup na SD kartu, ale když chci nahrát mapy z SD karty, tak nemohu stále nalézt cestu. Pokud se nemýlím, tak bych měl v cestě vidět /sdcard2. Já vidím ale pouze /sdcard. Další rady? SD kartu normálně vidím, jiné aplikace s ní spolupracují. Android 6.
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od vpa »

Podle mých zkušeností Locus SD kartu nepodporuje. SD karta v Android 6 se zobrazuje obvykle jako nějaké divné jméno s číslicemi. Aplikace, které SD kartu podporují (prvně jsem to zkoušel s Total Commanderem, ostatní aplikace si již nepamatuji, bylo jich mnoho) zobrazí při prvním pokusu systémového správce souborů a vybere se správná složka. Složku si aplikace uloží a při dalších pokusech ji normálně používají. Toto Locus neumí.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Locus pracuje s SD kartou stejně jako jiné aplikace, má totiž stejné možnosti. Jak správně naznačil kolega, Android 6 ovšem externí SD kartu neoznačuje slovem "sdcard", ale kódovým označením, které je u každého telefonu jiné. Slovem "sdcard" naopak označuje vnitřní paměť. Kvůli tomuto problému možná nemůžete nalézt cestu.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Poradíte nějakou aplikaci pro iPhone, offline mapy Ameriky? Pokud vím, tak Locus je vyvíjen pouze pro Android.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Tak ptát se na mapy do iPhonu ve vláknu ryze androidí aplikace, to už chce odvahu :) Zkuste Viewranger: http://www.viewranger.com/en-gb/world-o ... y=us#step2" onclick="window.open(this.href);return false;
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od sikus »

Ahoj, trochu si hraji s navigací a narazil jsem na problém s jednosměrkou. V Plzni, Šafaříkovy sady mě YOURS naviguje do protisměru. Nemůžu přijít na to proč? Zjistíte někdo, kde je chyba?
Když koukám na http://yournavigation.org/ tak dole je, že používá k routování data z 2014? Jestli ano, tak by to vše vysvětlovalo a není to tedy příliš vhodné pro navigaci.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Používat YOURS pro autonavigaci bych taky osobně moc nedoporučoval. Naopak mají docela trefné algoritmy pro výpočet pěší nebo cyklotrasy. Nejlepším řešením je ale offline navigace od BRouteru, po poslední aktualizaci se značně zlepšila a dá se úspěšně použít i v autě. Mimo to pracujeme na plné podpoře nastavení BRouteru přímo v aplikaci Locus.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
niripe
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: pon 03. pro 2012 9:53:25
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Mobil 2 / ROM: ZTE V970, Bruno 1.1R2 - JB 4.1
Tablet: Samsung Tab 8.9 GT-P7310 WiFi, Stock 4.0.4
Rom: KK 4.4.2 Stock

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od niripe »

Poprosil bych o radu. V adresáři Locus/MapsVector/_themes mám uloženo mapové téma. Locus mi ho však nenabízí k zobrazení, nabízí pouze interní témata (Turistika a kolo, Lyže, Město, Silniční). Kde to mohu nastavit, popřípadě kam ho mám nakopírovat? Vektorové offline mapy normálně z uvedeného adresáře načítá.

Mám verzi Locus Pro 3.19.0.
Asus Zenfone 5
Android 4.4
Vše je uloženo ve vnitřním úložišti


Edit:
chyba nalezena, vyřešeno
v adresáři _themes musí být ještě další podadresář s vlastním tématem. To jsem nevěděl.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Dobrý den,

je možné, že vaše témata Locus nepodporuje, popř jejich XML struktura není validní. Můžete zde téma nasdílet k otestování.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
niripe
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: pon 03. pro 2012 9:53:25
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Mobil 2 / ROM: ZTE V970, Bruno 1.1R2 - JB 4.1
Tablet: Samsung Tab 8.9 GT-P7310 WiFi, Stock 4.0.4
Rom: KK 4.4.2 Stock

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od niripe »

Již vyřešeno. Viz předchozí editace příspěvku. Ale i tak velmi děkuji za ochotu. Nicméně nešlo by odněkud stáhnout interní Locus téma? Přijde mi vkusné a jednoduché ovšem od verze 3.18 se již nezobrazují některé objekty typu "amenity". například přístřešek proti dešti "shelter" apod. Pro turistiku docela vhodné. člověk by si ho mohl upravit uložit do přístroje jako nové téma.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Interní témata najdete v adresáři mapsVector/_themes za předpokladu, že máte staženou aspoň jednu LoMapu
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od nofu »

Netušíte, jaký je rozdíl mezi mapou Vietnam (English) - LoMaps & Adresses a Vietnam - LoMaps & Adresses. Jinak řečeno, co u takejdlech map dělá verze English? Jsou nějak změněný názvy bo co?
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Zdravím,

přesně tak. Mapy s "(English)", které se vyskytují v asijských oblastech, obsahují anglické přepisy názvů některých sídel.
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
petrmen
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 08. úno 2012 10:21:31
Typ mobilu / ROM: Xperia ST15

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od petrmen »

mám trochu problém s manažerem ANT. Občas používám tepák a ted při záznamu trasy to stále vyhledává i když je vypnutý.
Uživatelský avatar
trup
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 20. črc 2011 20:28:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 4 Global, Cubot KingKong Mini2
Tablet: Nexus 7

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvek od trup »

Je vypnutý tepák nebo jeho příjem v Locusu?

­    
Michal Stupka
Locus team
Asamm Software s.r.o.
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“